Kendi işini kuracaklara polisten fırsat

Suda rekabet kızışacak gibi görünüyor. Polis su sektörüne girdi ve Türkiye'deki ilk ozonsuz ve BPA'sız su üretimine başladı.Kendi işini kurmak isteyene de altın gibi fırsat sundu

Kendi işini kuracaklara polisten fırsat
Kendi işini kuracaklara polisten fırsat
GİRİŞ 26.04.2012 15:35 GÜNCELLEME 14.10.2013 12:55
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Kenan Biter'in haberi

POLTEK, POLSAN İnşaat, POLPET, POLSAN Turizm, POLSAN Portföy, Boluda AVM ve Ankara Sigorta'dan sonra Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) şimdi de Elmacık markası ile su sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

OYAK'ın Polis versiyonu olarakta bilinen POLSAN, yatırımlarına hız kesmeden devam ederken, tek kalemde 32 milyon TL'lik yatırım ile Türkiye'nin en büyük su yatırımını yaptı.

Firma, Sakarya'nın Hendek İlçesi Elmacık Sıradağları'nın Göl yayla mevkiinde bin 60 metre rakımdan çıkarttığı suyu 12 bin 500 m2 kapalı, 57 bin 500 m2 açık olmak üzere, toplam 70 bin m2'lik tesiste, doğallığı bozulmadan, tam otomatik makinelerde, teknolojinin en son ambalajlama sistemi ile el değmeden müşteriye ulaştırmaya çalışıyor.

OZON VE BPA KULLANMAYAN TEK FİRMA

32 milyon TL'lik dev bir yatırım ile Türkiye'nin en modern ve en yüksek teknolojisine sahip tesiste üretim yapan Atasu, Türkiye'de suya ozon basmayan ve damacanalarda Bisfenol A (BPA) maddesi kullanmayan tek firma olarak da sektöre farklılık getiriyor.

‘PİYASADAKİ SULARIN YÜZDE 90'NI KAYNAK SUYU'

Türkiye'deki suların yüzde 90'nın kaynak suyu olduğunu ve bazı firmaların çıkarma ve şişeleme tekniklerinden dolayı sularına ozon bastığını, bu da yetmiyor muymuş gibi doğal mineralli olmamasına rağmen ürünlerinin üzerine ‘Doğal Mineralli Su' ibaresini koyduğunu dile getiren Atasu Genel Müdürü Cevat Kabataş, ozon basılmış suda meydana gelen değişiklikleri şöyle dile getiriyor;

‘'Öncelikle ozon bir dezenfektan madde olduğu için suyun tümden kimyasal yapısını değiştiriyor. Daha sonra içine basılan suyun tadını değiştiriyor. Son olarak ise suyun doğallığını bozuyor yani o sular doğal değil. Ancak asıl tehlike ozon ile bromürün evliliği. Piyasadaki suların yüzde 90'nında bromür bulunuyor. Bu da şu demek oluyor; Bromür ile ozon evlenip, bromata dönüşüyor ve insan sağlığında çok ciddi olumsuz etkilere yol açıyor. Bunu biz söylemiyoruz. Harvard gibi dünyaca ünlü üniversitelerinin araştırmalarından çıkan sonuçlarda yer alıyor. O yüzden mesela Kanada'da suya ozon basmak yasak''

kullan


1 LİTREDEKİ MİNERAL SAYISI 178

Kabataş, ‘'Bizim suyumuz tam anlamıyla mineralli su. Bazı firmaların yaptığı gibi vatandaşı kandırmıyoruz. 1 Litredeki mineral sayımız 178, bu da çok güçlü bir suyumuz olduğunu gösteriyor. Suyumuzdaki mineral oranı özellikle çocukların gelişimi içinde çok önemli…Herkes için günlük alması gereken belli bir mineral oranı var, biz bu su ile o mineral ihtiyacının büyük bir kısmını sağlıyoruz. Bizim suyumuz ile çay demlemeye kalktığınızda göreceksiniz demliğinizin dibi kireç tutar. İşte suyumuzda o kireç gibi yani kemik gibi sağlam bir su…'' dedi.

KANSER YAPMAYAN BPA'SIZ İLK DAMACANA

Türkiye bir dönem geniş kitleler tarafından tartışılan ve medyada da oldukça geniş yer bulan damacanalardaki kanserojen madde Bisfenol A (BPA) maddesi Türkiye'de ilk defa Elmacık Su'yun damacanalarında kullanılmıyor.

Bisfenol A maddesinin damacanaları sağlamlaştırmak ve uzun ömürlü olması için kullanılan bir madde olduğunu, ancak bu maddenin kullanıldığı plastikleri kullananlarda hiperaktiviteden cinsiyet değişikliklerine, kısırlıktan obeziteye kadar bir çok rahatsızlığın görüldüğünü belirten Kabataş;

‘'O yüzden biz damacanalarımızda Türkiye'de ilk defa Bisfenol A maddesini kullanmıyoruz. Normal BPA'lı damacanın ömrü 100 kullanımlık iken bizim BPA'sız damacanalarımız ise 30 kullanımlık. Bizim bu anlamda maliyetlerimizi yükseltiyor ama biz burada insan sağlığını ön planda tutuyoruz.'' dedi.

AMELİYATHANEDEN 100 KAT DAHA STERİL ORTAMDA ÜRETİM

Şirket 32 milyonluk yatırımla Sakarya'nın Hendek ilçesinde kurduğu tesis ile sektördeki rakiplerine sadece suyu ve kullandığı malzeme ile değil kullandığı en modern ve en yüksek teknolojili makinelerle de fark atıyor.

Kendileri dışındaki tüm şirketlerin kapalı bir makinede şişeleme yaptığını, dolumu ise başka bir tarafta açık alanda yaptığını bunun ise mikrop riskini doğurduğunu dile getiren Kabataş,

‘'Biz her iki işlemi de son teknoloji sistem sayesinde kapalı ortamda yapıyoruz ve bunu dünya standartlarında yapıyoruz. AB normları diyor ki bir şişeleme tesisinde 10 bin klas mikroorganizma var ise o tesiste güvenli bir şekilde dolum yapabilirsiniz. Bir ameliyathanede ise bu oran bin klas mikroorganizmadır. Bizim tesisimizde ise bu oran 100 klas…Yani bizim tesisimiz AB normlarından bin kat, bir ameliyathaneden ise 100 kat daha steril. Zaten tesisimizde bulunan yüksek teknolojili cihazlar dışarıdan içeriye gelen bir mikrobu sezdiğinde sistemi otomatikman durduruyor.'' dedi.

SUDA İKİ NUMARAYI 15 GÜN SONRA YAKALAYACAK

Elmacık Su ile sektöre getirdiği yenilikler ve farklılıklar ile hızlı bir giriş yapan Atasu, satış yönetimi ve ekibini de ince eleyip sık dokuyarak oluşturuyor.

Sektörde deneyimli ve portföy sahibi isimleri ekibe kattıklarını ve yönetimde dikey değil yatay yönetim biçimini uyguladıklarını dile getiren Kabataş, bununda çok kısa zaman içinde ciddi başarılara ulaşmalarını sağladığını söyledi.

Elmacık Su ile Ankara pazarında perakende kanalında su piyasasının iki numaralı markası olarak bilinen Hayat Su'yun 45 günlük kısa bir zaman içerisinde yüzde 45'lik satış oranına ulaştıklarını ifade eden Kabataş, 15 gün sonra ise satışlarını tamamen geçeceklerini söyledi.

POLİSTEN YATIRIMCIYA BEDELSİZ FIRSAT

Atasu Elmacık Su çatısı altında başkasının yanında çalışmaktan sıkılan ve kendi işini kurmak isteyenlere de çok cazip fırsatlar sunuyor.

Damacana suda sektörde deneyimi olsun veya olmasın herkese bedelsiz olarak bayilik verdiklerini dile getiren Kabataş, ‘'Kıyıda köşede 40 bin TL'si olan için çok ideal bir iş. Bu rakamıda bize vermeyecek yatırımcı. Dükkanın tutulması, aracını alması gibi işletme için gerekli olan demirbaşlara harcayacak. Günde 100 damacana satması halinde aylık 4 bin 500 TL ile 5 bin TL kazanç sağlayabilir.''dedi.

CANLI OLARAK ÜRETİMİ İZLETTİRECEK

Elmacık markası ile su sektörüne her açıdan farklılık getiren Atasu internet sitesinde oluşturduğu alanda su ile ilgili bilinmeyen tüm soruları da cevaplıyor. 9 dakikalık profesyonel tanıtım filmi çeken şirket çok yakında müşterilerine fabrikanın değişik açılarına yerleştirilmiş kameralar üzerinden internette canlı olarak üretimi de seyrettirecek.

kenan.biter@haber7.com

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 10
 • YILMAZ BABUTCU 7 yıl önce Şikayet Et
  ..EMNİYET AŞ.. ..Ya arkadaş ne garip bir ülkede yaşıyoruz OYAK yetmiyomuş gibi birde polis teşkilatı şirketleşmiş.Bir yandan oyak vergi mükellefi değil diyeceksin denetimleri vs. sıkıntı oluyor diyeceksin kayıt altına almakta sorun yaşayacaksın bir yandanda yeni OYAK benzeri yapılanmalara göz yumacaksın.Özel güvenlik şirketleride kursunlar bari.Silahlı kuvvetlerin ve polis teşkilatının ülkenin ve o ülkede yaşayan insanların güvenliğinden başkaca işi olmamalı.ama maalesef bizimkiler asli görevlerinin dışında ne varsa yapıyorlar asli görevleride olmuş tali görevleri Allah sonumuzu hayr etsin inşallah
  Cevapla
 • ayşe güneş 7 yıl önce Şikayet Et
  Reklam gibi. Abant su 19 lt lik damacanada, taşdelen ise 3 lt lik cam şişelerde satılıyor. Dolayısıyla onlarda da BPA yok!
  Cevapla
 • alperen 7 yıl önce Şikayet Et
  POLİSE GÜVEN OLMAZ. Editörün Notu: Lütfen yorumunuzun tamamını büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler...
  Cevapla
 • nef arkeder 7 yıl önce Şikayet Et
  BI DE TELEFONLARA BAKAN OLSA !. AOÇ Elmacık Suyu sipariş vermek için hemen aradım.. yaklaşık 15 dakikadır yetkili arkadaşa bağlanmak için tele sekreterden müzik dinliyorum !!!
  Cevapla
 • Yavuzhan Karagöz 7 yıl önce Şikayet Et
  Suya OZON gazı vermenin hiç bir zararı yoktur. Bu da yeni adet oldu, insanlar bir metod geliştiriyor sağlık için fikir oluşturuyor, başkaları da zenginleşmek için, inatla o metodu kötülüyor. OZON Basıyorlar gibi kolaycı beleşçi ifadelerle kendi sularını satmaya çalışıyorlar. Suya verilen ozon insana hiç bir şekilde zararlı değildir. Ayrıca tüm bakteri ve zararlı canlıları anında yok eder. Suyun OZON gazı ile arıtımı Tüm diğer arıtmalardan çok daha sağlıklıdır. SAKIN bu haberin OZON GAZI ile ilgili palavra içeriğine inanmayın. Ozon havada fazla olduğunda en fazla biraz gözünüz yaşarır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle