Son dakika haberi... Araç sahipleri dikkat! Benzine zam geliyor

Son dakika haberi... Petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen Dolar kurunun 6 TL 11 kuruşu aşması akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyacak. Bu gece yarısı benzinde 16 kuruş fiyat artışı bekleniyor. Motorin, geçen haftayı görece sakin geçirdi. Sektöre göre, dolar kurunun artmaya devam etmesi ve uluslararası piyasalardaki hareketlilik motorinde de zammı gündeme getirebilir.

Son dakika haberi... Araç sahipleri dikkat! Benzine zam geliyor
Son dakika haberi... Araç sahipleri dikkat! Benzine zam geliyor
GİRİŞ 24.02.2020 11:33 GÜNCELLEME 24.02.2020 11:33
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İç piyasada akaryakıt pompa satış fiyatlarını; Brent petrol, uluslar arası piyasalarda oluşan motorin ve benzinin ton fiyatı ve dolar kuru belirliyor. Küresel piyasalarda gerek Brent, gerekse de benzin ve motorin fiyatları "dalgalı" sayılabilecek bir seyir izliyor.

 

 

Brent petrol, bir hafta içinde (20 Şubat) önce 60 doları gördü, ardından yavaş yavaş gevşedi ve halen 57 dolar düzeyinde bulunuyor.

Küresel piyasalarda geçen haftayı benzin (tonu) 560, motorin 516 dolardan kapattı. Hafta içinde önemli bir sıçrama göründü. Perşembe günü benzin 572, motorin de 526 doları gördü. Bu artışa dolar kurunun (6 TL 11 kuruşu aşması) da eşlik etmesi, benzinde 24 kuruşluk bir zammı gündeme getirmişti. Ancak, haftanın son iş gününde ürün fiyatlarının gevşemesiyle benzinde zam ihtiyacı bir miktar azaldı.

 

 

16 KURUŞ BEKLENİYOR

Bu gece yarısı benzinde 16 kuruş artış bekleniyor. Peki, motorinde bir artış söz konusu mu? Sektöre göre, dolar kurunun artmaya devam etmesi ve uluslar arası piyasalardaki hareketlilik motorinde de zammı gündeme getirebilir. Ancak, zamlar pazartesiyi salıya bağlayan gece yapıldığı için bu hafta motorinde bir fiyat hareketi olmayacak. Eğer, bu hafta içinde bir ihtiyaç ortaya çıkarsa bu gelecek hafta pazartesi günü fiyatlara yansıyacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Kayseri38 1 ay önce Şikayet Et
  Akaryakıt neysede altın fırladı ceyrek hayal oldu düşecegide yok...
  Cevapla
 • önemsiz 1 ay önce Şikayet Et
  ben hep 50 tl lik yakıt alırım zam beni etkilemez aldığım litre az olsada
  Cevapla
 • Yorumcu 1 ay önce Şikayet Et
  Şunu anlamıyorum mazota zam yapınca yorum yapılmıyor. Benzine zam yapılınca motorine de zam gelebilir temennisinde bulunuluyor
  Cevapla
 • doğruları konuşan 1 ay önce Şikayet Et
  Bu zamları bahane olarak kullanıp milletimizi Reisimize karşı kışkırtanlar kripto CHP'liler dir.
  Cevapla
 • orhan 1 ay önce Şikayet Et
  her türlü zam yapıyorlar.allah sonumuzu hayır etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle