Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

İşçi ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak?

Bakanlar Kurulu'ndan zam kararı çıktı. Başbakan Yardımcısı Çiçek işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yılın ikinci yarısı için yapılacak zam oranını açıkladı.

İşçi ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak?
Eklenme: 15 Temmuz 2008, 00:56 / Güncelleme: 15 Temmuz 2008, 00:56 / 66,042 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının yılın ikici yarısında, yüzde 7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının yaptığı açıklamada, toplantıda, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yılın ikici yarısı için yapılacak artışların görüşüldüğünü söyledi.

İşçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının yılın ikici yarısı yüzde 7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını bildiren Çiçek, şöyle devam etti: ''Böylece 2008 yılında işçi ve BAĞ-KUR emeklilerimizin maaşları toplam yüzde 9,3 oranında arttırılmış bulunmaktadır. Bu hesaplama yapılırken, bilindiği gibi, hep ifade etmeye çalıştık, enflasyondan doğan bir sıkıntı varsa, bunu gidermeye çalışıyoruz. Enflasyonun üzerinde maaş artışı veriyoruz. başlangıçta belirlenen yüzdenin üzerine çıktıysa, aradaki fark ödeniyor. 2008 yılında enflasyonun beklenenin üzerinde çıkması halinde, enflasyon farkın aşrıca maaşlara yansıtılacağı da bugünkü toplantıda kararlaştırılmıştır.''

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 36 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

Fatihmehmet

14.07.2008 19:36

Kim ki..?. Koscoka hükümet sözcüsünü gaza getirecekler akıllarınca.Hayır anlamadığım nokta Cemil çiçeğin bu konuda başka ne söylemesini bekliyorlar. Oh! mu diyecek, Tüh! mü diyecek.İlahi bazı basın mensubu arkadaşlar!

volkan çoban

14.07.2008 19:39

BU ZAMMA İNANMADIM. niyemi kesin buda key hesabına döner yani yalanını yiyimkız seninin

Ahmet Kaya

14.07.2008 20:07

Volkan Çoban o zam verilecek.... Bakan'ın kendisi demişse o zam verilir. Kartel demişse verilmez, bakanın ağzından çıkmamıştır. Artık bunu iyi biliniz. Çünkü; onların işi karalamaktır...

Osman KAYA

14.07.2008 20:52

Bakip da Goremeyen Bakanlara.. Bence bu adamlar paranin hesabini bilmiyorlar. Ya da hala kendileri bakkaldan marketten bir kilo yag pirinc almis degiller. Yedi nokta iki bence cok (!) fazla. Baksaniza en son ki zamdan sonra hic bir seye zam gelmedi. Benzin elektirik su dogalgaz hala ayni. Ne gerek var bakanim. emekliler nasrettin hocanin esegi gibi az kaldi ac yasamayi ogrenecekler.

hakank

14.07.2008 22:36

ee. eee secımler yaklastı :)) yollar yapılmaya baslar zamlar gelır devletten hızmetler baslar bu aylarda :)) gerek kömür dagıtımları gerek şeker dagıtımları son gaz devam eder