ABD'ye uyarı: Ters tepecek!

Kredi derecelendirme şirketi Moody's, ABD yönetiminin Çin'e 1 Eylül'den itibaren uygulayacağını açıkladığı ek gümrük vergilerinin ticareti olumsuz etkileyebileceği ve büyümeye zarar verebileceği uyarısını yaptı.

ABD'ye uyarı: Ters tepecek!
ABD'ye uyarı: Ters tepecek!
GİRİŞ 13.08.2019 06:49 GÜNCELLEME 13.08.2019 08:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Moody´s öngörülerine göre Çin ekonomisinin 2020 yılında yüzde 6.0´nın altında, ABD ekonomisinin de yüzde 1.7´nin altında büyümesi bekleniyor.

 

 

Bunun yanında Moody´s açıklaması, ABD´nin hamlelerine karşılık Çin´den de misilleme önlemlerin alınmasının beklendiğini ve ABD´nin Çin´i döviz manipülasyonuyla suçlamasından bu yana gerilimlerin ve risklerin arttığını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump´ın Çin´e yeni ek gümrük vergileri uygulayacağı haberlerinin ardından ABD hisse senedi piyasalarında düşüşler izlenmişti.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • son durak 5 ay önce Şikayet Et
    moodys en sonunda bizden başka ile uğraşacak birini buldu İnşaallah dediği gibi uygular batma noktasına gelirde onu kurtarmaya çalışırsın tabi şimdiye kadar kimseyi kurtaramadığın için yaptığın yanlış tespitleri bunada yaparak batmaya hazırlarsan seviniriz kurulduğun andan itibaren dünya için en iyi şeyi yapmış olursun o zaman
    Cevapla