Dünyayı sarsan ses kaydı ortaya çıktı! 'Başkan seçilirse savaşırız'

Elizabeth Warren'ın ABD başkanı seçilmesinin Facebook için 'çok kötü olacağını' söyleyen sosyal ağın CEO'su Mark Zuckerberg'in ses kayıtları kamuyouna sızdı. "Biri sizin varoluşunuzu tehdit ediyorsa, gider savaşırsınız" diyen Zuckerberg, sızan kayıtların ardından açıklama yaptı.

GİRİŞ 02.10.2019 13:58 GÜNCELLEME 03.10.2019 10:17
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Sosyal ağ Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in ABD’de demokrat aday adaylarından Elizabeth Warren'ın başkan seçilmesinin şirket için 'çok kötü olacağını' söylediği ortaya çıktı.

 

 

ABD başkan adayı senatör Elizabeth Warren, Facebook başta olmak üzere büyük teknoloji şirketlerinin monopol oluşturup, piyasaya hakim oldukları gerekçesiyle antitröst düzenlemelerine göre bu şirketlerin bölünmeleri çağrısı yapmıştı. 

Zuckerberg’in, Warren’ın bu sözlerinin ardından şirket çalışanlarına özel olarak yaptığı konuşma kamuoyuna sızdı. Zuckerberg, Warren'ın olası başkanlığıyla ilgili şirket çalışanlarına açıklamada, Elizabeth Warren'ın başkanlığının şirket için "çok kötü olur" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Elizabeth Warren

'VAROLUŞUNUZU TEHDİT EDİYORSA GİDER SAVAŞIRSINIZ'

Zuckerberg, "Doğru cevabın şirketlere savaş açmak olduğunu düşünen Elizabeth Warren gibi biri var. Eğer seçilirse yasal bir mücadeleye gireceğimiz ve kazanacağımız kanaatindeyim. Bu durum bizim için halen çok kötü mü olur? Cevabı evet. Hükümetimize karşı büyük bir dava açmak istemem ama biri sizin varoluşunuzu tehdit ediyorsa da gider savaşırsınız" ifadelerini kullandı.

Mark Zuckerberg’in çalışanlarına yaptığı bu açıklamanın kamuoyuna sızmasının hemen ardından Facebook’un CEO’u bu sefer sosyal ağdaki hesabı üzerinden yeni bir açıklama paylaştı. Zuckerberg, konuyla ilgili olarak Facebook sayfasında şu ifadeleri kullandı:

“Her hafta Facebook'ta çalışanların bana bir şey sormak istediği bir soru-cevap etkinliği yapıyorum ve her türlü proje ve konuda düşündüklerimi açıkça paylaşıyorum. Bir süre önce bu soru cevaplardan birinin tam metni online olarak yayınlandı. Halka açık olmaktan çok, içsel olmasına rağmen;  çalışanlara sosyal sorumluluk, teknoloji şirketlerinden ayrılma, Libra, yapay sinir ağları (neural) arayüzleri ve uzun vadede doğru şeyi yapma gibi birçok konuda söylediklerimin bir versiyonunu filtre uygulanmamış bir şekilde görmek isterseniz kontrol edebilirsiniz.”
Mark Zuckerberg

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • yorgun 5 ay önce Şikayet Et
  sizler yaparsınız yıllar dır Müslümanlarla savaşırsını siz savaştan beslenirsiniz vesselam
  Cevapla
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  Dünya diyasrtçilerinebakıhorum çogunlugu savaş çıkartmaya meraklı para kazanmak güc sahibi olmak için halka hizmet dünya barışı umrunda degil b yle siyasetçi kötü siyasetçi
  Cevapla
 • Yakub 5 ay önce Şikayet Et
  Facebook zaten Abd ordusunun. Tüm dünyayı aptal yerine koyan facebook şaşırtmadı. Özel bilgiler eğlenceli bir şekilde istihbaratlara veriliyor. Bu verilerden para basan Abd ordusunun işi hem kolay oluyor hemde para kazanıyor. Sonuç? Milli ve Yerli teknoloji hayati öneme sahip. Yinede gelişmeler bizden yana olacak inşaAllah.
  Cevapla
 • ORALOĞLU 5 ay önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: ikinizde iman ehli değilsiniz. yiyin birbirinizi. müşahade yakin ehlinden
  Cevapla
 • Musti 5 ay önce Şikayet Et
  Yiyin bir birinizi yakında Allah gösterir umuyorum.dunyada yaptiginiz zalimlerden beteri gelsin başınıza.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle