Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Halkbankası KPSS'siz 5 bin kişi alacak

Halbankası uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi olmak üzere binlerce personel alımı için sınav açıldı. Başvurularda KPSS, şartı aranmıyor. İşte yapılması gerekenler:

Halkbankası KPSS'siz 5 bin kişi alacak
Eklenme: 10 Ekim 2009, 12:33 / Güncelleme: 10 Ekim 2009, 12:33 / 267,101 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Ülkemizde ekonomik kriz nedeni ile işsizliğin arttığı bu dönemde, Halkbankasının KPSS sınavı olmadan başlattığı bu işçi alımı sınavı 5000 kişiye umut kapısı olacak.

Halkbankası'nın sınavına girebilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak ve hapis cezası almış fakat 6 ayı geçmemiş hükümlü olmak yeterli olacaktır. Buda 5000 kişinin alınacağı bu sınava yoğun ilginin olacağını gösteriyor.

İşte bankanın internet sitesinde yayınlanan sınav ilanları ve başvurusu için yapılması gerekenler.

T. HALK BANKASI A.Ş. UZMAN YARDIMCISI, UZMAN YARDIMCISI (MÜHENDİS), SERVİS GÖREVLİSİ VE BANKO GÖREVLİSİ GİRİŞ SINAVI

Bankamızın Genel Müdürlük Birimleri, Bölge Koordinatörlükleri ve Şubelerinde istihdam edilmek üzere; Uzman Yardımcıları, Servis Görevlileri ve Banko Görevlileri alınacaktır.

Sınava Katılma Koşulları ve haberin devamı için tıklayınız!

Kaynak : EKOTRENT

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 31 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

adnan öztürk

10.10.2009 13:40

adnan ca. niye yaş sınırlaması var anlamıyorum bun lar.allah bellarını versin bu şartları getirenlerin..

mustafa göz

10.10.2009 14:04

yazıktır, günahtır. yaş haddi hani 35 idi ya da yok idi.

Hakan Yamaç

10.10.2009 14:22

Editörlere. Ya Allah Rızası için yaptığınız işi düzgün yapın. Halkbankasının sınavına girebilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak ve hapis cezası almış fakat 6 ayı geçmemiş hükümlü olmak yeterli olacaktır.\\\\\\\" Bu cümle ne demek. Öyle bir yazmışınız ki duyan da hükümlü alınacak sadece sanacak. Hay sizin yaptığınız işe be. Az ciddi olun. Vesselam.

ilmittin sertkaya

10.10.2009 14:32

SINAV A GİRİŞ ÜCRETİ 50TL. hay allah bunu yazmayı unutmuşlar bak sen. kpss şartı yok denmiş . yani kim olursan ol gel ama cebinde 50tl paranda olsun deniyor. halkbankası son yılların en büyük karını sınav ücretlerinden kaldıracak herhalde. iki sınava girmek isteyenlerde 100tl verecekmiş. sanki adamına göre soru yapılıyor. 50 lira nedir ya. kazanamadın mı git bi bardak su iç üzerine. hangi banka parayla sınav yapmakta bu zamanda. halkbankasının işi biliyor valla. 5000de 500 adam bile alma. almayacaklarda.

ÖMER

10.10.2009 15:55

????. SAyın hakan yamaç bey ben size cevap vereyim; orda iilaki hapis yatıp 6 ay içerde kalacaksın diye bir şart yok.eğer hapis yatmışsan bu 6 ayı geçmeyecek bir şart.ikinci bir husus mecburi değil girmek isteyen girer herşeye muhalefet olmak yani boş muhalefet yapmak bizim millete özgüdür..bu konuda halkbankasını kutluyorum ayrıca haber 7 ye teşekkür ediyorum bilgilendirdiği için.işsiz olan tüm tanıdıklarıma duyurmaya vesile oldu..