Yıldırım'dan bankalara OGS için veryansın

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, HGS'ye geçme sürecinde elinde OGS kartı bulunan vatandaşların, bu kartlar için daha önce bankalara ödemiş oldukları cihaz bedelleriyle ilgili olarak konuştu. Yıldırım ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti.

Yıldırım'dan bankalara OGS için veryansın
Yıldırım'dan bankalara OGS için veryansın
GİRİŞ 14.03.2013 11:28 GÜNCELLEME 14.03.2013 12:28
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Vatandaşın 'HGS'ye geçiş olursa OGS'ye ödediğimiz paralar ne olacak?' sorusuna Bakan Binali Yıldırım'dan cevap geldi: "Biz bunu bankalarla konuşup vatandaşın mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız"

Bir basın mensubunun "6 ay içerisinde OGS'nin kaldırılmasının düşünüldüğü doğru mu?" sorusu üzerine Yıldırım, daha önce OGS'den HGS'ye geçileceğini açıkladığını, ancak bunun için bir süre vermediğini söyledi.

KGS'nin trafiği ciddi anlamda yavaşlatması nedeniyle HGS'yi getirdiklerini belirten Bakan Yıldırım, şu anda otomatik geçiş üzerine iki sistem bulunduğunu, bundan dolayı da yanlış geçişlerden dolayı sorunlar oluştuğunu kaydetti.

Bu nedenle geçişlerin tek sisteme düşürülmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, yeni sistemin de kolay ulaşılabilir olması gerektiğini vurguladı. HGS'ye geçişin bu nedenle düşünüldüğünü dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: "HGS'de etiketleri birçok yerden bedava alabiliyorsunuz. OGS'nin cihaz maliyeti çok daha yüksek. Vatandaşlar, 'HGS'ye geçiş olursa OGS'ye ödediğimiz paralar ne olacak?' diye soruyorlar. Biz bunu bankalarla konuşup vatandaşın mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Ama bu geçiş süreci makul bir sürede olacak. Çok acelemiz yok. HGS'ye geçişin sebebi mağduriyetlerin önlenmesi.

Açıkçası HGS'yi devreye soktuk ya eskiden 50-60 lira, 30-40 dolar alan bankaların bazıları OGS'yi bedava vermeye başladı. Madem bedava verilebiliyordu, daha önce niye vermediniz? Bu soruyu da ben vatandaş adına bankalara sormak istiyorum. Demek ki bu süre zarfında vatandaşlardan haksız yere yüksek ücretler almışlar. Bunun hesabını da vatandaşlara, müşterilerine bankaların vermesi lazım."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ulaştırma bakanı
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Salih Karaman 6 yıl önce Şikayet Et
  vermesi lazım...konuşuruz. bunu söyleyen bu ülkenin bakanı bu halkı bankalara peşkeş çektiniz ocaklar sönüyor ocaklar hükümet dur deyin artık bu soyguna siz niçin ordasınız ya....
  Cevapla
 • Tolga Saglamer 6 yıl önce Şikayet Et
  OGS. Soru sormayin sayin bakanim hesap sorun!
  Cevapla
 • esat hayaloğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  soyulmaya alışkınız. hiç sorun değil, çalan çalana
  Cevapla
 • ahmet enes 6 yıl önce Şikayet Et
  Bende Ulaştırma Bakanına veryansın ediyorum.. Bilmediğin işi yönetemezsin.Yönetemediğin işte ne ne işin var?
  Cevapla
 • yolcu46 6 yıl önce Şikayet Et
  kökten çözüm. vatandaşın parası ile otoyol yapıyorsun, köprü yapıyorsun, sonra da vatandaşı kendi yaptırdığı yollara para ile alıyorsun. kökten kaldırın bu para alma işini olsun bitsin. belki dava açılsa kazanılabilir bile. çünkü bu yatırımlar hep bizim paramızla oluyor buna da özel otoyol diyorsunuz. ama devlet yapıyor işte bu yolları.. sen batıdan aldığın otoyol parası ile doğuya otoyol yapsaydın terörden bile zamanla kurtulunabilirdi belki.. ynalış işler yapıyorsunuz.. OGS, EGS, MGS,CGS..... daha ne çıkaracksınız. HGS yerine milleti OGS ye yönlendirseydiniz olmaz mıydı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle