Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Binlerce trafik cezası iptal ediliyor

12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek. Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal ediliyor.

Binlerce trafik cezası iptal ediliyor
Eklenme: 06 Ekim 2010, 19:25 / Güncelleme: 06 Ekim 2010, 19:25 / 24,992 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Trafikte 12 bin 550 kişilik ‘’İmtiyazlılar grubu’’ oluştu. Bundan sonra 12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek. Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal edilecek.

Kırmızı ışık ihlali yapan CHP Milletvekili Kemal Anadol’a kesilen ceza Ankara 8. Asliye Hukuk mahkemesince dokunulmazlık gerekçesiyle iptal edilince vekiller için yeni düzenleme yapıldı. Hata yapan vekillere artık ceza kesilmeyecek, tutanak hazırlanacak.

Yargı mensupları ve milletvekillerine bugüne kadar kesilen ve ödenmeyen cezaların da iptal edileceği bildirildi. Düzenlenen ceza tutanaklarına itiraz nedeniyle mahkemelerce aleyhte sonuçlanan kararlardan doğan parasal miktar da, cezayı kesen polisten tahsil edilecek.

‘’PLAKAM YÜZÜNDEN CEZA YİYORUM’’

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, “06 CHP 70” plakalı özel aracına yazılan cezalardan bıktığını söyledi ve “Bana bir tane ceza yazılmış AKP’li plaka göstersinler özür dileyeceğim. Benim aracımın plakasını gören trafik polisi arkadan ceza yazıp gönderiyor’’ dedi.

AKP Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ise kendisinin aracının AKP plakalı olduğunu ve ceza yediğini söyledi. AKP Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ile Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da,”Hepimize geliyor” diyerek ceza yediklerini belirttiler.

Öte yandan Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Afyon-Sandıklı yakınlarında 125 kilometre hız yaptığı gerekçesiyle plaka üzerinden trafik cezası aldı. Bunun mahkemeye başvuran Ertemur, cezasını iptal ettirdi. Mahkeme plakaya ceza yazılmaması ve ceza makbuzunun sürücüye imzalatılması gerektiğine karar verdi. (Gazeteport)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 37 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

engin mehmet özertan

06.10.2010 12:39

SADECE ASILLARA YAZABİLİRSİNİZ. Askere, savcıya,hakime ceza yazamazsınız.Onlar devlet memurudur. Valiye, kaymakama ceza yazamazsınız, onlar halkı idare ediyorlar. Milletvekillerine, partililere ceza yazamazsınız, zira onlar vekaleten halkı yönetiyorlar. Ama halkın kendisine (yani vekil değil asıl olana) yazabilirsiniz.Çünkü onlar bizim yargı sistemimize göre hala tebadırlar. CHP iktidardan alaşağı edileli 60 yıl oldu ama hala devlet içindeki kalıntıları bitmedi.Dikkat edin kim bu ceza yazılamaz kararını aldırmış. Kemal Anadol CHP li Vekil

hulusı Aydın

06.10.2010 12:48

BIKTIK. böyle bir adalat olmaz vatandaşa vur berikileri kolla

Mustafa Kemal

06.10.2010 19:37

Yorumsuz.... Almanya da, aşırı hız nedeniyle trafik cezası yiyen Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Ulaştırma Bakanı Oliver Wittke, görevinden istifa etti.

Ahmet BİLGİN

06.10.2010 19:39

Yinemi CHP. Kardeşim Bu CHP kanunun açığını arayan Legal görünen illegal işlerle toplumu karıştıran işlerinden başka bir işle meşgul olmadılar gitti....

muhammet ali kaya

06.10.2010 20:32

dokunulmazlık. ey gidi CeHaPe! hani dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyordunuz.? bir trafik cezasını bile dokunulmazlıkla hallediyorsunuz,size kim inanır be!