Memurlukta yaş sınırı yükseltildi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KPSS A Grubu atamaları için yaş sınırının Bakanlar Kurulu kararı ile yükseltildiğini bildirdi.

 • GİRİŞ26.04.2011 16:17
 • GÜNCELLEME26.04.2011 16:17
Memurlukta yaş sınırı yükseltildi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KPSS A Grubu atamaları için yaş sınırının Bakanlar Kurulu kararı ile 35'e çıkarıldığını bildirdi.

Arınç, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada, ''Arkadaşlar sizlerin A Grubu memurluklarda yaş sınırının 35'e çıkarılması talebini Bakanlar Kurulu'nda gündeme getirdim. Sayın Başbakanımız ve diğer bakan arkadaşlarım da konuya olumlu yaklaştılar ve talebiniz kabul edildi'' dedi.

Müjdesini ''Hepinize hayırlı olsun'' sözleriyle paylaşan Arınç, KPSS A Grubu atamalarında artık yaş sınırının 30 değil 35 olduğunu vurguladı.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar10

 • Haydar AKINOL 6 yıl önce Şikayet Et
  Memurların Emeklilik Hakları.. Memurların ellerinden alınan emeklilik hakları Anayasal kazanılmış hakları iade edilmeli .Emeklilik yaşı ile oynayan bir parti baraj civarlarında gezmekte 1999 daki çıkartılan kanunla Memurlarımızın kazanılmış hakları ellerinden alınmıştır.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kemal özkök 6 yıl önce Şikayet Et
  seçimm. keşke sürekli seçim olsa. bu sayede memur alımları felan bi nebze olsun artıyor. vatandaş biraz rahat ediyor:)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yorumlu yorum 6 yıl önce Şikayet Et
  futbolcu, memur için 35 yaş. 35 yaşındaki futbolcu 20 yaşındaki futbolcu kadar sahada hızlı koşamayacağından 35 yaşında jubile yapıyor...ancak memur adayları da aynen futbolcular gibi neden 35 yaşında jubile yapıyorlar anlamadım...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mehmet28 6 yıl önce Şikayet Et
  YAPMIŞKEN 40 BARİ YAPSAYDINIZ. Yahu ben 36 yaşındayım sayın arınç 40 yapsaydınızda bende faydalansaydım kaçtı tren ..
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ilhan özsoy 6 yıl önce Şikayet Et
  Milletvekillerinde neden üst yaş sınırı yok?. Yani sayın bakan diyorsunuz ki 36 yaşındaysan sürün kardeşim. Sana iş miş yok. Neden? Çünkü sen yaşlısın. Bize genç memurlar lazım. 36 yıllık tecrubenin bizim için önemi yok mu demek bu? Neden 40 değilde 35 yaş. Yani şair yaş 40 yolun yarısı edermi demeliydi. Ama milletvekilliğine gelince yaş maş hikaye. 80 yaşında da olsan gençsin.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber