Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

İntibak Yasası'na son şekli veriliyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yasayla ilgili çelişki olmadığını, Pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısında çalışmaya son noktayı koyacaklarını söyledi.

İntibak Yasası'na son şekli veriliyor!
Eklenme: 11 Ocak 2012, 12:08 / Güncelleme: 11 Ocak 2012, 12:08 / 9,577 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Bakan Çelik'in açıklamaları şöyle:

"İntibak Yasası ile ilgili düzenleme Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü. Fakat intibak sisteminin uygulama şekli 2000 yılı öncesi SSK'lılar diye ifade ettiğimiz hizmet akdi ile çalışan işçilerimizin emekli olanlarının intibak sorunu olarak ifade ediyoruz.

2000 öncesi 2 milyon 743 bin emeklinin 2000 sonrası gelişme hızından pay vermeye dönük düzenlemedir. Burada Bakanlar Kurulu'nda görüşmemize rağmen bu gelişme hızından verilecek pay oranı ile ilgili bir mutabakatımız olacaktır.

Ancak sayın Başbakanımızın acil durumdan dolayı Bakanlar Kurulu'ndan ayrılması üzerine o rakam ile ilgili bir değerlendirme olamadığı için açıklama gerçekleşemedi.

Biz de bakanlar olarak Sayın Başbakanın bilgisi olmadan böyle bir oranı belirlemedik. O yönüyle bir çelişki değil görüşüldüğü doğrudur. Ama o orandan dolayı önümüzdeki pazartesi günü yapacağımız toplantıda nihai bir açıklamayı gerçekleştirmiş olacağız."

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 8 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

121_16

11.01.2012 13:00

oy. ben bir daha bu hükümete oy vermeyeceğim...adalet denilen kavramdan ötürü oy veriyordum.fakat gördüm ki,iş milletvekiline gelince fahiş oranda zam yapabiliyorlar.memura emekliye gelince kırptıkça kırpıyorlar.zaten sendikalarda da iş yok.hakkımızı savunacak kimse de kalmadı...

ADEMOGLU

11.01.2012 13:07

Sözünüzü tutun... Seçim arefesinde sözleşmelilere kadro sözü veren siz değil misiniz, neden bu sözünüzü yerine getirmiyorsunuz? Seçimden son ilk işlerimizden biri bu olacak demiştiniz. Bizleri kandırdığınızı mı düşünüyorsunuz?

Ahmet Özbir

11.01.2012 13:16

EMEKLİ VEKİLİME YÜZDE 45, ASİLİM'E YÜZDE 75 OLMALI BENCE!... Her zaman asil önemlidir derler, yani vekil ne demektir, asilin yerini geçici olarak alandır, yani vekaleten orada görevlidir demektir. Peki vekaleden görevli ve de emekli olana yüzde 45 zam, asil olana yüzde kaç zam? Şimdi imtihanın kralı geliyor, bakalım ASILLARA, ASLANLARA NE KADAR İNTİBAK'TAN PAY AYRILACAK GÖRECEĞİZ?! İşte o zaman gerçekleri HABER7.COM'dan haykıracağız. Fakir ve gurebanın yanında olan TAYYİP BABA MÜJDESİ ARTIK PATLATSANA!..

burhan göksu

11.01.2012 13:19

HAYDİ ALLAH AŞKINA. ŞU İNTİBAK YASASINI BİR AN ÖNCE DEĞİŞTİRİN MİLLETİN DUASI SİZİNLE OLUR AKSİ HALDE İŞİNİZ ZOR OLABİLİR.Emeklilerin hali gercekten zor 600,700,800,900 tl ile gecinen çok aile var lütfen insaf bu millet sizi duaları hükümet etti bunu yaparsananız yine milletin duası sizinle olur hem sizin bütceniz bereketli olur hemde samimi olarak emeklilerin duasını alırsınız haydi işe koyulun Allah yar ve yardımcınız olsun.

faruk canpolat

11.01.2012 13:24

AKP VE İNTİBAK YASASI. AKP hükümeti emekli millet vekilleri ile kendi maaşlarına gelince %100 artış meklilere gelince 20-ila 200 krş arası bunlarda merhamet diyen hiçbirşey yok huzuri ilahide ben bunlardan davacı olacağım çünkü üç dö4rtyıl görev yap yan gel yat ondansonra emekli oldum diye yedi sekibin maaş al soralım bu millet vekillerine ülke için faydalı ne yapmışlar işte akp bu vebali ödeyemez aslında kendi millet vekillerini sağlama almak için diğerlerininde ağzına bal koyuyorlar akp oy vermekmi asla yapılan anketlerde birinci parti imiş birde gelsinler bizim bulunduğumuz yörede yapsınlar % 70 oyu olan akp şimde % kaç alabilir akp oy verenler mesul altındadırlar