Altın büyük şok yaşatacak!

Altın fiyatlarındaki sert düşüşte yakın zamanda bir 500 dolarlık daha değer kaybı görülebileceği uyarısı geldi.

 • GİRİŞ16.07.2013 12:05
 • GÜNCELLEME17.07.2013 07:49
Altın büyük şok yaşatacak!

Duke Üniversitesi öğretim üyesi Campbell Harvey, yaptığı açıklamada altının ons fiyatının şu andaki 1,294 dolar seviyesinden 500 dolar daha düşüşle, 800 dolar seviyesine gerileyebileceğini söyledi.

CNBCE'nin haberine göre; Duke Üniversitei Fuqua İşletme Okulu'nda görev yapan Harvey, altının 2 bin 500 yıllık geçmişinde, enflasyona bağlı fiyatının hiç değişmediğini ifade etti. Harvey, "Altının onsu uzun vadede 800 dolara gerileyebilir" dedi.

Öğretim üyesi, "Tarihsel gelişmelere baktığınızda, altın fiyatlarında ortalama bir seviyeye gerileyip sabit kalma eğiliminin olmadığını görülüyor. Altın belirli kritik seviyelerin altına gerileyip tekrar yukarı çıkmıştır" diye devam etti.

DAHA ÖNCE GÖRÜLDÜ

Harvey, altının onsunun 800 dolardan daha da aşağı seviyelere gerileyebileceğini, yakın zamanda ons fiyatının daha düşük seviyelere indiğini belirtti:

"Belki bu hemen yarın olmayacak ama altın fiyatlarındaki değişim döngüsü 10-15 yıl sürüyor. Şimdi de böyle bir döngünün içindeyiz" dedi.

Etiketler

Yorumlar2

 • erdal islam 4 yıl önce Şikayet Et
  hiç birşeylerine inanmayın. dünya tarihi boyunca değerini koruyan tek alışveriş faktörü altındır.kağıt para icadı başka amaç için kullanılabilir mesela altın fiyatını düşürüp piyasadan altını toplayıp sonra kağıdın değerini bitirirse büyük kuruluşlar ne olacak?bence altına yatırım yapma altınla iş yapma zamanı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ahmet şengül 4 yıl önce Şikayet Et
  beter olsun. büyük parası olanlar düşünsün,ben asgari ücretle çalışıyorum,evnecem 200 grm altın isiyorlar :) bizi hiç düşünen yok,hiç değilse düşsünde kurtulalım bu dertden .
  Cevapla Toplam 20 beğeni
Sonraki Haber