Memur alacak kurumlar ve kadroları

Devlet Personel Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Başkanlık kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımını belirledi.23 bin 968 yeni memur alınacak kadrolar şöyle:

Memur alacak kurumlar ve kadroları
Memur alacak kurumlar ve kadroları
GİRİŞ 12.03.2011 15:00 GÜNCELLEME 12.03.2011 15:00

Kamu kurum ve kuruluşları, 23 bin 968 yeni memur alacak.

Devlet Personel Başkanlığı'ndan (DPB) alınan bilgiye göre, Başkanlık kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımını belirledi.

Yeni memurların 18 bin 395'i genel bütçeli kuruluşlarda, 11'i Yüksek Öğretim Kurulu ve ÖSYM'de, 4 bini yüksek öğretim kurumlarında, bin 162'si özel bütçeli idarelerde, 400'ü de Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) istihdam edilecek. 

KİM NE KADAR MEMUR ALACAK? 

2011'de en fazla memur alacak kuruluş, 10 bin 500 memurla Milli Eğitim Bakanlığı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nı 800 memurla Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı izleyecek.

Adalet Bakanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü 700, Maliye Bakanlığı 650, İçişleri Bakanlığı 600, Gümrük Müsteşarlığı 500, Dışişleri Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 400, Karayolları Genel Müdürlüğü 225 memur alımı yapacak.

Ulaştırma Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 200, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda da 180 memur işe alınacak. 

EN AZ MEMURU PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ALACAK 

Genel Bütçeli İdarelerde en az memur alımı yapacak kuruluş ise 2 memur ile Petrol İşleri Genel Müdürlüğü olacak. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne 3, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne ise 5 memur alınacak. 

ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER

Özel Bütçeli İdareler içinde Yükseköğretim Kurulu ve ÖSYM 11 memur alacak. Yükseköğretim kurumları içinde en fazla memuru Akdeniz Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve Rize Üniversitesi alacak. Söz konusu üniversitelerde 60 memur işe başlayacak.

Özel Bütçeli Diğer İdarelerde ise en fazla memur alımını Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yapacak. Söz konusu kurum da 600 yeni memur çalışacak. 

MEMUR ALACAK KURULUŞLAR 

Bu arada, kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımı şöyle: 

NOT: DAHA ÖNCE MEMURİYET HAKKI KAZANMIŞ FAKAT ŞU AN MEMURİYET YAPMAYAN YA DA DAHA ÖNCE MEMURİYETTEN AYRILMIŞLAR İLE DEVLET KURUMUNA İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN 'AÇIKTAN ATAMA' TABİRİ KULLANILIYOR. MEMURİYETE İLK KEZ ATANACAKLAR İÇİN KPSS ARANACAK (ÜNİVERSİTE GİBİ ÖZEL UYGULAMALARI OLAN KURUMLAR KPSS ARAMAYACAK KENDİ YÖNETMELİKLERİNİ UYGULAYACAK... ) 

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

Not: MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI , JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ,SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NETAHSİS EDİLEN KONTENJANLAR HARİÇTİR.

ETİKETLER
kadro alim
YAZDIR
YORUMLAR 71
 • Tan Kiraz 7 yıl önce Şikayet Et
  BİROL AYDINA. Torpil değil demişin ama üç tane sınav kazandım atamam yapılmadı.hem kpss hem özel yetenek hem de mülakatı kazandım ama olmadı.Antalya adliyesinin geçen sene yaptığı özel yetenek sınavını 60. sırada kazandım.70 kişi alınıyordu.mülakatıda kazandım ama her ne hikmetse benim altımdaki yirmi kişi benim üsteme alındı.mülakatı puanlama yapmışlar bana 72 vermişler altımdaki adamlara 95-100 vermişler.60. asilken 11.yedek oldum ve dışarıda kaldım.son hakkımdı yaştan dolayı ve eşimde benden boşandı.allaha havale ett
  Cevapla
 • engin can 7 yıl önce Şikayet Et
  Arif SAĞLAM. asgari ücret 630 lira yoksulluk sınırı 2000 lira şimdi sorarım (bir Denizli li olarak söylüyorum burası sanayi kentidir %70 kesim asgari ücret dahi alamıyoruz artık hakkımızı isteyemiyoruz ipler tamemen işverenin elinde) senmi yanlış hatırlıyorsun bizmi yanlış yaşıyoruz?
  Cevapla
 • BİROL AYDIN 7 yıl önce Şikayet Et
  çamur atmayın. Bazı yorumcuları anlamak zor. Burada ilan edilen tüm kdarolara memur alınır.İmam Hatip mezunu olma şartı da gülünç.Ben şahsen çalıştığım kuruma her yıl alınan memurları biliyorum ve hiçbiri torpilli değil.
  Cevapla
 • Arif SAĞLAM 7 yıl önce Şikayet Et
  hatırlatıyorum. bu ülkede resmi rakamlara göre 2001 de 18 milyon yoksul vardı. 2010 rakamları 8 milyona düştü. bu ülkede rüşvet o kadar alışılmıştı ki rüşvet almıyan kişi çalıştığı yerde namussuz olarak görülüyordu. bu ülkede anayasa kitapçığı hızlı bir şekilde el değiştirdiği zaman devaliyasyon olur paran % 30 değer kaybeder kriz çıkardı. allaha hamd olsun ki bu ülke komik sayılacak kriz sebeblerinden kurtuldu ve küresel krizlerde dünya ülkeleri ekonomik olarak çökerken türkiye dimdik ayakta boy gösterdi.
  Cevapla
 • engin can 7 yıl önce Şikayet Et
  Bu memurlar alınır. Nasıl mı? İmam hatip menzunu kişileri bakanlık bünyesine alırlar oradan bu açık yerlere müdür bölüm şefi vs. olarak kadro açılır biz de hayal kurarız belki birgün memur olacaz diye :):):)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle