Rönesans, Libya'daki işçileri hakkında bilgi verdi

Rönesans Holding tarafından yapılan açıklamada, firmanın Libya'daki şantiyelerinde çalışan Türk işçilerin tahliyesine ilişkin bilgi verildi.

Rönesans, Libya'daki işçileri hakkında bilgi verdi
Rönesans, Libya'daki işçileri hakkında bilgi verdi
GİRİŞ 24.02.2011 17:15 GÜNCELLEME 24.02.2011 17:15

Libya'daki olayların ardından Rönesans Holding'in Libya'daki şantiyelerinde çalışan toplam 730 kişinin Türkiye'ye getirildiği, bu gece veya yarın sabaha karşı 180 kişinin daha özel uçakla getirileceği, kalan yaklaşık 100 Türk vatandaşının da birkaç gün içinde Libya dışına çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Açıklamada, 21 Şubat Pazartesi ve 22 Şubat Salı günlerinde, firmanın Libya'nın doğu ve güney bölgesinde bulunan şantiyelerde çalışan toplam 130 kişinin Türkiye'nin Mısır Büyükelçiliği ve İskenderiye Konsolosluğu yardımları ile Trablusgarp şantiyelerindeki 42 kişinin ise Tunus üzerinden Türk Büyükelçiliği yardımlarıyla tahliye edildiği bildirildi.

Aynı günlerde THY tarifeli uçakları ile 22 kişinin Türkiye'ye geldiği, dün ve bugün ise firmanın kiraladığı 3 özel uçakla 536 kişinin tahliye edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Dördüncü gün itibarı ile 730 vatandaşımızı Libya'dan tahliye etmiş bulunuyoruz. Bu gece veya yarın sabaha karşı 180 kişi daha firmamızın kiralamış olduğu özel uçakla tahliye edilecek. Kalan yaklaşık 100 vatandaşımızı ise birkaç gün zarfında Libya dışına çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca şantiyelerimizde bulunan yaklaşık 700 Vietnamlı çalışanımızı en kısa sürede ülkelerine ulaştırmak için çalışmalarımız devam ediyor.''

YAZDIR