Maç gibi naklen yayın ihalesi Digiturk'ün

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye binasındaki Süperlig maçlarının yayın hakkı için yapılan ihalede Türk Telekom ile Digiturk arasındaki yarışın galibi belli oldu. Ayrıca diğer 2 pakete birer teklif geldi.

Maç gibi naklen yayın ihalesi Digiturk'ün
Maç gibi naklen yayın ihalesi Digiturk'ün
GİRİŞ 14.01.2010 14:32 GÜNCELLEME 14.01.2010 14:32

TFF Süper Lig'de önümüzdeki 4 sezonun naklen yayın haklarını kapsayan ihalede, Digitürk ve Türk Telekom arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkezinde gerçekleştirilen ihaleye, Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş Digitürk, Türk Telekomünikasyon A.Ş. ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) katıldı.

İhale, Süper Lig yayın haklarını içeren (A) paketiyle başladı. (A) paketi ihalesine Digitürk Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. girdi.

İhalede (B) ve (C) paketleri için de TRT ve Türk Telekom, teklif zarflarını İhale Komisyonu Başkanlığı'na verdi.

(A) paketi için verilen teklif zarfları noter huzurunda açılarak, tekliflerin şartnameye uygun olup olmadığı değerlendirildi.

İhale 214 milyon 300 bin dolar muhammen bedelle başlarken, birinci turda Türk Telekom 215 milyon dolar teklif bildirdi. Digitürk ise 220 milyon dolarlık teklif sundu.

İhalede ikinci turdan itibaren, her kuruluşun en az 50 bin dolar artırım yapabildiği açık artırmaya geçildi.

AÇIK ARTIRMADA 163 KEZ TEKLİF VERİLDİ

Digitürk ve Türk Telekom kuruluşları 2. turdaki açık artırmada 163 kez teklif verdi.

İhaleyi kazanan ve 1. turda 220 milyon dolar teklif veren Digitürk, 2. turdaki açık arttırmada 163. teklifinde 321 milyon dolar vererek ihaleyi kazanan kuruluş oldu.

Birinci turda 215 milyon dolar teklif veren Türk Telekom, 163. teklifinde 320 milyon 950 bin dolar teklif verdi. Digitürk'ün 321 milyon dolarlık teklifinin ardından, mola isteyen Türk Telekom temsilcileri, bir süre sonra ihale salonuna geri dönerek, artırıma devam etmeyeceklerini ifade ettiler.

DİGİTÜRK MOLA ALMADI, TÜRK TELEKOM 7 KEZ MOLA İSTEDİ

Yaklaşık 3,5 saat süren (A) paketi ihalesinde Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, Digitürk Genel Müdürü Ertan Özerdem ve Digitürk Yönetim Kurulu Üyesi ve Digitürk'ün yüzde 46,7'lik payla ortağı olan Providence Equity şirketinin Avrupa direktörü John Hahn tarafından temsil edilen Digitürk, ihalede mola almadı.

Hukuk Başkanı Dr. Mehmet Kömürcü ile Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan'ın temsil ettiği Türk Telekom ise uzun süren yarışı 7 molayla tamamladı.

4. teklifte Digitürk'ün verdiği 233 milyon doların ardından mola isteyen Türk Telekom yetkilileri, 5. tura 236 milyon dolarlık teklifle girdi.

12. turda Digitürk'ün verdiği 268 milyon dolarlık teklifin ardından yine mola alan Türk Telekom, 13. tura 269 milyon dolarlık teklifle girdi.

22. turda Digitürk'ün verdiği 285 milyon dolarlık teklifin ardından 3. kez mola alan Türk Telekom ekibi, 200 bin dolar artırımla devam etti.

36. turda Digitürk'ün verdiği 297 milyon dolarlık tekliften sonra 4. kez mola hakkını kullanan Türk Telekom, teklifini 297 milyon 250 bin dolara çıkardı.

75. turda Digitürk'ün 309 milyon 800 bin dolarlık teklifiyle 5. molasını alan Türk Telekom, 76. turda bu rakamı 100 bin dolar artırdı.

133. turda Digitürk'ün 316 milyon dolarlık teklifi sonrası 6. kez mola isteyen Türk Telekom ekibi, bu teklifi de 50 bin dolar attırarak geçti.

163. turda Digitürk'ün 321 milyon dolarlık teklifiyle 7. kez mola alan Türk Telekom temsilcileri, devam etmeyeceklerini bildirdi.

TFF 1. Lig maçlarının naklen yayını ve TFF Süper Lig maçlarının geniş özetini kapsayan (B) paketi ihalesine giren TRT'yi, haber ve spor yayınları dairesi başkanı Ahmet Çavuşoğlu ve yardımcısı Ersin Küçükbarak temsil etti.

İhale Komisyonu Başkanlığı'nı TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'ın yaptığı ihalede, TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu, TFF Mali İşler Direktörü Özkan Kılık, Beşiktaş 9. Noteri Erkan Vardar, TFF Baş Hukuk Müşaviri Prof. Dr. İlhan Helvacı ve Kulüpler Birliği Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ da hazır bulundu.


-MEDYA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ-


Muhabir, foto muhabiri ve kameramanların akreditasyon sistemine göre ihale salonuna alındığı organizasyona, medya mensupları büyük ilgi gösterdi.

Çok sayıda televizyon kuruluşunun ve haber ajansının kameraları ihaleyi görüntülerken, birçok kanal da canlı yayınlarla ihaleyi dakika dakika izleyicilerine aktardı.

NOTLAR


Üç paketin ihalesi, toplam 4 saat 15 dakikalık sürede tamamlandı.

Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet'in ilk kez futbolda yayın ihalesine katıldığı öğrenildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, ihaleyi federasyondaki ofisinden izleyip, üç paketin ihalesi tamamlandıktan sonra salona geldi. İhaleye katılan kuruluşların temsilcilerinin tek tek elini sıkan Mahmut Özgener, bir konuşma yaptı. Federasyon Başkanı Özgener ve diğer yöneticiler, ihaleye katılan kurumların temsilcileriyle fotoğraf çekildi.

İhale için şartname alan Doğan TV ve NTV, ihaleye katılmadı.

************

Futbolda önümüzdeki 4 sezonu kapsayan medya hakları ihalesi'nde, TFF Süper Lig müsabakalarından her hafta en az 4 adedini yurt içine şifreli ve canlı olarak yayınlamayı içeren a paketine ilişkin kısmını 321 milyon dolar bedelle digital platform iletişim hizmetleri A.Ş. (digitürk) kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 ve 2013-2014 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için düzenlenen Medya Hakları İhalesi İstanbul'da yapıldı. Turkcell Süper Lig'in canlı yayın haklarını içeren A paketini, yıllık 321 milyon dolarlık teklifiyle Dijital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş (Digitürk) kazandı. B paketi, yıllık 40 milyon 210 bin dolara TRT'nin, C paketi ise yıllık 13,5 milyon dolara Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin (Türk Telekom) oldu.

TFF'nin İstinye'deki merkez binasında gerçekleştirilen ihale, tekliflerin kapalı zarf içerisinde TFF Medya Hakları İhale Komisyonu ve notere teslim edilmesinin ardından gerekli incelemelerin tamamlanmasıyla başladı. TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'ın konuşmasının ardından 3 paket için teklifler alındı. A paketi için 2, B ve C paketleri için de 1'er teklif verildi.

TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan başkanlığında, TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu, TFF Baş Hukuk Müşaviri Prof, Dr. İlhan Helvacı, TFF Mali İşler Direktörü Özkan Kılık, Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ve Beşiktaş 9. Noteri Erkan Vardar'dan oluşan İhale Komisyonu önce A paketi için verilen iki teklifi değerlendirmeye aldı.

214 milyon 300 bin ABD Doları muhammen bedelle başlayan A paketi ihalesinde Türk Telekomünikasyon A.Ş. 215, Dijital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. (Digitürk) ise 220 milyon ABD Doları teklif verdi. Bunun ardından açık artırma şeklinde gerçekleşen ikinci tura geçildi. Açık artırma, Dijital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş'nin 220 milyon dolarlık teklifi üzerinden başladı ve 4 saate yakın sürdü. Kıran kırana geçen ihaleyi, 321 milyon dolarlık teklifle, halen yayıncı kuruluş olan Digitürk kazandı.

A PAKETİNİN KAPSAMI

Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF Süper Lig müsabakalarından her hafta en az 4 (dört) adedini yurt içine şifreli ve canlı olarak yayınlamak zorunda.

Yayın hakkı sahibinin bu hakkı münhasır. Yayın hakkı sahibi, bu hakkı kullanırken gerçekleştireceği görsel ve işitsel yayınlarını karasal vericiler, kablo, uydu, IPTV/Internet (Web) TV, 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden yapabilir.

Yayın hakkı sahibi bu hakkın kullanımı açısından herhangi bir coğrafi sınırlamaya tabi değil. Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF Süper Lig'e ait isim sponsorluk hakkını ve bu hak kapsamında bulunan sair hakları kendisi kullanabilir veya 3. şahıslara devredebilir.

B PAKETİ TRT'NİN

TFF Süper Lig'in geniş ve kısa özetleri ile TFF 1. Lig'in canlı yayınını şifresiz olarak içeren B paketi için sadece 1 teklif verildi. TRT, 40 milyon 210 bin dolarlık teklifiyle B paketi ihalesini kazandı.

B paketinin kapsamı şöyle:

Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF 1. Lig müsabakalarından her hafta en az 3 (üç) adedini yurt içine canlı, şifreli veya şifresiz olarak yayınlamak zorunda.

Yayın hakkı sahibinin bu hakkı münhasır. Yayın hakkı sahibi, bu hakkı kullanırken gerçekleştireceği görsel ve işitsel yayınlarını karasal vericiler, kablo, uydu, IPTV/Internet (Web) TV, 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden yapabilir.

Yayın hakkı sahibi bu hakkın kullanımı açısından herhangi bir coğrafi sınırlamaya tabi değildir. Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF 1. Lig'e ait isim sponsorluk hakkını ve bu hak kapsamında bulunan sair hakları kendisi kullanabilir veya 3. şahıslara devredebilir.

C PAKETİ TÜRK TELEKOM'UN

TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig'in mobil haklarını içeren C paketi için de tek teklif verildi. İhaleyi, 13 milyon 500 bin dolarlık teklifiyle Türk Telekomünikasyon A.Ş kazandı.

C paketinin kapsamında şu hükümler bulunuyor:

Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince tüm TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının haber amaçlı görüntülerini 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden münhasıran yayınlayabilecek veya yayınlatabilecek.

Söz konusu haber amaçlı görüntüler herhangi bir sayı sınırlamasına tabi olmaksızın ve canlı yayınlanan müsabakaların tamamlanmasının üzerinden 45 (kırkbeş) dakika geçtikten sonra yayınlanabilir.

Haber amaçlı görüntülerin mobil iletişim operatörleri dışındaki üçüncü kişilere devri mümkün değildir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için düzenlenen ''Medya Hakları İhalesi'' sonucunda şirketin, mobil araçlar üzerinden özet görüntü yayın haklarını içeren C paketini yıllık 13 milyon 500 bin Amerikan Doları tutarındaki teklifi ile kazandığını bildirdi.

Türk Telekom'un Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, bugün TFF tarafından 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihalenin sonucuna ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın'Haklarının devri için düzenlenen 'Medya Hakları İhalesi' sonucunda Şirketimiz mobil araçlar üzerinden özet görüntü yayın haklarını içeren C paketini yıllık 13.500.000 Amerikan Doları tutarındaki teklifi ile kazanmıştır.

Söz konusu yayın hakları bedeli yüzde 10 Kanuni Türkiye Futbol Federasyonu Payı ve yüzde 2 Lig Organizasyon Payı ile yüzde 18 Katma Değer Vergisini içermemektedir.

Şirketimiz ayrıca 2014-2015 sezonu için belirli şartlara bağlı olarak sözleşmeyi bir sene daha uzatma hakkını elde etmiştir.

Söz konusu paketi grubumuzun pazardaki konumunu güçlendirecek önemli bir içerik olarak görüyoruz.

Elde edilen söz konusu hakların kullanımı ile ilgili detaylar operasyonel konular nihaileştirildikten sonra ayrıca açıklanacaktır.''

******
Türkiye Futbol Federasyonu genel sekreteri Lütfi Arıboğan yayın ihalesi ile ilgili bilgi verdikten sonra ihale komisyonunu tanıttı. 
 
2006 -2010 yılları ararsında yapılan ihaleyi 135 trilyon 950 milyar TL (86 milyon dolar ) teklif veren Digiturk almıştı.  

A paketi için 2 teklif zarfı B paketi için 1 C paketi için 1 teklif zarfı alındı.

A paketi için zarflar açılmaya başladı. A paketi için 2 teklif mevcuttu. İhale süreci başladı. Paket A'da yayın hakkı sahibi her hafta en az  4'ünün şifreli ve canlı yayınlamak zorunda... Yayın hakkı sahibi coğrafi sınırlamaya maruz değil...

Türk Telekom'un ilk teklifi : 215 milyon ABD doları

Digitürk'ün ilk teklifi            :  220 milyon ABD doları


İHALE SÜRECİ VE AÇIK ARTIRMA 

PAKET A İÇİN AÇIK ARTIRMA SÜRECİ BAŞLADI  (rakamlara yüzde 30 eklenecek)

Türk Telekom                  Digitürk

221 milyon dolar                       222 milyon dolar
224 milyon dolar                       225 milyon dolar
228 milyon dolar                       229 milyon dolar 
232 milyon dolar                       233 milyon dolar 

Türk Telekom mola istedi


236 milyon dolar                       237 milyon dolar
240 milyon dolar                       241 milyon dolar 
244 milyon dolar                       245 milyon dolar
248 milyon dolar                       249 milyon dolar
252 milyon dolar                       253 milyon dolar  
254 milyon dolar                       258 milyon dolar  
259 milyon dolar                       263 milyon dolar
264 milyon dolar                       268 milyon dolar

Türk Telekom mola istedi

269 milyon dolar                       269 milyon 50 bin dolar
269 milyon 500 bin dolar         270 milyon dolar 
270 milyon 500 bin dolar         271 milyon dolar
271 milyon 500 bin dolar         272 milyon dolar
272 milyon 500 bin dolar         273 milyon dolar
273 milyon 500 bin dolar         275 milyon dolar
275 milyon 500 bin dolar         277 milyon dolar
277 milyon 500 bin dolar         280 milyon dolar 
281 milyon dolar                       283 milyon dolar    
283 milyon 500 bin dolar         285 milyon dolar 

Türk Telekom mola istedi

285 milyon 200 bin dolar         285  milyon 250 bin dolar
285 milyon 500 bin dolar         285 milyon 550 bin dolar 
285 milyon 750 bin dolar         286 milyon dolar
286 milyon 250 bin dolar         287 milyon dolar
287 milyon 250 bin dolar         288 milyon dolar
288 milyon 250 bin dolar         289 milyon dolar
289 milyon 500 bin dolar         290 milyon dolar 
290 milyon 500 bin dolar         291 milyon dolar 
291 milyon 500 bin dolar         292 milyon dolar
292 milyon 500 bin dolar         293 milyon dolar
293 milyon 500 bin dolar         294 milyon dolar
294 milyon 500 bin dolar         295 milyon dolar
295 milyon 250 bin dolar         296 milyon dolar
296 milyon 250 bin dolar         297 milyon dolar 

Türk Telekom mola istedi

297 milyon 250 bin dolar         298 milyon dolar
298 milyon 250 bin dolar         299 milyon dolar
299 milyon 50 bin dolar           299 milyon 100 bin dolar
299 milyon 150 bin dolar         299 milyon 200 bin dolar
299 milyon 250 bin dolar         299 milyon 300 bin dolar
299 milyon 350 bin dolar         299 milyon 400 bin dolar
299 milyon 450 bin dolar         299 milyon 500 bin dolar
299 milyon 550 bin dolar         299 milyon 600 bin dolar
299 milyon 650 bin dolar         299 milyon 700 bin dolar
299 milyon 750 bin dolar         299 milyon 800 bin dolar
299 milyon 950 bin dolar         300 milyon dolar
302 milyon dolar                        303 milyon dolar
305 milyon dolar                        306 milyon dolar
306 milyon 50 bin dolar            306 milyon 100 bin dolar
306 milyon 150 bin dolar          306 milyon 200 bin dolar
306 milyon 250 bin dolar          306 milyon 300 bin dolar 
306 milyon 350 bin dolar          306 milyon 400 bin dolar
306 milyon 650 bin dolar          306 milyon 700 bin dolar 
306 milyon 950 bin dolar          307 milyon dolar
307 milyon 50 bin dolar            307 milyon 100 bin dolar
307 milyon 150 bin dolar          307 milyon 200 bin dolar
307 milyon 250 bin dolar          307 milyon 300 bin dolar
307 milyon 350 bin dolar          307 milyon 400 bin dolar
307 milyon 450 bin dolar          307 milyon 500 bin dolar
307 milyon 550 bin dolar          307 milyon 600 bin dolar
307 milyon 650 bin dolar          307 milyon 700 bin dolar
307 milyon 750 bin dolar          307 milyon 800 bin dolar
307 milyon 850 bin dolar          307 milyon 900 bin dolar
307 milyon 950 bin dolar          308 milyon dolar
308 milyon 50 bin dolar             308 milyon 100 bin dolar             
308 milyon 200 bin dolar           308 milyon 250 bin dolar 
308 milyon 350 bin dolar           308 milyon 400 bin dolar  
308 milyon 500 bin dolar           308 milyon 600 bin dolar 
308 milyon 700 bin dolar           308 milyon 800 bin dolar                                   
308 milyon 900 bin dolar           309 milyon dolar 
309 milyon 100 bin dolar           309 milyon 200 bin dolar
309 milyon 300 bin dolar           309 milyon 400 bin dolar
309 milyon 500 bin dolar           309 milyon 600 bin dolar
309 milyon 700 bin dolar           309 milyon 800 bin dolar

Türk Telekom mola istedi

309 milyon 900 bin dolar           310 milyon dolar
310 milyon 50 bin dolar             310 milyon 100 bin dolar
310 milyon 150 bin dolar          310 milyon  200 bin dolar
310 milyon 250 bin dolar          310 milyon 300 bin dolar
310 milyon 350 bin dolar          310 milyon 400 bin dolar
310 milyon 450 bin dolar          310 milyon 500 bin dolar
310 milyon 550 bin dolar          310 milyon 600 bin dolar
310 milyon 650 bin dolar          310 milyon 700 bin dolar
310 milyon 750 bin dolar          310 milyon 800 bin dolar
310 milyon 850 bin dolar          310 milyon 900 bin dolar
310 milyon 950 bin dolar          311 milyon dolar
311 milyon 50 bin dolar            311 milyon 100 bin dolar 
311 milyon 150 bin dolar          311 milyon 200 bin dolar 
311 milyon 250 bin dolar          311 milyon 300 bin dolar 
311 milyon 350 bin dolar         311 milyon  400 bin dolar 
311 milyon 450 bin dolar         311 milyon   500 bin dolar
311 milyon 550 bin dolar         311 milyon   600 bin dolar
311 milyon 600 bin dolar         311 milyon    700 bin dolar
311 milyon 750 bin dolar         311 milyon 800 bin dolar
311 milyon 850 bin dolar         311 milyon 900 bin dolar
311 milyon 950 bin dolar         312 milyon dolar
312 milyon 50 bin dolar           312 milyon 100 bin dolar
312 milyon 150 bin dolar         312 milyon 200 bin dolar
312 milyon 250 bin dolar         312 milyon 300 bin dolar
312 milyon 350 bin dolar         312 milyon 400 bin dolar
312 milyon 450 bin dolar         312 milyon 500 bin dolar  
312 milyon 550 bin dolar         312 milyon 600 bin dolar  
312 milyon 650 bin dolar         312 milyon 700 bin dolar  
312 milyon 750 bin dolar         312 milyon 800 bin dolar  
312 milyon 850 bin dolar         312 milyon 900 bin dolar  
312 milyon 950 bin dolar         313 milyon dolar  
313 milyon 50 bin dolar           313 milyon 100 bin dolar  
313 milyon 150 bin dolar         313 milyon 200 bin dolar  
313 milyon 250 bin dolar         313 milyon 300 bin dolar  
313 milyon 350 bin dolar         313 milyon 400 bin dolar 
313 milyon 450 bin dolar         313 milyon 500 bin dolar 
313 milyon 550 bin dolar         313 milyon 600 bin dolar 
313 milyon 650 bin dolar         313 milyon 700 bin dolar 
313 milyon 750 bin dolar         313 milyon 800 bin dolar
313 milyon 850 bin dolar         313 milyon 900 bin dolar   
313 milyon 950 bin dolar         314 milyon dolar 
314 milyon 50 bin dolar           314 milyon 100 bin dolar    
314 milyon 150 bin dolar         314 milyon 200 bin dolar 
314 milyon 250 bin dolar         314 milyon 300 bin dolar 
314 milyon 350 bin dolar         314 milyon 400 bin dolar 
314 milyon 450 bin dolar         314 milyon 500 bin dolar 
314 milyon 550 bin dolar         314 milyon 600 bin dolar
314 milyon 650 bin dolar         314 milyon 700 bin dolar 
314 milyon 750 bin dolar         314 milyon 800 bin dolar 
314 milyon 850 bin dolar         314 milyon 900 bin dolar 
314 milyon 950 bin dolar         315 milyon dolar
315 milyon 50 bin dolar           314 milyon 100 bin dolar 
315 milyon 150 bin dolar         315 milyon 200 bin dolar
315 milyon 250 bin dolar         315 milyon 300 bin dolar 
315 milyon 350 bin dolar         315 milyon 400 bin dolar 
315 milyon 450 bin dolar         315 milyon 500 bin dolar   
315 milyon 550 bin dolar         315 milyon 600 bin dolar 
315 milyon 950 bin dolar         316 milyon dolar

Türk Telekom mola istedi

316 milyon 50 bin dolar           316 milyon 100 bin dolar
316 milyon 150 bin dolar         316 milyon 200 bin dolar
318 milyon 200 bin dolar         318 milyon 250 bin dolar
318 milyon 300 bin dolar         318 milyon 350 bin dolar
318 milyon 400 bin dolar         318 milyon 450 bin dolar
318 milyon 500 bin dolar         318 milyon 550 bin dolar
318 milyon 600 bin dolar         318 milyon 650 bin dolar
318 milyon 700 bin dolar         318 milyon 750 bin dolar
318 milyon 800 bin dolar         318 milyon 850 bin dolar
318 milyon 900 bin dolar         318 milyon 950 bin dolar
319 milyon dolar                        319 milyon 50 bin dolar 
319 milyon 100 bin dolar         319 milyon 150 bin dolar
319 milyon 200 bin dolar         319 milyon 250 bin dolar
319 milyon 300 bin dolar         319 milyon 350 bin dolar
319 milyon 400 bin dolar         319 milyon 450 bin dolar
319 milyon 500 bin dolar         319 milyon 550 bin dolar
319 milyon 600 bin dolar         319 milyon 650 bin dolar
319 milyon 700 bin dolar         319 milyon 750 bin dolar
319 milyon 800 bin dolar         319 milyon 850 bin dolar
319 milyon 950 bin dolar         320 milyon dolar 
320 milyon 50 bin dolar            320 milyon 100 bin dolar 
320 milyon 150 bin dolar          320 milyon 200 bin dolar
320 milyon 250 bin dolar          320 milyon 300 bin dolar
320 milyon 350 bin dolar          320 milyon 400 bin dolar
320 milyon 450 bin dolar          320 milyon 500 bin dolar
320 milyon 550 bin dolar          320 milyon 600 bin dolar
320 milyon 650 bin dolar          320 milyon 750 bin dolar
320 milyon 850 bin dolar          320 milyon 900 bin dolar
320 milyon 950 bin dolar          321 milyon dolar

Türk Telekom mola istedi

TELEKOM İHALEDEN VAZGEÇTİ. İHALE DİGİTURK'UN....

Futbol Federasyonu'nun naklen yayın ihalesinde heyecan dorukta. NTV'den sonra Doğan TV'de ihaleye katılmama kararı aldı. Türk Telekom ise tek başına katılıyor ve A ve C paketlerine talip. İki gurubun çekilmesiyle ihalede Digiturk, TRT ve Türk Telekom yarışacak.

YORUMLAR 150
 • kerasus2828 8 yıl önce Şikayet Et
  lübnanlılarında maşallahı var.. helal olsun dijitürke... dijitürk grubu telekom gibi tesisi devletten almadı.. adamlar herşeyi kendileri kurdular.. türk telekom grubu ( neden hala türk telekom denir bilinmez) hazır kurulmuş tesisleri hazır insan gücünü.. teknik altyapıyı bedavaya yakın aldılar.. zaten yaptıkları masrafı sadece telefon abonelerinden aldıkları sabit ücretle şimdilerde kat be kat çıkardılar.. onun için sevmiyorum telekomu ne çareki internete bağlanmamın yolu istemesemde telekomdan geçiyor.. yaşasın türk şirketleri yaşasın dijitürk
  Cevapla
 • Ahmet Kzl 8 yıl önce Şikayet Et
  bomba. bomba diginin elinde kaldı. patlaması da yakındır. seneye ya 2 kat zam yapacaklar ya da abone sayısını 2 ye katlayacaklar. şimdiki fiyatlarla ve illaki digi platformundan ligtv olacak dayatmasıyla giderlerse (ki öyle görünüyor) bu bomba tez patlar. arjantin misali de bu işe devlet el koyar... digi bu işi şöyle iyi yapıyormuş böyle iyiymiş diyenleri anlamıyorum. ilk yayın yaptıklarında ne kadar kötü bir yayın yaptıklarını biliyoruz. şimdi bile kale çizgisi hizasına kamera koyamıyorlar. digiye hayırrr
  Cevapla
 • ismail aydemir 8 yıl önce Şikayet Et
  çağrı..... buradan aziz yıldırıma.adnan polata.demirörene.sesleniyorum.maç biletlerini adam gibi gözden geçirip.seyirciyi stada çeksinler.yoksa bu gidişle ntv yada trt deki ispanya yada alman takımı tarftarı olacağız.saygılar..
  Cevapla
 • kerasus2828 8 yıl önce Şikayet Et
  iyiki dijitürk aldı... güzel oldu bu .. dijitürkün yayın kalitesi tek kelimeyle mükemmel.. en azından bir türk şirketi aldı..
  Cevapla
 • HalitBinVelit 8 yıl önce Şikayet Et
  Yinemi digitürk aldı... Şifre Şifre Şifre yetti artık!!!!!Zaten maçlara gitmiyoruz ve artık hiç gitmeyeceğiz Sdatlar dahada boşalacak Futbol severleri yolunacak kaz yerine koydular.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle