Erdoğan istedi, polise tazminat geliyor

Şehiriçi ve Bölge Trafik Şubeleri'nde görev yapan 21 bin trafik polisine sevindirici haber geldi.

Erdoğan istedi, polise tazminat geliyor
Erdoğan istedi, polise tazminat geliyor
GİRİŞ 16.07.2012 07:12 GÜNCELLEME 16.07.2012 07:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Görevleri başında yaralanan ya da sakatlanan polisler ile hayatını kaybeden trafikçilerin ailelerine ilk kez "nakdi" tazminat ödenecek. Şehiriçi ve şehirlerarası yollarda trafik akışını ve düzenini sağlarken geçirdikleri kazalarda ölen ya da yaralanan trafik polislerine bugüne kadar tazminat ödenmiyordu. Yeni düzenleme ile görevleri sırasında yaralanarak iş göremez hale gelen trafikçiler ile yaşamını yitiren personelin ailesine nakdi tazminat ödenmesine karar verildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTEDİ

12 yıl aradan sonra 30 Mayıs günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu'nda trafik polislerinin yıllardır mağdur olmasına neden olan 2330 sayılı kanunda değişiklik yapılması benimsendi. Kurulda görevleri başında yaralanan ya da şehit olan trafik polisleri ile ailelerine nakdi tazminat bağlanmadığı gündeme geldi. Kendisine verilen brifing sonrası Başbakan Erdoğan, talimat vererek ilgili kanunda değişiklik yapılmasını ve bundan sonra yaşanacak mağduriyetlerin giderilmesini istedi. Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu, 2330 sayılı nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun'da trafik polislerini de kapsayacak düzenleme yapılması kararı çıktı.

Tazminat miktarını komisyon belirleyecek

Trafik Denetleme Şubeleri'nde çalışan polislere görevlerinden dolayı maruz kaldıkları yaralanma ve hastalığa bağlı ölüm ile sakat kalmaları halinde tazminat verilmiyordu. Düzenleme ile mağduriyet giderilmiş oldu. Tazminat miktarı önümüzdeki günlerde ilgili bakanlıkların temsilcilerinden oluşturulacak komisyon tarafından saptanacak.

BUGÜN

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • hakan bekmez 7 yıl önce Şikayet Et
    mağduriyetler de onun sayesinde bitti...!!!!!!!. helal olsun sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan'a...! bu mağduriyette olduğu gibi bütün mağduriyetler sona erdi ermeye de devam edecek yüce allah'ın izniyle...! çalışanın,işçinin,memurun tek dostu başbakan recep tayyip erdoğan ve ak partidir...!
    Cevapla