Adı peygamber fiyatı milyoner hurması!

Peygamber hurmasının kilosu dudak uçuklatıyor. İşte Peygamber hurması olarak bilinen Acve hurmasının kilogramı fiyatı...

Adı peygamber fiyatı milyoner hurması!
Eklenme: 18 Ağustos 2009, 13:28 / Güncelleme: 18 Ağustos 2009, 13:28 / 12 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala iftar sofralarının değişmez tadı hurma vitrinlerdeki yerini aldı.
Kalitesine göre farklı fiyatlardan satılan hurmaların en pahalısı Peygamber hurması olarak bilinen Acve hurmasının kilogramı 100 TL.

Acve hurmasını ithal eden firmanın yetkilisi Enver Çakmak, bu hurmanın zamanında Peygamber Efendimiz tarafından ekildiğini ve bu nedenle Peygamber hurması olarak bilindiğini ifade etti.

Acve'nin diğer hurmalara oranla daha büyük ve lezzetli olduğunu dile getiren Çakmak, Peygamber Efendimiz'in bu hurma hakkında övücü sözler sarf ettiğini kaydetti.

Hurmaya çok fazla talep olduğunu ifade eden Enver Çakmak, "Biz de bu hurmayı bulmakta zorlanıyoruz. Hem şifalı hem de manevi özelliği olması nedeniyle hurma dünyanın en pahalı hurması olma özelliğini taşıyor." dedi.

Enver Çakmak, "Ekonomik durumu iyi olanlar bu hurmadan kilo kilo alırken, çoğu vatandaş ise tane olarak alıyor. Seçilmiş iri taneli hurmanın kilosunu 100 TL' den, küçük tanelileri ise 60 TL'den satıyoruz. Hurmalardan tane olarak almak isteyen vatandaşlarımıza da tanesi 1 TL karşılığında satış yapıyoruz." diye konuştu.

(Cihan)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 12 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

sedat can

18.08.2009 15:39

BOZKURT YENİDOĞAN. yaptığınız yorumun tipik Arap düşmanlığı olduğu Düşünen Adamın yorumundan da ortaya çıkıyor.

Düşünen Adam

18.08.2009 14:34

Medine'de kilosu 10 TL; İstanbul'da 100 .... Evet, Medine'de de Acve hurmasının kilosu diğer hurmalara oranla daha pahalı ama arada, burda olduğu gibi uçurum yok... Ortalama 10 küsür liraya Medine'de alabileceğiniz hurma Türkiye'de 100 liraya satılıyorsa, bunda kabahat kimin? Düşünmek lazım...

soner

18.08.2009 14:28

ALLAH yazısını fark ettim. Zaten dünya üzerinde nesnelerde ve canlılarda o kadar çok ki bunu heryerde görebilirsiniz dikkat etmek lazım. Sebze ve meyvelerde daha çok görülüyor.

BOZKURT YENİDOĞAN

18.08.2009 14:18

fırsatçılık. Tipik arap fırsatçılığı, efendimiz (s.a.v) in ektiği hurmanın kilosu 100 tl ise mantık olarak Allah C.C ın sonsuz rahmeti ile yerden bitirdiği tüm zevat paha biçilemez olması gerekmez mi ?

ömer

18.08.2009 14:18

Acve. Görüntüdeki hurma acve hurmasına benzemiyor.Benim bildiğim Acve (peygamber Hurması) yuvarlak zeytine benzer ama çok daha iri olandır.