Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

İşte "sahte bal" üreten o iki firma!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sahte bal ürettiği belirlenen iki firmayı internet sitesinden açıkladı. Firmalar, Oskar ve Maxitat markası ile üretim yapıyor!

İşte
Eklenme: 27 Mart 2012, 15:40 / Güncelleme: 27 Mart 2012, 15:40 / 93,884 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Bakanlığın internet sitesinden Oskar markası ile süzme çiçek balı üreten Kayserilioğulları Gıda Sanayi Ticaret Ltd.Şti ve Maxitat markası ile süzme çiçek balı üreten Tadaban Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti'nin isimleri kamuoyuna açıklandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yapılan kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner

Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu'nun 31'inci maddesinin 6'ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceğinin hükme bağlandığı hatırlatıldı. Açıklamada, "Ayrıca 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8'inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır." denildi.

Kaynak : CİHAN

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 26 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

hacı murat

27.03.2012 13:38

Ne Zaman.... Atı Alan Üsküdarı Geçtiğindemi..... Tarım bakanını hiç gerçekci bulmuyorum. Bu partiye oy vermiş olmama rağmen makamına yakışmayan nadir kişilerden biri. Açıklıyoruz diyor. Sayın bakan oldu olacak AZ SONRA.... deseydiniz. Nezaman açıklayacaksınız piyasadaki ballar tükendiğindemi yazık çok yazık. Bu dünya uğruna ahiretinizi satıyorsunuz. Gittiğiniz yol doğru bir yol değil... Uyarması benden.

fuat

27.03.2012 14:09

alacağını aldı... götüreceğini götürdü.. vereceğin ceza çerez parası olur artık satanlara.. 4 liraya üretir 20 liraya satar..

Ümit

27.03.2012 14:11

Sadece bal için değil,sağlığı tehtid eden firmalar afişe edilmeli.. Afişe edilmeli ki devlet eliyle vatandaşı kim kandırıyorsa sadece bal için değil kanserojen gıdalar karıştıran, inancına ters düşen içerikler pazarlayan tüm firmalar vatandaşa duyurulmalı. KORUNACAK OLAN FİRMALAR DEĞİL, VATANDAŞ OLMALI.Aksini düşünürseniz devlet firmaları koruyarak vatandaşını kandırıyor demektir.Halktan daha iyi denetleyebilen olamaz.

Yavuzhan Karagöz

27.03.2012 14:14

İşte AKP den bir iyi icraat. Sonunda Halkı kandıran ve ona zarar vermek pahasına iş yapan kuruluşlar açıkça tehşir edilecek. TRT de günlük olarak böyle bir Bülten yayınlanmalı!

Tuğşat BARIŞ

27.03.2012 14:18

☺☺☺. 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil 4 buçuk hiç değil tam 5 kavanoz bal