SMMM sınav tarihleri belli oldu

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik sınavlarının tarihleri Resmi Gazete'de yayınladı. Sınavlar, 29-30 Haziran 2013 tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecek.

SMMM sınav tarihleri belli oldu
SMMM sınav tarihleri belli oldu
GİRİŞ 05.04.2013 14:30 GÜNCELLEME 05.04.2013 14:30

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, stajını tamamlayan serbest muhasebeci mali müşavir aday meslek mensupları (stajyer), serbest muhasebeci ruhsatı olanlar ve hizmet sürelerini stajdan saydıran adaylar sınava katılama hakkına sahip olacak.

İlk kez sınava katılacak adaylar, odalara 15 Nisan 2013 tarihine kadar, diğer adaylar ise internet üzerinden 3 Haziran 2013'e kadar başvuru yapılacak. Sınava girecek adaylarda hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurumu'nca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olunması veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma alınması şartı aranıyor.