PTT, Van'a yardımları ücretsiz taşıyacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Van Valiliği adına yardım amaçlı olarak gönderilecek her tür kargo ve kurye gönderilerinin tüm PTT şubelerinden ücretsiz gönderilebileceğini açıkladı.

PTT, Van'a yardımları ücretsiz taşıyacak
PTT, Van'a yardımları ücretsiz taşıyacak
GİRİŞ 24.10.2011 16:15 GÜNCELLEME 24.10.2011 16:15

Yıldırım, Türk Lirası olarak maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşların, herhangi bir PTT şubesine giderek 65 numaralı Van Depremi Posta Çeki Yardım Hesabına hiçbir ücret ödemeden bağış yapabileceğini belirtti.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, doğal felaketleri önlemenin kişilerin elinde olmasa da kayıpların en aza indirilmesi ve yaraların kısa sürede sarılabilmesi için tek yürek olmak gerektiğini vurguladı.

Ulaştırma Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının bu deprem felaketinde de halkın yanında olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bu kapsamda PTT, deprem felaketine maruz kalan bölge halkımızın yaralarının bir an önce sarılması ve bölgeye yapılacak yardım çalışmalarına destek olunması amacıyla bir kampanya başlatmıştır.

Van Valiliği adına yardım amaçlı olarak yollanacak her tür kargo ve kurye gönderileri (50 kg. ağırlığa kadar en fazla 200 desi) tüm PTT şubelerinden ücretsiz olarak gönderilecektir.

Türk Lirası olarak maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, herhangi bir PTT şubelerine giderek 65 No'lu Van Depremi Posta Çeki Yardım Hesabına hiçbir ücret ödemeden bağışlarını yapabileceklerdir.''