Bankada unuttuğunuz para var mı sorgulayın

TMSF'nin hazırladığı "Zamanaşımı Hesapları Önbildirim Sorgulama" sisteminden bankada paranız olup olmadığını sorgulayabilirsiniz..

 • GİRİŞ11.05.2012 16:03
 • GÜNCELLEME11.05.2012 16:03
Bankada unuttuğunuz para var mı sorgulayın

Bankalarda son 10 yılda unutulan hesaplar için hak sahipleri, 15 Mayıs'a kadar ilgili banka lara başvurabilecek. Bankada para unutup unutmadığınızı nasıl öğreneceksiniz? Bankalar tarafından zaman aşımına uğrayan 50 lira üzeri hesap sahiplerine iadeli taahhütlü mektupla bildirim yapılması, bankaların ve Fon'un internet adresinde 1 Şubat-30 Nisan tarihleri arasında yayımlanması sonrasında 15 Mayıs tarihine kadar hak sahiplerince alınmayan tutarlar, gelir kaydedilmek üzere Fon'a devredilecek.

TMSF'DEN ZAMAN AŞIMI İLE İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Bankacılık Kanunu'nun 62'nci maddesi gereğince; bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar hak sahibinin en son işlem tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir.

TMSF tarafından internet üzerinden zamanaşımı süresini dolduran hesaplar ilan edilmektedir. Listeler www.tmsf.org.tr  ana sayfasında bulunan "Zamanaşımı Sorgusu" bölümünden sorgulanabilir.

Listede ismi bulunan hesap sahiplerinin, hesaplarıyla ilgili işlem yapmak için Mayıs ayının 15'ne kadar ilgili banka şubesine başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar işlem yapılmayan hesaplar zamanaşımına uğrayacak ve Fona gelir kaydedilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

KAYNAKHABER7

Yorumlar8

 • Mahmut KARAKAYA 2 ay önce Şikayet Et
  Bankalarda unutuğum param varmi
  Cevapla
 • ali enül 8 ay önce Şikayet Et
  üç dört bankada param vardı ama cüzdanlar kayboldu bir dahada alamadım
  Cevapla
 • ali enül 8 ay önce Şikayet Et
  bankada unuttuğum para varmı
  Cevapla
 • Gülçehre Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bankalarda unuttuğum param varmı
  Cevapla
 • erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  Bankada kalan param varml
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber