Annelere günlük 80 TL cep harçlığı, aylık 400 TL destek!

İŞKUR, işbaşı eğitim programlarına katılan annelere, günlük 80 lira cep harçlığı ve aylık 400 lira çocuk bakım desteği veriyor.

Annelere günlük 80 TL cep harçlığı, aylık 400 TL destek!
Annelere günlük 80 TL cep harçlığı, aylık 400 TL destek!
GİRİŞ 10.08.2019 08:25 GÜNCELLEME 10.08.2019 08:33
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Çocuk sahibi olan kadınların iş hayatında yer alması amacıyla pek çok destek sağlanıyor. Bu kapsamda İŞKUR, düzenlediği işbaşı eğitim programlarına katılan çocuklu annelere para kazanma fırsatını sunuyor.  
 
GÜNLÜK OLARAK ÖDEME
 

İşsiz çocuklu annelerin sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılmaları durumunda, İŞKUR tarafından kendilerine, günlük 77 lira 70 kuruş ödeme yapılıyor. Söz konusu programlarda kazanç, 26 gün üzerinden hesaplanıyor. Yani bir aylık program sonunda işsiz anneler 2 bin 20 lira ödeme alıyor.  Sanayi sektöründeki işbaşı eğitim programına katılan annelere, cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları için, program boyunca aylık 400 lira bakım desteği veriliyor. Örneğin, imalat sanayiinde düzenlenen işbaşı eğitim programına katılan bir anne, 2019 yılında 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 TL harçlık ve 400 TL bakım desteği olmak üzere toplam 2 bin 420 lira alabilecek.
 
NEREYE BAŞVURULACAK?
 
Başvuru için çocuklara ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programını düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne veya hizmet merkezlerine müracaat edilecek.
 
6 AY SÜRÜYOR
 
İşbaşı eğitim programı, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6 ay, diğer sektörlerde 3 ay kadar uygulanıyor.  
 

 

 

KAYNAK: GÜNEŞ
YORUMLAR 31
 • Toplum Vicdanı 7 ay önce Şikayet Et
  Hanımlar evde oturmayınca evde oturmak beylere kalıyor. Kadın işçi=ucuz işçi. Yetmiyor işveren evlet desteğiyle bedavaya kadını çalıştırıyor. Bir ailede herkes sigara içiyor diye evin annesi ailenin aylık sigara parasına çalışıyor, çocuklar terbiyeye ve sevgiye muhtaç kimse farkında değil. Eşinize, kendinize ve çocuklarınıza bir iyilik yapmak istiyorsanız önce sigarayı bırakın sonrada evinizin hanımı, çocuklarınızın annesi olun. Patronların kölesi değil..
  Cevapla
 • Çaresiz 7 ay önce Şikayet Et
  Herşeyi yaptınız bir ev hanımlarına, çözüm bulamadınız 10 ve 12 yaşında iki çocuğum var yarım gün dahi olsa iş bulup çalışmak istiyorum ama yok :(
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 7 ay önce Şikayet Et
  Fethullah Gülen 1995'te Savaş Ay'a verdiği röportajda söylediği 'Cebrail Parti kursa oy vermem' ... Allah'a ve Peygamber'e şirk koşan Pennsilvanya Kardinali Fethullah Gülen diyorki => "Cebrail (AS)'ı çok severim, âşık gibi. Burnumun kemikleri sızlar, hiç görmediğim tanımadığım bir melek bu. O bir parti kursa ben ona diyeceğim ki; 'sen bir parti kurdun ama müsaadenle ben seni desteklemeyeceğim.' Esas benim için önemli olan Türk toplumunun ittifakıdır. " ... Kardinal FETÖ mensubu mentalite , Krypto mesajınız : bir yerlere sesleniliyor "Korkmayın, biz AK Partisi'ne oy vermeyiz" mesajı gönderiliyor !?
  Cevapla
 • Vanlı 7 ay önce Şikayet Et
  Aile terbiyesi ne olacak? Çalışmayan anneleri evlerinde destekleyin. Ah devletim ahh birsürü çalışana boş beleş para dağıtıyosun
  Cevapla
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Aile kurumunun içi boşaltıldı annelik vasfı bitirildi çalış kocana muhtaç olma türünden saçma baskılar ev hanımlığını Annelik gibi kutsal değeri yerle bir etti iyi çocuklar yetiştirilemez oldu toplumun ahlaki yapısını bu şekilde bozdular oysa Allah rızka kefildi kadın çalışınca sanılmasın ki cepler dolup taşacak bereket kaldırıldı çift maaş eve girdi huzur gitti.İşte bizi böyle planlarla bozdular.Çare Kuran sünnet emri bil maruf nehyil anil münker iyiliği emredip kötülüklerden sakındırmak yapılmazsa umumi azaplar iner artık iyiler duada etse icabet olunmaz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle