Kamu işçilerine ikramiye ödemesi müjdesi

Kamuda çalışan işçiler ikramiyelerinin yarısını yarın alacak. İkramiyelerin ikinci yarısı ise 30 Haziran 2011'de ödenecek.

Kamu işçilerine ikramiye ödemesi müjdesi
Kamu işçilerine ikramiye ödemesi müjdesi
GİRİŞ 30.01.2011 16:27 GÜNCELLEME 30.01.2011 16:27
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bakanlar Kurulu'nun ''6772 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere 2011 Yılında Yapılacak İlave Tediyelerinin Sürelerinin Düzenlenmesi Hakkında Kararı'' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere bu yıl; Kanun çerçevesinde yapılacak ilave tediyenin (ikramiye) birinci yarısının yarın, diğer yarısının 30 Haziran 2011 tarihinde ödenmesi kararlaştırıldı.

Maden işletmelerinin münhasıran yeraltı işlerinde çalışanlara yapılacak ilave ikramiyenin tamamı ise 27 Aralık 2011 tarihinde ödenecek.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • selim gülnar 7 yıl önce Şikayet Et
  özellikle MEMUR geçinenlere. Memurların aldığı ikramiyeler sözde almazlar, evleri ve arabaları olduğu halde hem kira alırlar utanmadan lojmanlardan 1. derecede faydalanırlar, hersene lüks yerlerde tatil yaparlar kendilerinden başkalarını pek fazla özellikle işçileri sevmezler tabi bunlar hep memurun hakkıdır.
  Cevapla
 • realrebel 7 yıl önce Şikayet Et
  Kaç para. alacaklarını yazın, ka. bin lira ikramiye aldıklarını yazın. bırakın gariban işçi söylemlerini.
  Cevapla
 • realrebel 7 yıl önce Şikayet Et
  Memura %2 zam gelince. ağzına geleni söyleyenler neredesiniz, yoksa ikramiyeler çok geldi de yiyemiyor musunuz? Bu ülkede devlet işçisi neye yarıyor ve neden sürekli tepemize çıkarılıyor? Hiçbir vasfı olmayan, ilkokul mezunu devlet işçileri doktor kadar maaş alıp, dünya kadar ikramiye alıp utanmadan bir de memura dil uzatabiliyorlar. Haram olsun ne diyeyim.
  Cevapla
 • Car Cur 7 yıl önce Şikayet Et
  Teşekkürler. Allah razı olsun sayın başbakanım...
  Cevapla
 • Cagri Mermerci 7 yıl önce Şikayet Et
  mujde bunun neresinde.... ilginc...
  Cevapla