Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Memur alacak kurumlar ve kadroları

Devlet Personel Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Başkanlık kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımını belirledi.23 bin 968 yeni memur alınacak kadrolar şöyle:

Memur alacak kurumlar ve kadroları
Eklenme: 12 Mart 2011, 15:00 / Güncelleme: 12 Mart 2011, 15:00 / 56,405 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Kamu kurum ve kuruluşları, 23 bin 968 yeni memur alacak.

Devlet Personel Başkanlığı'ndan (DPB) alınan bilgiye göre, Başkanlık kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımını belirledi.

Yeni memurların 18 bin 395'i genel bütçeli kuruluşlarda, 11'i Yüksek Öğretim Kurulu ve ÖSYM'de, 4 bini yüksek öğretim kurumlarında, bin 162'si özel bütçeli idarelerde, 400'ü de Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) istihdam edilecek. 

KİM NE KADAR MEMUR ALACAK? 

2011'de en fazla memur alacak kuruluş, 10 bin 500 memurla Milli Eğitim Bakanlığı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nı 800 memurla Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı izleyecek.

Adalet Bakanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü 700, Maliye Bakanlığı 650, İçişleri Bakanlığı 600, Gümrük Müsteşarlığı 500, Dışişleri Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 400, Karayolları Genel Müdürlüğü 225 memur alımı yapacak.

Ulaştırma Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 200, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda da 180 memur işe alınacak. 

EN AZ MEMURU PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ALACAK 

Genel Bütçeli İdarelerde en az memur alımı yapacak kuruluş ise 2 memur ile Petrol İşleri Genel Müdürlüğü olacak. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne 3, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne ise 5 memur alınacak. 

ÖZEL BÜTÇELİ İDARELER

Özel Bütçeli İdareler içinde Yükseköğretim Kurulu ve ÖSYM 11 memur alacak. Yükseköğretim kurumları içinde en fazla memuru Akdeniz Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve Rize Üniversitesi alacak. Söz konusu üniversitelerde 60 memur işe başlayacak.

Özel Bütçeli Diğer İdarelerde ise en fazla memur alımını Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yapacak. Söz konusu kurum da 600 yeni memur çalışacak. 

MEMUR ALACAK KURULUŞLAR 

Bu arada, kamuya bu yıl açıktan atama yoluyla alınacak devlet memurlarının kuruluşlar itibariyle dağılımı şöyle: 

NOT: DAHA ÖNCE MEMURİYET HAKKI KAZANMIŞ FAKAT ŞU AN MEMURİYET YAPMAYAN YA DA DAHA ÖNCE MEMURİYETTEN AYRILMIŞLAR İLE DEVLET KURUMUNA İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN 'AÇIKTAN ATAMA' TABİRİ KULLANILIYOR. MEMURİYETE İLK KEZ ATANACAKLAR İÇİN KPSS ARANACAK (ÜNİVERSİTE GİBİ ÖZEL UYGULAMALARI OLAN KURUMLAR KPSS ARAMAYACAK KENDİ YÖNETMELİKLERİNİ UYGULAYACAK... ) 

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

Not: MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI , JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ,SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NETAHSİS EDİLEN KONTENJANLAR HARİÇTİR.

Kaynak : AA

ETİKETLER
kadro alim
SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 71 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

selman

12.03.2011 10:27

ADELET İSTİYORUZ A DA LEEET. şimdi o kadrolara her kurumda her ilde büyüklerin bilmem ne başkanlarının hakimlerin savcıların valilerin vekillerin adamları hazır bekliyordur yerleşmeye kpss den 50 de alsa önceli,k onalra zaten onlarda doldurur geri kalan fakir fukara yine açıkta torpilsiz bi atama yapılsın bir yılda be Allah için beeee

mustafa demirdelen

12.03.2011 10:46

.... selman isimli arkadaş çok doğru söylemiş geçenlerde tanıdığım biri kpss de 60 altı almasına rağmen karayollarında açıktan atama yolu ile işe başladı...

Emre Karadağlı

12.03.2011 10:57

.... tarafsız bir atama istiyoruz ama inş yine sadece istekte kalmaz bu.adam kayırıp bir kişinin değil binlerce kişinin hakkına giriyorsunuz.Unutmayın bu günlerin de hesabı var...!

mustafa demirdelen

12.03.2011 10:58

hani Allah,hani Din Korkusu. pardo bir yanlışlığı düzelteyim adam kpss bile girmedi sağolsun dayısı var Bir İlin vali yardımcısıydı.Şimdi kadro geldi mi kadrolu diye işe başlayacak.açıkcası söylüyorum bu açıktan atamayı akp kaldırır diye düşündüm ama bunlar daha fazla alım yapıyorlar.açıkça söylüyorum BDP kaldıracam dese oyumu ona veririm.bu kadar haksızlık fazla hani Allah korkusu,hani Din korkusu....yeter millet bu yüzden binalardan kendini atmaya çalışıyor....

aslan demirbilek

12.03.2011 11:23

evet 1970ler aklıma geliyor .... evet 1970ler aklıma geliyor ve ülkem adına üzülüyorum çünkü demekki 40yıl geriye gideceğiz hané saydamlık...olacak-tık- tık -tık.