Trafiği rahatlatacak uygulama başladı

FSM'de saat 12:00 itibariyle HGS-OGS ortak geçiş başladı

Trafiği rahatlatacak uygulama başladı
Trafiği rahatlatacak uygulama başladı
GİRİŞ 05.02.2014 13:12 GÜNCELLEME 05.02.2014 13:56
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bugün saat 12.00 itibarıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde test süreci olarak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) birleştirilerek ortak geçiş döneminin başladığını bildirdi.

Elvan, FSM'deki test sonuçlarına göre sistemin, başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde de uygulanacağını belirtti.

Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gişelerde HGS ve OGS'nin birleştirilerek ortak geçişe imkan verilmesinin trafik akışına önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Bu kapsamda ilk test çalışmasının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bugün saat 12.00 itibarıyla uygulanmaya başlandığını belirten Elvan, test sonuçlarına göre sistemin Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde uygulanacağını dile getirdi.

Söz konusu çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Elvan, uygulamanın özellikle gişe önlerinde şerit değiştirmeden kaynaklanan sıkışıklığı azaltacağına, trafik güvenliğine de önemli katkı sağlayacağına işaret etti.

Yeni uygulanacak sistem ile OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip olan aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek. Eskiden cezalı olarak nitelendirilen geçişler, bundan sonra abonelerin sahip olduğu karttan düşülecek ve herhangi bir cezai işleme uğramayacak.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 4
 • mubinkoçal 5 yıl önce Şikayet Et
  hizmet. bu hukumetın 10 yılda yaptığı hizmetleri muhalefet 100 yılda yapmak değil hayal bile edemezdi ,şu anda hukumetın asıl en çok yapması gereken hizmetlerden bir tanesi hastaaneleri çoğaltmak ,hastaaneler yetersız vatandaş tedavi olamıyor ,hastaanelerde tanıdıkları olanlar işlerini yurutuyor fakat tanıdık olmayanlar ancak gidiyor bir ilaç yazılıp gonderılıyor hastaaneler ana baba gunu kalabalıktan geçilmiyor ,tanıdığı olanlarda işlerini yurutuyor ama onlarda tedavi olamıyor çünkü garibanın hakkı yıiyiliyor ,işlerini tanıdığın vasıtasıyla işlerını yurutursun doktor ilaç verır sana ama şifa veren allahtır ,kul hakkı yiyerek aldığın ilaç sanada şifa vermez sende hastaane kapılarında dolaşırsın ,onun içindir ki islamın yaşanmadığı toplumlarda ne sağlık olur ne de huzur
  Cevapla
 • Şener Nusret ER 5 yıl önce Şikayet Et
  Çocuk mu kandırıyorlar?. Geçişlerin birleştirilmesi hiçbir işe yaramadı, yaramayacak da!!
  Cevapla
 • ekgelir1 .tk 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu hükümet var gücüyle çalışıyor, daha ne yapsın?. AK Parti'ye oy vermeyenlere sesleniyorum: DAHA NE İSTİYORSUNUZ BU HÜKÜMETTEN? Eski hükümetlerin yaptığı gibi çalsınlar mı? Türkiye'yi itibarsızlaştırsınlar mı? Devletin eskisi gibi fakir olup maaşları ödememesini mi özlediniz yoksa?
  Cevapla
 • GOK YELELİ AGOP 5 yıl önce Şikayet Et
  KÖPRÜ GİŞELERİNE TABELA ASILMALI . Ulusalcı - çapulcu -Ananaçı takımı bu köprüden geçemez :)
  Cevapla