İETT açıkladı! İstanbul'da yılbaşında ulaşım ücretsiz mi?

Vatandaşların merakla beklediği yılbaşında ulaşım ücretsiz mi, metro ve metrobüs ücretsiz mi soruları cevap buldu. İETT'den yapılan açıklamaya göre 2020 yılında bütün ücretsiz günler açıklandı.

İETT açıkladı! İstanbul'da yılbaşında ulaşım ücretsiz mi?
İETT açıkladı! İstanbul'da yılbaşında ulaşım ücretsiz mi?
GİRİŞ 30.12.2019 20:11 GÜNCELLEME 30.12.2019 20:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, İBB'ye ait toplu ulaşım araçlarının, 2020 yılının tüm dini ve resmi bayramları ile sınav günleri ve okul açılışında ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

 

 

Yeni yılın ilk günü de İstanbul'da ulaşımın ücretsiz olacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık'taki toplantısında 2020 yılında ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verilecek günleri belirledi. CHP ve AK Parti guruplarının ortak verdiği önerge, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı. Karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından da imzalandı. Alınan karar doğrultusunda 2020 yılının ilk resmi tatili olan yılbaşında (1 Ocak 2020 Çarşamba) İstanbul'da toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. Uygulama İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler),özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorlarında geçerli olacak."

 

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ücretsiz hizmet verilecek günler şöyle, 1 Ocak 2020 (Yılbaşı),23 Nisan (Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı),1 Mayıs (Emek ve Dayanışma Günü),19 Mayıs (Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı),24-25-26 Mayıs (Ramazan Bayramı - 3 Gün),15 Temmuz (Demokrasi ve Özgürlükler Günü),31 Temmuz - 3 Ağustos (Kurban Bayramı - 4 Gün),30 Ağustos (Zafer Bayramı),29 Ekim (Cumhuriyet Bayramı),2020 Okul Açılış Günü (Eylül),ÖSYM Sınavları - YKS, YGS, TYT, AYT (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde),AÖF Sınavları (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde)"

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • HALIL 3 ay önce Şikayet Et
    Bedavayı pompalamamız iyi bir şey değil diye düşünüyorum. Bence bedava olmasın da o gün toplanan paranın tamamı ihtiyaç sahipleri ve şehit ailelerine verilmek üzere kampanya düzenlensin. Böyle bir adım birlik beraberliği artırdığı gibi gerçekten muhtaç olanların da gülümsemeleri sağlanır.
    Cevapla