Köydeki sondajda petrol fışkırdı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Şirketi Batman'da bir köy ortasında petrol aradı. Yapılan sondaj çalışmalarında petrol fışkırdı.

Köydeki sondajda petrol fışkırdı
Eklenme: 12 Mayıs 2012, 14:00 / Güncelleme: 12 Mayıs 2012, 14:40 / 27 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Yusuf Uyanık'ın haberi

Batman’ın Kozluk İlçesine bağlı Taşlıdere köy meydanında yapılan sondaj çalışmalarında petrol fışkırdı.

Açılan 4 kuyuda şuana kadar yapılan çalışmalarda en kaliteli petrolün çıkarıldığı belirtildi. Şirket yetkilileri köy ortasına 4 tane pompa dikerek petrol çıkarma çalışmalarına başladı. Batman'ın Kozluk ilçesindeki Şelmo Petrol Sahası'nda sondaj ve arama çalışmalarını sürdüren ABD'li Transatlantik (TEMİ) şirketi, saha içinde kalan Taşlıdere köyü meydanında petrol araması için yaklaşık bir ay önce sondaj çalışmalarına başladı.Köy ortasında sondaj çalışması yapan ADB şirketi kaliteli petrole ulaştı.

Şirket yetkilileri köy ortasında kalan ve 3 ortaklı olan araziyi satın alarak petrol aramaya başladı.İlk kuyudan kaliteli petrole ulaşan şirket 3 kuyu daha açtı.Yan yana açtığı 4 kuyuda da kaliteli petrole ulaşıldı.Şirket yetkilileri şu ana kadar elde edilen en kaliteli petrolü bulduklarını ve her  4 kuyuda kaliteli petrol buluklarını söylediler.

Kaliteli petrole ulaşan Şirket çalışanları pompa dikme çalışmalarına başladı.Taşlıdere köylüleri şirketin bir aylık çalışma sonucunda kaliteli petrole ulaştığını söylediler.Arazisinde petrol bulunan ve araziyi TEMİ şirketine satan Cemil Atlığ, arazisini şirkete sattığını ve petrol bulunduğunu ancak kendisine bir faydasının olmadığını belirterek “şirketten tek isteğimiz bizi bu kuyulara bekçi olarak görevlendirsin başka bir şey istemiyoruz” dedi.

Kaynak : (star)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 27 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

sinan tandogan

13.05.2012 00:44

bu ne is yaaaaaaaaaaa. alooo yetkili her kimse. arkadas bu ne is yaa, burnumuzun onundeki petrol goremiyoz adam taaaa amerikadan geliyo cuvaliyyo. bravo biz pkkyla savas edelim onlar kaymagini yesinler

ewindar cuvan

12.05.2012 22:41

ben kozlukluyum. doğrudur bu haber ve buralarda kozluğa bağlı köylerde bizim köyde de 84 yıllarında ingilizler ve abdlerce bir çok yerlerde petrol aramaları yapılmış ve hepsi buyuk ihtimalle bulunulmuş petrol. bu kuyular petrol yok diye kapatılıp işte zamanı gelince gelip güzlece açıp işletiyorlar. türkiyede gidip uzak yerlerde arasınn

hasan yücel

12.05.2012 22:01

kandırılıyoruz. arkadaşlar ben koyu şekilde ak partiliyim ancak şu bacasız sanayi turizm yalanına uyuz oluyorum. madenlerimizi, petrolümüzü yabancılar çıkartıp işletiyor. bizde o paraları gelip ülkemizde harcasınlarda biz turizmden para kazanalım diye adamların gözlerine bakıyoruz.. artık ayıp oluyor ne zaman ayağa kalkan ülke olacağız. ne zaman refah, müreffeh ülke olacağız.

E.gül

12.05.2012 19:35

eger adama hidayet nasip olmayacaksa. hoca imani ögretmeyi degil cennetede götürse nasipsiz bulur kendi cehennemini gider.. su habere mutlu olacaklarina hala birilerini elestirmeye calismislar. bu ülkede tüsiad petrol arama sirketi kurduda ona noiye kuruyorsun diyenmi olduki elin abd lisini elestiriyorsun. bu milletin yöneticileri millete nasil tuzakkurariz aydinlarida milleti nasil gavurlastiririz, zenginleride milleti nasil soyariz hesabini yapmasaydi simdi bu ülke petrol ve gaz ihrac ediyor olacakti. yillarca ihmal edilmis isler simdi yapilmaya basladi onu bile elestiren mezalimler var. allah sizi bildigi gibi yapsin.

cengiz

12.05.2012 18:57

doğu ve güneydoğu yeraltı kaynaklarıyla 10 tane türkiye yaparsınız. doğu ve güneydoğu bölgelerinin altı maden kaynıyor.bunu bilmeyen yok ama bu kaynaklar çıkarılmıyor veya birileri öyle istiyor.amerika gelip böyle alır gider.siz de baka baka kalırsınız.neyse önümüzde ki 50 yılda bol miktarda amerikalı göreceğimiz kesin.