Bakanlık duyurdu! 31 bin 500 kişi alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''2019'da pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bine yakın personel ataması gerçekleştireceğiz'' dedi. Koca, bu ay içinde de acil tıp teknisyenliği, işletmenlik, ambulans şoförlüğü gibi alanlarda 6 bin 500 kişilik alım yapılacağını bildirdi.

GİRİŞ 12.12.2018 10:12 GÜNCELLEME 12.12.2018 11:22
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Koca, AA muhabirine, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin bilgi verdi.

 

 

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

 

 

"6 BİN 500 KİŞİ DAHA ALACAĞIZ"

Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.

Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi: 

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.

Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor." 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • glc 1 yıl önce Şikayet Et
  Perfizyon teknikeri neden açılmıyor haksızlık kadro istiyoruz
  Cevapla
 • hayrullah aslan 1 yıl önce Şikayet Et
  nerde baş vuracaz bilen varmi ABBULANS şoförlüğü için
  Cevapla
 • Hyr 1 yıl önce Şikayet Et
  Banana
  Cevapla
 • Şengül özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Veteriner alımı yokmu
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu mu müjde? Nüfusun ne kadar çok artıyorsa o oranda öğretmen, sağlık çalışanı, polis vs. almak zorundasın. Koskoca devlet icabında bir banka kadar memur almıyor. Gerçi memurlar çalışmıyordu değil mi? Bakın özelleşti Telekom ne güzel çalışıyor
  Cevapla
 • telekomda ozel 1 yıl önce Şikayet Et
  telekoma satıldı oda ozelde suanda eskı halındeyken bır kısının oldugu yerde 10 kısı vardı kadrosu en cok ve bos olan yapılardan bır tanesıydı malesef keske adam gıbı calıssak ta ozellesmese ihtiayaca gore alım yapılsa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle