Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

Cem Uzan'ın gizli serveti bulundu

Uzan Grubu’na ait olduğu iddia edilen 200 milyon dolar para ile ilgili İsviçre’ye giden TMSF ekibinde yer alan Hidayet Nalçacı, süreçle ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Cem Uzan'ın gizli serveti bulundu
Eklenme: 11 Ocak 2008, 09:53 / Güncelleme: 11 Ocak 2008, 09:53 / 17,619 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Hamit Varol'un haberi...

TMSF’nin el koyduğu Uzan’a ait Altıntaş şirketinin kayıtlarında geçen yılın değeri ile çoğu altın 110 milyon dolarlık bir paranın gözüktüğünü kaydeden Nalçacı, şunları söyledi: “Biz de bu para ile ilgili İsviçre’deki UBS bankasının yetkilileri ile temasa geçtik. Bu parayı kendilerinden talep ettik. Görüşmeler hala sürüyor. Aynı dönemde Türkiye’deki savcılık da İsviçre savcılığı ile görüşmeye başladı. Hem savcılığın hem de bizim oraya gitmemiz denk geldi. Eğer bu para kayıtlarda olmasa hem biz hem devlet niye İsviçre’ye kadar gitsin?”

BİZE SAHİP ÇIKAN ÇOĞUNLUKTA

Halkın parasının TMSF tarafından tahsil edilmesine vatandaşların sahip çıkıp çıkmadığını da değerlendiren Hidayet Nalçacı, “Bize sahip çıkanlar da var çıkmayanlar da. Ancak ben çoğunluğun bizim arkamızda olduğuna inanıyorum. Bizim ulaşamadığımız yerlerde farklı tablo varsa bilemem. İnanıyorum ki, bize sahip çıkan gizli çoğunluk var. Sonuçta biz halkın parasını tahsil ediyoruz. Kanunsuz veya cebri bir işlem yapmıyoruz. Her türlü işlemimiz yargıya açık. Eksik veya hatalı işler varsa bunlar için gereken zaten yapılıyor. Kimse endişe etmesin” diye konuştu. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün ‘sadece benim telefonum uluslararası görüşmeye açık’ sözünü de değerlendiren Nalçacı, “Bizim şirket Göltaş ve TMSF dışı olduğu için görüşmeler uluslararasına açık” dedi.

(Bugün)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 6 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

Serdar B

11.01.2008 10:58

$200 M bula bula bu kadar mı!. Eğer eli uzuan bu bu ürdünlü şahısın 5 Milyar dolardan aşağı parası varsa...

servet mağden

11.01.2008 11:06

HIRSIZ UZANLAR. bu adam çıkıp halktan oy ıstıyor ne arsız bır ınsan yaw

serdar kopan

11.01.2008 13:58

uzan dışındakilere de uzansanız sorun kalmayacak . bu ülkede 50 milyar dolar hortumlandı deniliyor. peki bir tek uzan mı hortumladı. bir tek uzan ın malvarlığı borçlarını karşılıyor. diğerleri nerede ? nerede, murat demirel in, çağlar ın, aksoy un ve ötekilerin paraları..yada hükümet neden poaş ın üzerine böyle kararlı gitmiyor ? herkesi arkanıza almanız için herkese aynı muameleyi yapmalısınız...tabi arkanızda demir gibi duran bir hükümet gerekir. ona ayrı buna ayrı davranan hükümet olursa sizinde eliniz güçlü olamaz.

osmanmert

11.01.2008 14:54

aferin. sizden sonra gelecek iktidarda tmsf kökenlilerin şirketlerdeki hortumlarına el atarsa yandınız. sanki hidayet beyin ekibi sütten çıkmış ak kaşık. Sizi de biliyoruz beyefendi. Uzan sizlerin yanında temiz kalır.

osmanlı.61

11.01.2008 15:15

Helal TMSF. TMSF size halk olarak destek veriyoruz şüpheniz olmasın.. birde uzanlardan başka hortumcularıda unutmayın bu arada.. aynen devam..