16 Eylül'de başlıyor! 24 saat kesintisiz hizmet verecek

Şehir Hatlarından yapılan açıklamaya göre, kış tarifesi 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp 31 Mayıs 2020 günü son bulacak.

16 Eylül'de başlıyor! 24 saat kesintisiz hizmet verecek
16 Eylül'de başlıyor! 24 saat kesintisiz hizmet verecek
GİRİŞ 14.09.2019 12:10 GÜNCELLEME 14.09.2019 12:10
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Tarife kapsamında İstanbul-Adalar arasındaki ring seferler 43'e yükseltilirken, Bostancı-Adalar vapur seferleri hafta içi ve hafta sonu 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Buna göre Büyükada'dan gece 00.00 itibarıyla hareket eden vapur 01.10'da Bostancı İskelesi'ne yanaşacak. 02.00'da Bostancı'dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada'ya uğrayıp 03.10'da Büyükada İskelesine ulaşacak. Bu ring sefer 03.45 Bostancı'ya devam ederek 04.30 Bostancı, 04.55 Kınalı, 05.10 Burgaz, 05.25 Heybeliada, 05.40'ta Büyükada'ya ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak.

 

 

Beşiktaş ve Eminönü'nden Adalar seferleri kış tarifesine göre düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri Kabataş bağlantılı yapılacak.

Anadolu Kavağı bağlantılı Beykoz-Üsküdar, Rumeli Kavağı bağlantılı Sarıyer-Eminönü hatlarında kıyıya paralel seferler hafta içi yapılmaya devam edecek.

 

 

İstanbul'un vapurları 2019 Kış Tarifesi ile Boğaziçi, Adalar, Haliç ve İstinye-Çubuklu arabalı vapur hatlarında her gün ortalama 682 sefer gerçekleştirecek.

- "Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısını kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz"

Adalar'ın ulaşım sorunlarının masaya yatırıldığı "Adalar Ulaşım Çalıştayı"nda alınan karar doğrultusunda, seferler sıklaştırıldı.

Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş konuya ilişkin, "Çalıştayda gündeme gelen önerileri araştırma sözü vermiştik. Kış tarifesi ile İstanbul-Adalar arasında yapılan mevcut seferlerimizi artırıyoruz. Yine geç sefer uygulamasını geliştirerek Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısını kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Yaz sezonunda 13 milyon 213 bin yolcuya hizmet verildi

Şehir Hatlarının 3,5 aylık yaz döneminde 2018 yazına göre yolcu sayısında yüzde 11 artış görüldü. Şehir Hatları, yaz sezonunda 13 milyon 213 bin yolcuya hizmet verdi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Ada 5 ay önce Şikayet Et
  Kıbrısda varmı
  Cevapla
 • Emre 5 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar her şey çok güzel oluyor ama sadece kendini elit diye tabir eden ayyaşlara ve inanan insanları küçük görenlere ve bu zihniyet e oy veren inanan lara herşey güzelmi oldu şimdi?
  Cevapla
 • Ates 5 ay önce Şikayet Et
  Vapurlar gece hızmet vermesı tehlıkelı bogazdan gecen tıcarı gemıler var.
  Cevapla
 • fiko 5 ay önce Şikayet Et
  imamoğlu adalardan oy aldı sabaha kadar hizmet verecek ben merak ediyorum . o vapurlar sabaha kadar toplam kaç kişi taşıyacak . su mu yakıyorlar . . israf dediğin bu işte . 3-5 chp linin keyfi için bu uygulama
  Cevapla
 • Emir 5 ay önce Şikayet Et
  Boş boş yorum yapmayın hanginiz adalarda oturuyorsunuz adalarda oturup ta Bostancı tarafında esnaf olan insanlar var her zaman son saatte olan gemiye mahkum kalıp dönmek zorunda kalıyorlar bunun dışında adalardaki imkanlar kısıtlı yaşayan bilir işi olan yine aynı şekilde çoğu zaman Bostancı dan ulaşım sağlıyor. İl dışına ciktiginizi var sayalım gece 12 den sonra bostanciya indiginiz zaman ulaşım yok nerede kalacaksınız sabaha kadar ilk seferi beklemek zorundasınız yada bı tanıdığınızda konaklamanız gerekiyor. gezmeye yada alışverişe gittiğinizde de aynı şekilde son gemi ile dönmeniz lazim
  Cevapla
 • Emir 5 ay önce Şikayet Et
  Evet esnaf çok biliyorsun ya ben 30 senedir adada oturuyorum nasıl bir algıysa adada oturan herkes zengin yatı katı var ve adadakiler ayyaş dimi. Bostancı da ek şube açmış birsuru arkadaşım var kimi koltukçu kimi çiçekçi v.s . Sizin yatı katı var dedikleriniz adaya yazlıkçı olarak gelip 3 ay yani okul kapanıp açılana kadar kalan kesim. Kışın adada adanın yerlisinden başka hemen hemen kimse kalmaz. Belediye CHP li diye içindeki herkes öyle mi olmalı.
  Cevapla
 • Demir 5 ay önce Şikayet Et
  Adalarda oturuyor ve esnaf ? Sacmaliga bak adalarda kiraya guc yetmez evi olan da esnaf degildir durumu cok iyidir onunda yati teknesi vardir chp garibana hizmet etmez ....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle