Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Emekliye bayram öncesi maaş müjdesi

Hükümet, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmesine ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, müjdeyi verdi:

Emekliye bayram öncesi maaş müjdesi
Eklenme: 09 Eylül 2009, 13:24 / Güncelleme: 09 Eylül 2009, 13:24 / 47,931 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Göksel Yıldırım'ın haberi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödeneceğini açıkladı.

Dinçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmesine ilişkin hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Bayram öncesinde 16-18 Eylül arasında emeklilerin aylıkların ödenebilmesi için çalışma yaptıklarını belirten Dinçer, buna göre, SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki emeklilerin aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerinin dile getirdi.

Her ayın 17-26'sı arasında ödenen aylıkların 16-18 Eylül arasında ödenecek olmasının bankalarda nispi bir yığılmaya neden olabileceğine dikkati çeken Dinçer, ''Bu tabii bir durum. Bu yığılmaların herhangi bir şikayete sebebiyet vermeyeceğini ve emeklilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını zannediyorum. Biz yine de elimizden gelen her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Bankalarla görüşüp konuyla ilgili her türlü kolaylığı sağlayacak tedbirler için çaba sarf ediyoruz'' dedi.

Ömer Dinçer, emeklilerin bayramını da kutlayarak, ''Tüm emeklilerimizin bayramlarını tebrik ediyorum. Bayramda huzurlu, mutlu bir süreç yaşamalarını diliyorum. Daha nice bayramlara hep beraber mutlulukla ulaşalım istiyorum'' dileklerinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yaptığı çalışmaya göre, tahsis numaralarının son rakamı 3, 5, 7, 9 olanlar aylıklarını 16 Eylülde, 1, 6, 8, olanlar 17 Eylülde, 0, 2, 4 olanlar da 18 Eylülde alabilecek.

Böylece 7 milyon 288 bin emekli, dul ve yetime, bayram öncesinde toplam 4 milyar 352 milyon lira gelir ve aylık ödemesi yapılacak.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği, emekli aylıklarının Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'e birer mektup göndermişti.

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 8 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

Şeref Özen

09.09.2009 14:45

müjdeye bak. isterseniz vermeyin,bayram ayın 20 sinde zaten emeklilerin yarısı o güne kadar olacak.Siz keylerden haber verin İtirazların sonuçları Eylülde açıklanacaktı ne oldu.

mehmet can

09.09.2009 14:50

key ödemeleri. emeklilinin maaşını beş on gün erken vermek yerine yıllardır verilemeyen key ödemelerinin yapılması bizleri daha çok memnun ederdi...

VaTaNSeVeR

09.09.2009 16:23

KEY. ?

Ender AYDIN

09.09.2009 16:30

Bırakın DEMAGOJİYİ. Şunlara bak ya,emekliye 1 hafta erken maaş ödemesiyle gurur duyuyorlar,emekli ölüyor ,ölüyor.Emekliye verdiğiniz zamla emekli torununa ancak gofret alabiliyor.Bırakın bu demagojileride emekliye erken maaş yerine adam gibi,geçinebileceği bir maaş verin.Güneydoğuya vereceğiniz paralardan biraz kesin de emekli maaşlarını artırın,mübarek bayram öncesi emekliyi erken ödeme değil maaş artışı sevindirir.Gerçi siz kazanılmış zam farklarını bile ödemediniz emekliye.Hükümet emekliyi insan gibi yaşat insan gibi.......

Serdar Dalkıran

09.09.2009 17:05

Herkesin Ağzında Bir Key. Ne zaman ödeme lafı çıksa milletin ağzından key lafı düşmüyor. Tabiki şuan ki hükümette. Sanki Konut Edindirme Yardımını bu hükümet milletin maaşlarından kesti. Parayı kesene laf yok nedense. Bir ara da zorunlu tasarruf vardı, onu da eski hükümetler sıcak para sağlamak için uydurmuştu. Bu hükümet ödeyeceğim dedi suçlu çıktı. Hırsızın hiç mi günahı yok!!!