Ateşkes sinyali altını vurdu! Altın fiyatları...

Dünyanın en büyük iki ekonomisi ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşlarında önemli bir gelişme yaşandı.

Ateşkes sinyali altını vurdu! Altın fiyatları...
Ateşkes sinyali altını vurdu! Altın fiyatları...
GİRİŞ 07.09.2019 08:56 GÜNCELLEME 07.09.2019 08:56
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çin tarafının başmüzakerecisi Başbakan Yardımcısı Liu Hi, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ile telefonda görüştü. Tarafların “13. Çin-ABD Ticaret ve Ekonomik Yüksek Düzeyli Müzakereleri” için anlaşmaya vardığı açıklandı.

Her iki tarafın da gelecek ay yapılacak müzakerede önemli ilerlemeler kaydedilmesi için istekli olduğu, çözüm içeren eylemlere geçilmesi için “ortak çaba” iradesini ortaya koyacağı belirtiliyor. ABD Başkanı Donald Trump, iki ülkenin karşılıklı sataşmalarını bir süreliğine bırakması gerektiğini, yoksa büyük zarara uğrayacaklarını söyledi. ABD ve Çin’in, ticaret savaşını durdurma girişimi “güvenli liman” altına olan talebi azalttı. Ons altın 1.540 doların üzerinden, 1.510 dolar sınırına kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta 300 TL’ye yaklaşan gram altın da, dünkü işlemlerde 277 TL’ye düştü.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • kayseri-38 3 ay önce Şikayet Et
    Çoook sevindik nasil taban yapmis.Herkes okusun bu haberi altinin grami 210 tl den 287 tl cikti geri öyle düştü 277 tl ye
    Cevapla
  • misafit 3 ay önce Şikayet Et
    Hani altın fiyatı düğün sezonu artıyordu. çin ile abd ne alaka? Hani ticaret altına dayalı olarak yapılırsa hiçbir sorunumuz kalmayacaktı? abd çin görüştü diye düşen altın sinek kanadını çırptı diye yine artabilir.
    Cevapla