Bankalara çağrı: Uğraştırmadan iade edin!

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar masrafları tüketicileri uğraştırmadan iade etmeleri için bankalara çağrıda bulundu.

Bankalara çağrı: Uğraştırmadan iade edin!
Bankalara çağrı: Uğraştırmadan iade edin!
GİRİŞ 16.02.2015 12:26 GÜNCELLEME 16.02.2015 12:26
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Çakar, yazılı açıklamasında, bankaların müşterilerinden aldığı ücretlerin iadesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bazı bankaların tüketici hak ve hukukunu hiçe saydığını savunan Çakar, bankların tüketici haklarına, ekonominin temel kurallarına karşı koyamayacağını ifade etti.

Mal ve hizmet piyasalarında tutunup rekabet edebilmenin müşteri memnuniyeti, tüketici hakları ve yargı kararlarına saygıdan geçtiğini vurgulayan Çakar, şunları kaydetti:

"Bunun bankacılık hizmetlerinde en önemli olmazsa olmazı da yargı kararlarıyla haksızlığı tescil edilen bankacılık ücret ve komisyonları için müşterilerle mahkemelik olmak yerine haksızlıkları ortadan kaldırmaktır. Artık bilinçli tüketicilerin hak arama mücadelesiyle gelişen tüketici hareketi karşısında hiçbir bankanın durması mümkün değildir.

Tüm bankalara sesleniyoruz: Gelin şimdiye kadar yapılan yanlışlardan dönünüz. Velinimetiniz olan müşterilerinizle mahkemelik olmak yerine onların memnuniyetini kazanınız. Bazı bankaların başlattığı haksız bankacılık ücret ve komisyonlarını geri verme eylemine siz de katılınız. Tüketici hakları ihlalleri yerine müşteri mutluluğunu sağlayınız ve tüketici hakları ile yargı kararlarına saygı gösterini. Halk arasında 'deli dumrul ücretleri' de denilen bankacılık ücret, komisyon ve masraflarını tüketicilerimizi üzmeden, uğraştırmadan, yargıyı ve kendinizi de meşgul etmeden iade ediniz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • pilot 3 yıl önce Şikayet Et
  milleti uğraştırıyorlar faizi önce almayı biliyorsun parayı vermeye gelince bin derede su getiriyorsun garanti benle pazarlık yapıyor dosya masrafını vermek için bana 250 tl teklıf etiler .yuh be...
  Cevapla
 • keşke 3 yıl önce Şikayet Et
  hey be aklımı seveyim devlet bankasından şaşmam masraf vs yok gibi nasıl da yıllarca özel sektörün dümenine su taşımışım:)) yıllarca
  Cevapla
 • zafer 3 yıl önce Şikayet Et
  ziraat bankasından bir sürü,eskiyi kapatıp yeni krediler çektim,dosya masrafını almak için belge istediğimde 20 ye yakın kredi çekmiş olmama rağmen,bana sadece 3-4 kredi için masraf kesildi diye belge verdiler. bende kızıp,garanti bankası ile anlaşıp kredilerimi yapılandırdım,maaşımıda garantiye taşıyacam 1-2 hafta içinde. kendileri kaybediyorlar işte,ben ufak bir misalim. garantide aynını yaparsa maaşımı postaneden almak için müracaat edeceğim. bankalarla ilişkimi keseceğim.
  Cevapla
 • emre doğan 3 yıl önce Şikayet Et
  bende dedim uğraştırmadan verin yok mahkemeye başvurun dediler,Denizbank ve yapıkredi bende başvurup alacağım..
  Cevapla
 • Vicdan Filozofu 3 yıl önce Şikayet Et
  Misal tabii bu tamamen bir hayal ürünü kurgu anlayacağınız. Bu ay kimse kredi ve kredi kartı borcunu ödeyememiş olsa acaba bankalar ne yaparlardı? sanırım bayağı bir panik havası olurdu genel müdürlüklerinde, hiç böyle bir durumun kurgusunu yaptınız mı? İnsani vicdan ölçülerini aşırı zorlamak tarih boyunca hiçbir topluma fayda getirmemiştir. Nasıl almayı bilirken alıyorsunuz da vermeye gelince meeeeee.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle