Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek

Bakan Selçuk: "7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına 24 ay boyunca aylık 650 lira mali destek sağlanacak."

Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek
Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek
GİRİŞ 13.10.2019 11:01 GÜNCELLEME 15.10.2019 10:34
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadın istihdamını artırmak için örnek niteliğindeki "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"nin hayata geçirileceğini belirtti.

 

 

Projeyle sigortalı çalışan annelere 24 ay boyunca mali yardım yapılacağını vurgulayan Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak."

 

 

ANNELERE TOPLAM 169 MİLYON LİRA YARDIM

Bakan Selçuk, projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya'da SGK tarafından uygulanacağını bildirerek, "Bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacak." dedi.

Proje kapsamındaki yardımların toplamda 169 milyon lirayı (26 milyon avro) bulacağına dikkati çeken Selçuk, "Projenin amacı, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek. Bakanlık olarak aile birliğini korumak ve güçlendirmek için bu tür projeleri yaygınlaştıracağız." diye konuştu.  

Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14.00'ten itibaren internet üzerinden (www.sgkkurumsalcocukbakımı.org) e-devlet şifresiyle yapılabilecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
maaş
YAZDIR
YORUMLAR 86
 • Sevim 3 hafta önce Şikayet Et
  Kira 900 elektirik şu doğalgaz zamlı olduğu için 600 haftalık pazar alış verişi 100tl artı üç çocuk ikisi okula giden servis parası 350okul masraflarına hiç girmiyorum bile alınan maaş 2020vay ve yasantiya bak yetmeyen bir para ve hırsızlığa arsizliga giden bir gençlik
  Cevapla
 • Sevim 3 hafta önce Şikayet Et
  Bence maaş ev hanımlarına verilmeli illa çalışmak mı gerekiyor başka çevrede büyüyen bir çocuk aile sıcaklığını kaybediyor anne baba sevgisinden uzak büyüyor buda demek oluyorki gelecegimizn çocukları sorumsuz ve astım kestim tipler oluyolar
  Cevapla
 • Yaren 4 hafta önce Şikayet Et
  Çalışmayan ev hanımlarına verseydiniz o maaşı çünkü onlar kendilerini eşlerine ve çocuklarına adamış kadınlardır. Geleceğin mutlu ve uyumlu insanları da çoğunlukla bu ailelerden çıkar ancak. Aile sıcaklığında yetiştirilen çocuk gülümseyen çocuktur, gülümseyen çocuk gülümseyen bir Dünya demektir.
  Cevapla
 • Zafer 4 hafta önce Şikayet Et
  Çalışan anne gelir sahibidir. Bu zamana kadar çalıştığı ile idare etsin. Bir yardım yapılacaksa ev hanımlarına yapılmalıdır. Sonra nufusumuz yaşlanıyor diye çok dövünürüz.
  Cevapla
 • Abdullah 4 hafta önce Şikayet Et
  Kadınlar yuvalarından çıktı beşeri yoldan çıkardı. Yuvalarına dönmeliler. Kuran onları merhameten yuvalarına davet ediyor. Hürmetleri evlerde. Sineması çocukları. Süsleri takvaları.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle