Metrobüs hattı uzuyor, 10 yeni istasyon daha

Trafik sorununa çözüm olarak geliştirilen metrobüs sistemine bir hat daha ekleniyor. Avcılar’ı 8 buçuk kilometrelik bir güzergâhla Beylikdüzü’ne bağlayacak hatta 10 istasyon yeri belirlendi..

Metrobüs hattı uzuyor, 10 yeni istasyon daha
Metrobüs hattı uzuyor, 10 yeni istasyon daha
GİRİŞ 29.08.2010 00:09 GÜNCELLEME 29.08.2010 00:09

İstanbul’un trafik problemine çözüm olarak geliştirilen metrobüs sistemi Beylikdüzü’ne uzanıyor. Eylül ayı sonunda ihalesi yapılacak olan hatla ilgili olarak ilk kazma Kasım ayı içinde vurularak çalışmalar başlayacak.

Beylikdüzü’ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden metrobüs müjdesi geldi. Hattın Beylikdüzü etabı ile ilgili hazırlanan proje tamamlandı.

Avcılar’ı 8 buçuk kilometrelik bir güzergâhla Beylikdüzü’ne bağlayacak hat için Eylül ayında ihaleye çıkılacak. İlk kazmanın Kasım ayında vurulacagı projenin 2011 yılı Kasım ayında bitirilmesi planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, proje için yatırım programında 100 milyon lira kaynak ayırdı. Beylikdüzü-Avcılar güzergahında 10 durak bulunuyor. Sefer aralığı ortalama 32 saniye olarak düşünülen hatta istasyon sayısı 40’a çıkacak.

Metrobüsün Beylikdüzü hattının yeni durakları "TÜYAP - Hadımköy - Bizimkent - Beylikdüzü Belediye - Beylikdüzü- Haramidere - Haramidere Sanayi- Saadet Mahallesi - Ambarlı- Avcılar Merkez Mahallesi" olarak belirlendi.

50 kilometrelik Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasındaki yolculuk süresi 80-85 dakika olacak.

Avcılar-Söğütlüçeşme arasında günde ortalama 700 bin kişiye hizmet veren metrobüs Beylikdüzü’ne ulaştığında günde 1 milyon yolcu taşıyacak.

YORUMLAR 28
 • HalitBinVelit 7 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun Topbaş.a hizmet üstüne hizmet... CHP izmirde 12 yıldır Metro projesini bitiremedi..ama Ak parti gerçekten çalışıyor. Yollar, tüneller, köprüler,Metrolar, Metrobüsler,izmir istanbulu 3 Saate düşürecek, projler,3.ncü Köprü..Boğaza Tüp Geçit, Ak Parti tarih yazıyor..
  Cevapla
 • Umit Erdal 7 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel her yere dağıtılmalı. Bence Metrobüs, Metrodan çok daha iyi. Hem çok hızlı, hem çok rahat, hem de yer üstünden gidiyor. Her yeri kapsayacak şekilde genişletilmesini dilerim.
  Cevapla
 • Tuba TAN 7 yıl önce Şikayet Et
  CHP belediyeler batsın !. Vay be bu nasıl mantık ... Bende kapımın önünden metrobüs istiyorummm
  Cevapla
 • tamer dağlar 7 yıl önce Şikayet Et
  AÇGÖZLÜ İNSANOĞLU. bu ülke bir zamanlar başlanıp bitirelemeyen projelerle doluydu şimdi ise yapılanları yetersiz görüyorlar.. helal olsun bu para nereden geliyor, demekki çok becerikliler diyeceklerine herşey bir anda olsun istiyorlar... kimin elinde SİHİRLİ DEĞNEK varsa ortaya çıksın!!
  Cevapla
 • Hudâlfa_huzeyfe (anti_mirza) 7 yıl önce Şikayet Et
  BAĞCILAR. Bağcıların trafik sorunu ne zaman çözümlenecek merak ediyorum bakırköy istikametinden bağcılara gelmek eziyet.normal şartlar da 25 dk da gidilecek yol 1 saatten fazla sürüyor buna bir de ramazan trafiği eklenince sorun iyice büyüyor.dağ yolundan geliş ve gidişleri söylemiyorum artık.700 bin nüfuslu bir ilçe ve çoğunluğu işçi kesimi sabah ve akşam trafik insanı canından bezdiriyor.tramvay hattı çözüm getirmedi aksine işi iyice çıkmaza soktu.bu şehirden nefret etmemin tek sebebi bağcılar ve trafik...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle