Kamuda bazı unvanların emsalleri belirlendi

Kamuda bazı unvanların emsalleri belirlendi

Giriş: 05 Aralık 2012 10:45 7,233 Okunma Güncelleme: 05 Aralık 2012 10:05

Kamu idarelerinde istihdam edilen personelin mali ve sosyal haklarının belirlenmesinde emsal alınacak devlet memuru kadro ünvanlarının tespiti gerçekleşti. İşte bazı kamu kurumundaki ünvanların karşılıkları...

Düzenleyici ve denetleyici kurumlar, kalkınma ajansları ve bazı kurumların kadro ve pozisyonlarında, 15 Ocak 2012 tarihinden sonra istihdam edilen personelin mali hakları ile sosyal hak ve yardımlarının üst sınırının belirlenmesinde emsal alınacak devlet memuru kadrolarının sınıf ve unvanları belirlendi.

Bakanlar Kurulu'nun, ''375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 11'inci Maddesinin Birinci Fıkrasının (b) ve (c) Bentleri Kapsamındaki Kamu İdarelerinde İstihdam Edilen Personelin Mali ve Sosyal Haklarının Belirlenmesinde Emsal Alınacak Devlet Memuru Kadro Unvanlarının Tespitine İlişkin Karar''ı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karar ile düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreterliği, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standardları Enstitüsü Başkanlığı, kalkınma ajansları ve Mesleki Yeterlilik Kurumu kadro ve pozisyonlarında 15 Ocak 2012 tarihinden sonra istihdam edilen personelin, 375 sayılı KHK'da belirlenmemiş olanların mali hakları ile sosyal hak ve yardımlarının üst sınırının belirlenmesinde emsal alınacak devlet memuru kadrolarının sınıf ve unvanları belirlendi.

Buna göre, emsali belirlenen kadro ve pozisyonlarda istihdam edilen personele, ilgili mevzuatı uyarınca ödenen her türlü maaş, aylık, ücret, ek ücret, prim, zam, tazminat, ikramiye, fazla çalışma ücreti, kar payı ve her ne ad altında olursa olsun yapılan diğer ödemeler ile sosyal hak ve yardımlar kapsamında yapılan bütün ayni ve nakdi ödemelerin bir aylık toplam net tutarı, emsal olarak belirlenen devlet memuruna ilgili mevzuatında kadrosuna bağlı olarak mali haklar ile sosyal hak ve yardımlar kapsamında yapılması öngörülen ödemelerin bir aylık toplam net tutarını geçemeyecek.

Kurumlar, ilgili mevzuatı çerçevesinde hiyerarşik yapıyı bozmamak kaydıyla söz konusu tutarın altında bir ücret belirleyebilecek.

Yapılabilecek ödemelerin üst sınırının tespitinde listelerde kadro ve pozisyon unvanları yer alanlar için emsal olarak belirlenen kadro unvanında bulunan ve eğitim düzeyi ile hizmet süresi itibarıyla aynı durumda olan devlet memuruna yapılan ödemeler esas alınacak.

Karar, 15 Ocak 2012 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Karara göre söz konusu kurumlardaki kadro ve pozisyonuna göre emsal alınacak devlet memuru kadrolarından bazıları şöyle:

  • BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

    YORUM YAZ
  • Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım

EN ÇOK GÖRÜNTÜLENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

EN ÇOK OKUNAN

EN ÇOK YORUMLANAN

  • Yazılım: TE Bilişim
  • Tasarım: Sanatkar Creative
  • Sistem: NETCEN Teknoloji
Nokta Elektronik Medya Ltd. Şti. Copyright © 2003-2014 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam İletişim