Emekliye bayram öncesi maaş müjdesi

Hükümet, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmesine ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, müjdeyi verdi:

Emekliye bayram öncesi maaş müjdesi
Emekliye bayram öncesi maaş müjdesi
GİRİŞ 09.09.2009 13:24 GÜNCELLEME 09.09.2009 13:24

Göksel Yıldırım'ın haberi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödeneceğini açıkladı.

Dinçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmesine ilişkin hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Bayram öncesinde 16-18 Eylül arasında emeklilerin aylıkların ödenebilmesi için çalışma yaptıklarını belirten Dinçer, buna göre, SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki emeklilerin aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerinin dile getirdi.

Her ayın 17-26'sı arasında ödenen aylıkların 16-18 Eylül arasında ödenecek olmasının bankalarda nispi bir yığılmaya neden olabileceğine dikkati çeken Dinçer, ''Bu tabii bir durum. Bu yığılmaların herhangi bir şikayete sebebiyet vermeyeceğini ve emeklilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını zannediyorum. Biz yine de elimizden gelen her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Bankalarla görüşüp konuyla ilgili her türlü kolaylığı sağlayacak tedbirler için çaba sarf ediyoruz'' dedi.

Ömer Dinçer, emeklilerin bayramını da kutlayarak, ''Tüm emeklilerimizin bayramlarını tebrik ediyorum. Bayramda huzurlu, mutlu bir süreç yaşamalarını diliyorum. Daha nice bayramlara hep beraber mutlulukla ulaşalım istiyorum'' dileklerinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yaptığı çalışmaya göre, tahsis numaralarının son rakamı 3, 5, 7, 9 olanlar aylıklarını 16 Eylülde, 1, 6, 8, olanlar 17 Eylülde, 0, 2, 4 olanlar da 18 Eylülde alabilecek.

Böylece 7 milyon 288 bin emekli, dul ve yetime, bayram öncesinde toplam 4 milyar 352 milyon lira gelir ve aylık ödemesi yapılacak.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği, emekli aylıklarının Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'e birer mektup göndermişti.

YORUMLAR 8
 • musa baysal 8 yıl önce Şikayet Et
  amman amman. sevsinler sayın bakan müjdenizi!emekli sizden zam müjdesi bekliyor,maaşının iki gün önce verileceği müjdesini!!! değil.
  Cevapla
 • hasan ucar 8 yıl önce Şikayet Et
  emeklinin maaşı. insanca yaşama standartının altında ama erken verdik diye birde göbek atacaklar elektırıge yüzde 84 cıvarında zam kimsenın haberı yüzde 10 eklendı faturada görürsünüz ama emeklıye 11 lira zam ayıp akp insan larla dalga geçiyor resmen
  Cevapla
 • MUSTAFA EMRE 8 yıl önce Şikayet Et
  gülünç!!!... yaw ben bu habere neremle güleceğime şaşırdım yularıda yazan arkadaşlara katılıyorum.bununla gurur duymak yerine kazanılan zammı verin efendi kardeşlerim:)
  Cevapla
 • Serdar Dalkıran 8 yıl önce Şikayet Et
  Herkesin Ağzında Bir Key. Ne zaman ödeme lafı çıksa milletin ağzından key lafı düşmüyor. Tabiki şuan ki hükümette. Sanki Konut Edindirme Yardımını bu hükümet milletin maaşlarından kesti. Parayı kesene laf yok nedense. Bir ara da zorunlu tasarruf vardı, onu da eski hükümetler sıcak para sağlamak için uydurmuştu. Bu hükümet ödeyeceğim dedi suçlu çıktı. Hırsızın hiç mi günahı yok!!!
  Cevapla
 • Ender AYDIN 8 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın DEMAGOJİYİ. Şunlara bak ya,emekliye 1 hafta erken maaş ödemesiyle gurur duyuyorlar,emekli ölüyor ,ölüyor.Emekliye verdiğiniz zamla emekli torununa ancak gofret alabiliyor.Bırakın bu demagojileride emekliye erken maaş yerine adam gibi,geçinebileceği bir maaş verin.Güneydoğuya vereceğiniz paralardan biraz kesin de emekli maaşlarını artırın,mübarek bayram öncesi emekliyi erken ödeme değil maaş artışı sevindirir.Gerçi siz kazanılmış zam farklarını bile ödemediniz emekliye.Hükümet emekliyi insan gibi yaşat insan gibi.......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle