Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

THY'de işten atılan 305 kişi için yeni umut!

Türk Hava Yolları'nda çalışma koşullarını protesto ettikleri gerekçesiyle iş akitlerine son verilen 305 THY personeli için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik devreye giriyor...

THY'de işten atılan 305 kişi için yeni umut!
Eklenme: 18 Haziran 2012, 16:42 / Güncelleme: 18 Haziran 2012, 17:53 / 11,340 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 305 personelin işine son verildiği Türk Hava Yolları'nda (THY) işten çıkarılan işçilerin durumunu görüşmek üzere THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile yarın bir araya gelecek.

Bakan Çelik, THY'de grev yaptıkları gerekçesiyle işlerine son verilen 305 işçinin durumunu görüşmek üzere yarın THY Başkanı Topçu ile buluşacak.

THY'de çalışan Hava-İş üyeleri Hava iş kolunda getirilmek istenen grev yasağını protesto etmek için greve çıkmış, grev sonucu 305 çalışanın işine son verilmişti. THY Yönetim Kurulu son dönemde yaptığı açıklamalarda, 305 personelin geri alınmayacağını açıklarken, işten çıkarılan personel ise işe geri alınmak için girişimlerini
sürdürüyordu.

Bu kapsamda, Bakan Çelik yarın Ankara'da THY Başkanı Hamdi Topçu ile bir araya gelerek, işten çıkarılan personelin durumunu görüşecek.

 

 

Kaynak : ANKA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 27 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

fevzi demirci

18.06.2012 16:58

iyilikten maraz doğar. bu adamları hazır tespit etmişsiniz. hangi durumda nasıl davranacakları açığa çıkmış. böylelerine bile bile fırsat vermek gaflet değil de nedir?

ömürcan

18.06.2012 17:00

işten atılanları bırakın gisinler.. bunların yerine yeni elemanlar alın. yapılan grev yasal değil, sendika başkanının korkusundan işşçiler kanunsuz greve gidiyorlar. öncelişkle bu sendika agaları cezasını ceksin. 2 milyon zarar ne oldu bu zararı da sendika thy na ödesin. 3. bu işçilerin yerine yenileri alınsın eski işçiler zaten gönderilmiş. bi daha bunları işie almayaın. herkes hakkını yasal yoldan aramayı ögrensin. bundan kelli kimse de külhanbeylik yapmasın. bu kadar basit. devlet işi olunca neden böle oluyor ya,, biz özelde atıldık mı tamam. bi daha varmı işe geri dönmek.. nerde var özelde. devlet malı ya, karşısı devlet yaa. biz de kerizi yaa. hep yiyoz. bence bu işçiler işe alınmayacak. çelik yaptığı göstermelik iş. bu kadar basit. 3.000.- tl maaşı beğenme ondan sonra tıl.. sonra agla...

samet demir

18.06.2012 17:01

ez onu çelik ez onu. mazlum işçilerimizi zorba krallara ezdirme

ali

18.06.2012 17:12

sakın yapmayın bunu. eğer onlar için devreye girerseniz, 75 milyonun hakkını yemiş olacaksınız. iki günde binlerce insanı perişan eden ve devletin şirketini 2 milyon dolar zarar ettiren onlar değil mi! bunun vebalini taşıyamazsınız sayın bakan. sizi, zararlı komünistlere babalık yapın diye bakan yapmadık!

ümit tatlav

18.06.2012 17:16

kasıtlı. 29 mayıs istanbulun fethinde bu olayı yaptılar ve saygın bir kurumu dünyaya rezil ettiler.işten çıkarılma ağır olur fakat ciddi cezalar verilmeli bence kimse işten atılacağını bile bile böyle bişey yapmaz.