Kara listedekilere de kredi veriyorlar

Bazı bankaların kara listede olmasına rağmen kredi başvurusunda bulunan tüketicilere kredi kartı verdiği ortaya çıktı

Kara listedekilere de kredi veriyorlar
Eklenme: 09 Temmuz 2008, 09:39 / Güncelleme: 09 Temmuz 2008, 09:39
BÜYÜKLÜK
- A A +

Bankaların, durumunun düzeldiğini öne sürerek başvuran kara listedeki tüketicilere yeniden kredi kartı ve tüketici kredisi açtığı belirlendi. Örtülü af anlamına gelen uygulama, BDDK’ya konuyla ilgili gelen şikayetler üzerine tespit edildi. BDDK’ya gelen şikayetlerde, ‘A bankası, kara listede olan kişiye kredi kartı verdi. Benim durumumda aynı olmasına rağmen, bana kredi kartı verilmiyor’ şeklinde eleştiriler yer aldı. Bunun üzerine yapılan araştırmada, bankaların kara listedeki kişilerle ilgili olarak farklı uygulamaları olduğu belirlendi.

Yapılan araştırmaya göre, kredi kartı pazarından daha fazla pay almak isteyen bazı özel bankaların, ismi kara listede bulunan, ancak ödeme gücü olduğunu düşündükleri kişilere de kredi kartı veya kredi verdiği saptandı. İsmi kara listede olmasına rağmen banka personeline, ‘2001 yılı krizinden sonra işlerim bozuldu. Borçlarımı ödeyemedim. Ancak şimdi durumum iyi’ savunmasını getirdiği öğrenildi.

 

(Star)

 

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000