Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Dinçer'den emekliye zam müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Tekel çalışanlarının eylemleri ile ilgili açıklama yaptığı basın toplantısında emekliklere de müjde verdi. Dinçer zam oranlarının belirlendiğini söyledi.

Dinçer'den emekliye zam müjdesi!
Eklenme: 01 Ocak 2010, 11:48 / Güncelleme: 01 Ocak 2010, 11:48 / 27,130 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emekli maaşlarına ilişkin iyileştirme çalışmaları konusundaki açıklamanın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, salı günkü AK Parti TBMM Grup toplantısında yapılacağını bildirdi.

Emeklilerin de maaşlarının ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi beklentileri bulunduğunu kaydeden Dinçer, bunların hepsi yan yana konulduğunda, devlet memurlarına yapılan artış oranları değerlendirildiğinde, özellikle de TEKEL işçilerinin içinde bulunduğu duruma bakıldığında oldukça iyi bir fırsatın kendilerine sunulduğunu söyledi.

Bakan Dinçer, emeklilerin maaş artış oranları ile ilgili başka bir soruya karşılık, bu konudaki çalışmaların tamamlandığını, artış oranlarının tespit edildiğini bildirdi.

''Yeni yılda emeklilere bir müjde verecek misiniz, maaş artışını açıklayacak mısınız?'' sorusunu, Dinçer, ''Emeklilerimizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Artış oranlarının tespiti yapıldı. Salı günkü AK Parti grup toplantısında sayın Başbakanımız emeklilere yapılacak iyileştirme çalışmalarının neticelerini açıklayacak. Onu bilgilerinize sunuyorum'' yanıtını verdi.

Dinçer, marketlerde ilaç satışıyla ilgili bir soru üzerine de, bu konuyla ilgili daha sonra bir değerlendirme yapacağını bildirdi.  

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 22 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

batuhan deniz

01.01.2010 12:16

gelde inan. bu yapılan işçileri birbirine düşürmeye yönelik bir olaydır, kazanılmış haklar alınıp,başka hak veriliyor, madem o kadar samimisiniz ab nin istediği sendikalar yasasını çıkarın..!

joe black

01.01.2010 13:12

haketmiyorlar. kaç gündür eylem yapıyorlar ama tekel işçileri hiçbir şeyi haketmiyor. inanmazsanız araştırın. çoğu zaten torpille girmiştir o işe... ayrıca türkiyedeki işçilere ve memurlara avrupadaki gibi sendikal haklar verilse eminim b...kunu çıkarırlar... çünkü türkiyede işçinin veya memurun haklarını savunan sendika yok. çeşitli siyasi görüşleri savunan sendikalar var...

yamtar oguz

01.01.2010 13:13

göründüğü gibi değil. şimdi 1-özel sektörde fabrika satışında işçiyemi danışılıyo yada fabrikayı alan köyü alan ağanın köy halkınıda aldığı gibi işçileridemi alıyo 2-devletteki bi fabrikada 10kişinin yapacağı işi daha fazla kişi yaparken niye kimsenin sesi çıkmıyodu 3-eğer işini ii yapan biri isen özel sektör zaten boşta koymaz

aytek yıldızben

01.01.2010 13:22

şikayet. bir kesimi toplumun diğer kesimlerine şikayet eden bir iktidarı ilk defa görüyorum.

halil türkay

01.01.2010 13:43

devlet haklı. devlet elindeki zarar eden bir kurumu tabiki satacak senede 40 milyon dolar zarar az degil işçiler satma dedi diye satılmayacak degil