Gürcü- Rus sınır kapısı açıldı

Gürcistan ile Rusya Federasyonu arasındaki Kazbegi-Verhni Lars gümrük kapısı bu sabah açıldı. Kapının açılması Rusya ile Gürcistan arasındaki buzların eridiği yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Gürcü- Rus sınır kapısı açıldı
Eklenme: 01 Mart 2010, 14:26 / Güncelleme: 01 Mart 2010, 14:26
BÜYÜKLÜK
- A A +

Gürcistan ile Rusya Federasyonu arasındaki Kazbegi-Verhni Lars gümrük kapısı bu sabah açıldı.

AFP muhabiri, Temmuz 2006'dan beri kapalı olan Kazbegi-Verhni Lars sınır kapısının tekrar açılmasının, Rusya ile Gürcistan arasındaki buzların eridiğine işaret ettiğini bildirdi.

Sınır kapısının açılması konusundaki müzakereler Ermenistan'ın arabuluculuğunda yapılmış ve müzakerelere katılan İsviçre de sürece tam destek vermişti.

Yetkililer, artık Kazbegi-Verhni Lars kapısından hem malların, hem de Rus ve Gürcü vatandaşlarının sorunsuz geçebileceği belirtti.

Rusya Federasyonu, 2008 yılında patlak veren Güney Osetya krizini bahane ederek, Gürcistan'a askeri müdahalede bulunmuştu.

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000