Çin sermayeli proje iptal edildi

Kırgızistan'ın kuzeyindeki Narın bölgesine bağlı At-Başı ilçesinde yapılmak istenen Çin sermayeli sanayi, ticaret ve lojistik merkezinin inşaat projesi, hükümet tarafından iptal edildi.

Çin sermayeli proje iptal edildi
Çin sermayeli proje iptal edildi
GİRİŞ 25.02.2020 08:57 GÜNCELLEME 25.02.2020 14:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Kırgız ve Çinli şirketler olan Nur İnşaat Montaj Şirketi ve One Lead One Trading Limited Şirketi'nin kurmayı planladığı sanayi, ticaret ve lojistik merkezinin inşaatına ilişkin anlaşmanın sona erdirildiği belirtildi.

 

 

At-Başı'nda yaşayanların projeye karşı çıkmasından dolayı merkezin inşaatının durdurulduğu bildirilen açıklamada, hükümetin, yatırımcının 644 bin dolarlık kaybını iade edeceği aktarıldı.

Çin ile sınırı olan At-Başı ilçesinde 200 hektarlık alanda 275 milyon dolara yapılmak istenen sanayi, ticaret ve lojistik merkezinde, her iki ülke vatandaşından oluşan 10 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülüyordu.

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çinli şirket
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Iptal edilsin 1 ay önce Şikayet Et
    Bence iptal edilmesi dogru karar. Jeopolitik olarak bakarsaniz cinin burda baska plani var. Maksat ticaret degil uzun vadede amaci farkli. Dibindeki bir yere neden UST kursun kendi sinirina kurabilirken.
    Cevapla