En düşük emekli maaşı ne kadar olacak

Bağ-Kur ve işçi emeklilerine seyyanen zam geliyor. Önceki gün Çalışma Bakanı Ömer Dinçer'in açıkladığı zam, işçi (SSK) ve esnaf (Bağ-Kur) emeklilerini heyecanlandırdı. İddiaya göre yeni maaşlara gelecek zam miktarı şöyle:

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak
En düşük emekli maaşı ne kadar olacak
GİRİŞ 07.12.2009 09:32 GÜNCELLEME 07.12.2009 09:32

En düşük emekli maaşı 783 TL oluyor

Emeklilere müjde! İşte seyyanen yapılacak zam miktarı...

Bağ-Kur ve işçi emeklilerine 100 lira seyyanen zam geliyor. Buna bir de yüzde 3'lük artış eklenecek. 'İntibak'tan önce en düşük maaş 783 TL olacak.

Önceki gün Çalışma Bakanı Ömer Dinçer'in açıkladığı 100 TL seyyanen ve yüzde 3 zam, işçi (SSK) ve esnaf (Bağ-Kur) emeklilerini heyecanlandırdı.

Emekliler, bu konuda yapılan çalışmaların bitmesini dört gözle bekliyor. Bakan Ömer Dinçer, önceki gün katıldığı Sosyal Güvenlik Genel Kurulu'nda emekliler için müjdeli haberler vermişti.

Bakan Dinçer, bir süredir devam eden İntibak Yasası çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve bu sayede emeklilerin maaş farklarının, yapılacak ek zamlarla giderileceğini ifade etti. Yapılacak zamla ilgili olarak ise 100 TL seyyanen ve buna ilaveten yüzde 3'lük artış öngörülüyor.

Maaş farkları da bitiyor

Bu artış gerçekleştiği takdirde, şu anda en düşük Bağ-Kur emeklisinin maaşı 468 liradan 585 TL'ye çıkacak. En düşük SSK emeklisinin maaşı ise 632 liradan 753 liraya yükselmiş olacak.

Maliye Bakanlığı ile ortak yürütülecek zam kararının yanı sıra, İntibak Yasası da maaşlardaki dengesizlikleri giderecek.

Buna göre; aynı kıdem ve primden farklı tarihlerde emekli olmuş olanların arasındaki maaş farkları zamana yayılarak giderilecek.

YORUMLAR 27
 • koray aydın 8 yıl önce Şikayet Et
  içim acıyor. sayın r.t. erdoğan. size oy verdiğim için bir emekli olarak içim acıyor biz emekliler bu duruma düşecek sadakaya muhtac değildik bizi 11 tl ye muhtaç ettiniz biz emeklilere verdiğiniz vaadler bunumu kasdediyordu sizi yaşanır bir duruma getireceğiz derken bumuydu kastiniz 632 tl ile yaşamak bu ise sağolun yaşıyoruz? siz gelmeseydiniz şimdi 1500 tl üzerinde maaş alacaktım size oy verdiğim için içim yanıyor bir gün olurda sizinde içiniz yanar
  Cevapla
 • ramazan 8 yıl önce Şikayet Et
  emeklimaaşı. emekli maaşlarında çok büyük haksızlıklar olmaktadır. 25 yıl 4 ay hizmetim var aynı yıl aynı işi yaptığımız halde işçi emeklisi 1.700 lira maaş almakta ben 21 derecesinde veri hazırlama kontrol memur kadrosundan emekliyim 850 lira maaş almaktayım. bu haksızlığın giderilmesi lazım.
  Cevapla
 • mehmet ali 8 yıl önce Şikayet Et
  hükümet yok diyor siz var diyorsunuz. yeter artık fakir fukaranın umutlarıyla bari oynamayın.2 ay önce gene çıktı bu laf ve 2 hafta ortalık çalkalandıktan sonra hükümet kanadından böyle bir çalışma yok diye yalanlama geldi.şimdi de aynısınıdiyorlar.o zaman bu haberin menşei kim.nasıl böyle asparagasla vatandaşların hayallerini yıkıyor.biraz sorumlu habercilik lütfen.
  Cevapla
 • aytek yıldızben 8 yıl önce Şikayet Et
  tümüne. gerekir. memur işçi bağkur emeklilerine ve işçilerle memurlara da yapılmalı seyyanen zam. piyasa ayağa kalkar
  Cevapla
 • ashuwak 8 yıl önce Şikayet Et
  Halil KOCAKUŞAK. Bu artış gerçekleştiği takdirde, şu anda en düşük Bağ-Kur emeklisinin maaşı 468 liradan 585 TLye çıkacak. En düşük SSK emeklisinin maaşı ise 632 liradan 753 liraya yükselmiş olacak. Bu paragrafa bakılırsa 585 TLye yükselecek. Allah bereketini artısın inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle