Türkiye'nin Anneler Günü haritasını açıkladı

Sabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu Kliksa, Anneler Günü'nde en çok satın alınan ürünleri ve hediye seçimlerini açıkladı.

Türkiye'nin Anneler Günü haritasını açıkladı
Türkiye'nin Anneler Günü haritasını açıkladı
GİRİŞ 14.05.2014 15:10 GÜNCELLEME 14.05.2014 15:10

Kliksa verilerine göre, Anneler Günü'nde Türkiye genelinde en çok akıllı telefon tercih edildi. Akıllı telefonu sırasıyla elektrikli süpürge, televizyon, tencere seti, tablet ve parfüm izledi. Kadınlar anneleri için en çok elektrikli süpürgeyi, erkekler ise akıllı telefonu tercih etti. En çok hediye alınan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu. Bu 4 büyük ili sırasıyla Kocaeli, Konya, Antalya, Adana ve Balıkesir izledi.
Geleneği bozmadık, ihtiyaç ürünü hediye ettik

Bu özel günde gelenek bozulmayarak, annelere ağırlıklı olarak kişisel ürünler yerine elektrikli ev aletleri gibi ihtiyaçları olan ürünler hediye edildi. En çok hediye alınan iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu. Bu 4 büyük ili sırasıyla Kocaeli, Konya, Antalya, Adana ve Balıkesir izledi. "Aynı Gün Teslimat"ı en çok İstanbullular, "Hızlı Teslimat"ı ise en çok Ankaralılar tercih etti.

Taksitli alışverişi tercih ettik

Anneler Günü'nde hediye alan kullanıcılar en çok taksitli alışverişi tercih etti. Taksitli alışveriş oranı %76, tek çekimle alışveriş ise %24 olarak görüntülendi.

KAYNAK: EKOTRENT

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Sabancı Topluluğu
YAZDIR