Bir dev şirket daha iflasını açıkladı!

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook dün iflasını açıklamıştı. Bugün de Slovenya’nın milli havayolu Adria Airways iflasını açıkladı.

Bir dev şirket daha iflasını açıkladı!
Bir dev şirket daha iflasını açıkladı!
GİRİŞ 24.09.2019 09:23 GÜNCELLEME 24.09.2019 09:27
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Slovenya’nın milli havayolu Adria Airways, Salı ve Çarşamba günüleri için tüm operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

 

Bir süredir mali sıkıntılar içinde olan havayolunun fon arayışına devam edeceği ve en kısa süre içinde uçuşlarına yeniden başlamak için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Durum nedeniyle yolcuların uçuşlarını kontrol etmeleri belirtilirken, mağdur olan yolcularında havayolu ile iletişime geçmeleri istendi.

 

1961 yılında kurulan milli havayolunun filosunda 17 adet uçak bulunuyor.

178 YILLIK DÜNYA DEVİ İFLASINI VERDİ

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu CAA, tur operatörünün "ticari faaliyetlerine son verdiğini" duyurdu.

Dünden itibaren tatil noktalarına boş uçaklar gönderilmeye başlanmıştı. Thomas Cook'un Genel Müdürü Peter Fankhauser, şirketin batışının "büyük üzüntü yarattığını" söyledi.

Tatil için Muğla'nın bazı ilçelerine gelen İngiliz turistlerin ülkesine dönmesi için İngiliz Sivil Havacılık Kurumu tarafından tahsis edilen 471 koltuk kapasiteli yolcu uçağı, Dalaman'daki 222 Thomas Cook yolcusunu Londra'da Gatwick Havalimanı'na götürmek üzere havalandı.

KÜLTÜR BAKANLIĞI’NDAN THOMAS COOK AÇIKLAMASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden biri olan İngiliz tur operatörü Thomas Cook hakkında bir açıklama yayınladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından 178 yıllık bir geçmişe sahip olan Thomas Cook şirketi için yaptığı açıklama şu şekilde:

“İngiltere operasyonlarını 23.09.2019 tarihi itibariyle durdurma kararı alan Thomas Cook, Almanya, Rusya ve Nordic’de faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle Thomas Cook İngiltere’nin ülkemizde 21 bin 33 konaklamalı misafiri bulunmaktadır.

22.09.2019 dahil içeride konaklayan konaklayan Thomas Cook İngiltere misafirlerinin konaklamalarına ilişkin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesindedir.

İşletmelerinde, Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi, odayı boşalttırması durumunda haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında Thomas Cook İngiltere’nin faaliyetlerinden zarar görebilecek işletmeler için üzerinde çalışan ‘Kredi Destek Paketi’ en kısa sürede hayata geçirilecektir.”

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Subhi 3 hafta önce Şikayet Et
  THY var !!!!
  Cevapla
 • Galip 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu şirketi kurtarmak için Türkiye ve ispanya İngiltereye teklif sunmuştu .Ama ingiliz hükümeti onaylamadı. Çünkü bu şirket bize ve İsp. turist taşıyordu. İngiliz devleti batmasına göz yumdu .vardır bunun arkasında bir İngiliz oyunu görelim bakalım
  Cevapla
 • Ingilitereden 3 hafta önce Şikayet Et
  Rezervleri vardır. Çeken halk çeker, zengine şimdilik bir şey olmaz.
  Cevapla
 • yunaklı 3 hafta önce Şikayet Et
  Sn Cumhurbaşkanım, THY dikkat edilsin. Yan gelip yatan çalışanlar ve çok fazla maaş alanlar analiz edilmelidir. Masa başı çalışanların görevleri artırılmalıdır.
  Cevapla
 • Aslan 3 hafta önce Şikayet Et
  şükür bu haberleride duyduk.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle