THY'de işten atılan 305 kişi için yeni umut!

Türk Hava Yolları'nda çalışma koşullarını protesto ettikleri gerekçesiyle iş akitlerine son verilen 305 THY personeli için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik devreye giriyor...

THY'de işten atılan 305 kişi için yeni umut!
THY'de işten atılan 305 kişi için yeni umut!
GİRİŞ 18.06.2012 16:42 GÜNCELLEME 18.06.2012 17:53

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 305 personelin işine son verildiği Türk Hava Yolları'nda (THY) işten çıkarılan işçilerin durumunu görüşmek üzere THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile yarın bir araya gelecek.

Bakan Çelik, THY'de grev yaptıkları gerekçesiyle işlerine son verilen 305 işçinin durumunu görüşmek üzere yarın THY Başkanı Topçu ile buluşacak.

THY'de çalışan Hava-İş üyeleri Hava iş kolunda getirilmek istenen grev yasağını protesto etmek için greve çıkmış, grev sonucu 305 çalışanın işine son verilmişti. THY Yönetim Kurulu son dönemde yaptığı açıklamalarda, 305 personelin geri alınmayacağını açıklarken, işten çıkarılan personel ise işe geri alınmak için girişimlerini
sürdürüyordu.

Bu kapsamda, Bakan Çelik yarın Ankara'da THY Başkanı Hamdi Topçu ile bir araya gelerek, işten çıkarılan personelin durumunu görüşecek.

 

 

YORUMLAR 27
 • Tan Kiraz 6 yıl önce Şikayet Et
  yazık kimse işsiz kalmasın. evet thy çalışanları büyük bir hata yaptı.yorumcu kardeşlerim haklı ama onlarında bir çocuk beslediğini onlarında bir yavrucağı olduğunu unutmayalım.asgari ücretli insanlar grev yapmazken yada yapamazken onlar 3000 lira maaşla greve gitmeleri çok düşüncesizce bir hareketti.umarım gereken dersleri almışlardır ve umarım tekrar işe alınırlar.
  Cevapla
 • Fatih Yavuzhan 6 yıl önce Şikayet Et
  sn. bakan!. 3000 tl maasi begenmeyip üstelik grev karari olmamasina ragmen sokaga cikip nara atan bu calisanlarin hakklarini thy gerektigi gibi verdi. sizin yaptiginiz bu ukelaliga destek vermek oluyor ve bu kadar saygin bir sirketin almis oldugu kararda havada kaliyor.
  Cevapla
 • ademcelikbilek 6 yıl önce Şikayet Et
  bence yanlış.. bakan yanlış yapıyor.sen kalk devltin en değerli şirketini rezil et.sonrada bizi kurtarın diyin olcak iş diil.
  Cevapla
 • temel duran yıldırım 6 yıl önce Şikayet Et
  sn.bakan... bazı çevrelere şirin görünmek için iş akitleri feshedilen thy çalışanlarının işe alınması için yaptığınız girişimden vazgeçiniz.bu yaptığınız hareket thy yönetiminin prestijini sarsmaktan başka bir işe yaramaz..
  Cevapla
 • musa mutlu 6 yıl önce Şikayet Et
  verilen zarar. verilen zarar ödetilsin istiyorduk biz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle