ABD'den ticaret savaşında yeni adım!

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşında yeni gelişme yaşandı. ABD Ticaret Temsilcisi bazı ürünlerin vergi listesinden kaldırılacağını belirtirken dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarına ilişkin ek vergi uygulamasının 15 Aralık'a kadar erteleneceğini duyurdu.

ABD'den ticaret savaşında yeni adım!
ABD'den ticaret savaşında yeni adım!
GİRİŞ 13.08.2019 17:03 GÜNCELLEME 13.08.2019 19:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD Ticaret Temsilcisi, sağlık, güvenlik, ulusal güvenlik ve diğer faktörlere ilişkin bazı ürünleri Çinvergi listesinden kaldırılacak. Bu ürünler ek yüzde 10'luk vergiye tabi tutulmayacak. Cep telefonu ve dizüstü bilgisayar gibi bazı ürünlere getirilen ek vergi uygulaması 15 Aralık'a kadar ertelenecek.

 

 

Ek vergi uygulamasının erteleneceği diğer ürünler ise video oyun konsolları, belli başlı oyuncaklar, bilgisayar ekranları, ayakkabı ve giyim ürünleri olacak.

ABD BORSALARI TEPKİ GÖSTERDİ

 

 

ABD Ticaret Temsilcisi'nin Çin'le ilgili olumlu açıklamalarının ardından ABD borsaları yükselmeye başladı. Dow Jones endeksi saat 16:57 itibariyle yüzde 0.20 oranında yükselişle 25 bin 948 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0.24 oranında yükselişle 2 bin 890 puan, Nasdaq ise yüzde 0.41 oranında yükselişle 7 bin 895 puan seviyesinde işlem görüyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çin erteleme
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ugur btn 3 ay önce Şikayet Et
    Ne oldu coni yemedimi
    Cevapla
  • Çepni Türkmen 3 ay önce Şikayet Et
    ABD'e dik duran kazanıyor. Çin rest çekti, ABD kedi gibi kuyruğu kıstırıp geri çekilmek durumunda kaldı. Kim ki ABD'e geri vites yapıyor, ABD daha çok üzerine biniyor...
    Cevapla