PTT, Van'a yardımları ücretsiz taşıyacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Van Valiliği adına yardım amaçlı olarak gönderilecek her tür kargo ve kurye gönderilerinin tüm PTT şubelerinden ücretsiz gönderilebileceğini açıkladı.

PTT, Van'a yardımları ücretsiz taşıyacak
Eklenme: 24 Ekim 2011, 16:15 / Güncelleme: 24 Ekim 2011, 16:15
BÜYÜKLÜK
- A A +

Yıldırım, Türk Lirası olarak maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşların, herhangi bir PTT şubesine giderek 65 numaralı Van Depremi Posta Çeki Yardım Hesabına hiçbir ücret ödemeden bağış yapabileceğini belirtti.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, doğal felaketleri önlemenin kişilerin elinde olmasa da kayıpların en aza indirilmesi ve yaraların kısa sürede sarılabilmesi için tek yürek olmak gerektiğini vurguladı.

Ulaştırma Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının bu deprem felaketinde de halkın yanında olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bu kapsamda PTT, deprem felaketine maruz kalan bölge halkımızın yaralarının bir an önce sarılması ve bölgeye yapılacak yardım çalışmalarına destek olunması amacıyla bir kampanya başlatmıştır.

Van Valiliği adına yardım amaçlı olarak yollanacak her tür kargo ve kurye gönderileri (50 kg. ağırlığa kadar en fazla 200 desi) tüm PTT şubelerinden ücretsiz olarak gönderilecektir.

Türk Lirası olarak maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, herhangi bir PTT şubelerine giderek 65 No'lu Van Depremi Posta Çeki Yardım Hesabına hiçbir ücret ödemeden bağışlarını yapabileceklerdir.''

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000