Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Adı peygamber fiyatı milyoner hurması!

Peygamber hurmasının kilosu dudak uçuklatıyor. İşte Peygamber hurması olarak bilinen Acve hurmasının kilogramı fiyatı...

Adı peygamber fiyatı milyoner hurması!
Eklenme: 18 Ağustos 2009, 13:28 / Güncelleme: 18 Ağustos 2009, 13:28 / 15,572 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala iftar sofralarının değişmez tadı hurma vitrinlerdeki yerini aldı.
Kalitesine göre farklı fiyatlardan satılan hurmaların en pahalısı Peygamber hurması olarak bilinen Acve hurmasının kilogramı 100 TL.

Acve hurmasını ithal eden firmanın yetkilisi Enver Çakmak, bu hurmanın zamanında Peygamber Efendimiz tarafından ekildiğini ve bu nedenle Peygamber hurması olarak bilindiğini ifade etti.

Acve'nin diğer hurmalara oranla daha büyük ve lezzetli olduğunu dile getiren Çakmak, Peygamber Efendimiz'in bu hurma hakkında övücü sözler sarf ettiğini kaydetti.

Hurmaya çok fazla talep olduğunu ifade eden Enver Çakmak, "Biz de bu hurmayı bulmakta zorlanıyoruz. Hem şifalı hem de manevi özelliği olması nedeniyle hurma dünyanın en pahalı hurması olma özelliğini taşıyor." dedi.

Enver Çakmak, "Ekonomik durumu iyi olanlar bu hurmadan kilo kilo alırken, çoğu vatandaş ise tane olarak alıyor. Seçilmiş iri taneli hurmanın kilosunu 100 TL' den, küçük tanelileri ise 60 TL'den satıyoruz. Hurmalardan tane olarak almak isteyen vatandaşlarımıza da tanesi 1 TL karşılığında satış yapıyoruz." diye konuştu.

(Cihan)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 12 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

osman sakrak

18.08.2009 13:44

dikkat. hurmanın üzerindeki ALLAH lafsını fark ettinizmi acaba

Emre Bostanoğlu

18.08.2009 13:48

tövbe.... arap yarımadasına sanırım kriz vurmuş. bu hurma fiyatları ne allah aşkına. kilosu 100 lira tanesi 1 lira tövbe tövbe

kralciplak

18.08.2009 13:50

anlaşılmaz. yani olacak sey degil dini alet etme diye buna derler efendimizin yedigi her turlu yiyecekte kutsaldır ozaman yani ehli sunnet alimleri bu konuda çok sert çıkmışlardır olacak şeymi efendimizin yaptıgı davranışlar dini olarak ifade bulan ozellikler bizim için onemlidir diye uyarmışlar zire hem devlet adamı hem beşer hem peygamber hem aile reisi hem kumandan yani sen bula bula ziraai olarak yaptıklarını duşunur vede bundan nemalanırsan işler karışır okadar değerliyse efendimiz ektiyse neden paralı manevi ise.

recep dadaş

18.08.2009 13:53

YUHH ARTIK... yani islam dinini ne hale soktunuz.peygamber efendimiz as.övmüş amenna kaynağını varmı yokmu onuda bilmem ama.ozaman misvakta pahalı olsun.gül suyuda vs.şeylerde.hatta en çok övdüğü NAMAZ dır.onun için ne diyecekler.

Ahmet Öztürk

18.08.2009 14:00

sarfetmek de ne!!!!!!. "Peygamber Efendimiz'in bu hurma hakkında övücü sözler sarf ettiğini kaydetti" Peygamberin kurduğu her cümle hadistir. "söz sarfetmek" tabiri hiç yakışıklamadı.