Emekliye büyük müjde! Faizsiz 6 bin 62 lira

SGK, emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere, 6 bin 62 lira avans veriyor. Talepler hayata geçerse bu destek, tüm emeklilere verilebilecek. Geri ödeme de taksitle ve faizsiz olacak.

Emekliye büyük müjde! Faizsiz 6 bin 62 lira
Emekliye büyük müjde! Faizsiz 6 bin 62 lira
GİRİŞ 17.08.2019 10:25 GÜNCELLEME 17.08.2019 17:41
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) avans imkanı sunuyor. Emeklilik başvurusunu yapan ve aylığı 90 gün içinde bağlanamayanlar, yazılı olarak kuruma başvurarak avans kullanabiliyor. SGK, bu kişilere, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor.

 

 

YAYGINLAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Yani bu yıl başvuru yapan kişi, 6 bin 62 liraya varan avans çekebiliyor. Verilen avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 oranında kesilerek mahsup ediliyor. Bu uygulamanın tüm emekliler için yaygınlaştırılması da gündemde.

 

 

3 KATI KADAR OLUYOR

Emekliler, bu imkan için alınacak kararı merakla bekliyor. Eğer sistem hayata geçerse; emekliler nakit sıkıntısı çektiğinde SGK’ya yazılı başvuru yaparak avans isteyebilecek. Tutar, mevcut uygulamadaki gibi asgari ücretin 3 katı kadar olabilecek. Ya da emekliye, maaşının 3 katına kadar avans verilebilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından taksitle kesilecek. Avanstan faiz alınmayacak. Böylece emekliler faizsiz nakit imkanına kavuşacak.

KAYNAK: GÜNEŞ GAZETESİ

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Fahri akyüz ankara 5 ay önce Şikayet Et
  İnşallah bütün emeklileri kapsayan bir yasa ćıkarır ćumhurbaşkanımız..saygılar reis.
  Cevapla
 • tahsin çaylı 6 ay önce Şikayet Et
  aslında bankaları kaldırcan milletin canını yakamasınlar kendini müdür sananlara o kutsal kapıdan içeri sokmaycan
  Cevapla
 • hakan er 6 ay önce Şikayet Et
  faiz haram bankalar babalarının hayrına mı sana ona para verecek arkadaşlar boş boş konuşmayın bu uygulamada devletimizin imkanlarıyla hayata geçecek
  Cevapla
 • AHMET 6 ay önce Şikayet Et
  Harıka bır gelısme..Hemde faızsız...Sonucta emeklının kendı parası.Topluca bır mıktar alması muthıs...Bu güzel bır gelısme Tebrıkler Sgk kurumu...
  Cevapla
 • oraloğlu 6 ay önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme; Faiz haram dır. bilginiz olsun. hemde öyle bir haram ki. ananızla zina etmekten berbat ... haberiniz olsun. tüm faizciler e duyurulur.herbir mekandaki faiz i kaldırın. benden söylemesi.. müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
 • Bahtiyar 6 ay önce Şikayet Et
  "Geri ödeme de taksitle ve faizsiz olacak." deniyor .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle