SMMM sınav tarihleri belli oldu

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik sınavlarının tarihleri Resmi Gazete'de yayınladı. Sınavlar, 29-30 Haziran 2013 tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecek.

SMMM sınav tarihleri belli oldu
Eklenme: 05 Nisan 2013, 14:30 / Güncelleme: 05 Nisan 2013, 14:30
BÜYÜKLÜK
- A A +

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, stajını tamamlayan serbest muhasebeci mali müşavir aday meslek mensupları (stajyer), serbest muhasebeci ruhsatı olanlar ve hizmet sürelerini stajdan saydıran adaylar sınava katılama hakkına sahip olacak.

İlk kez sınava katılacak adaylar, odalara 15 Nisan 2013 tarihine kadar, diğer adaylar ise internet üzerinden 3 Haziran 2013'e kadar başvuru yapılacak. Sınava girecek adaylarda hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurumu'nca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olunması veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma alınması şartı aranıyor.

Kaynak : DHA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000