Hatay'da servet çürüyor! Sahipsiz 6 milyon lira...

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir yediemin otoparkında değeri yaklaşık 6 milyon lirayı bulan motosiklet ve aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu araçlar çürümeye terk edildi.

GİRİŞ 21.07.2019 12:56 GÜNCELLEME 21.07.2019 14:17
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Hatay Reyhanlı'daki yediemin otoparkında 3 bine yakın motosiklet bulunuyor. Motosikletlerin büyük çoğunluğu trafik tescilsiz olmakla birlikte, çalıntı ve haciz gibi çeşitli nedenlerle el konulanlardan oluşuyor.

 

 

2013 yılından kalma motosikletlerin bulunduğunu söyleyen otopark işletmecisi Mustafa Çalışkan, Ekiplerin denetimlerinde yakalayarak getirip bize teslim ettikleri 3 bine yakın motosiklet bulunuyor. Sahipleri tarafından alınmayan motosikletler otoparkta adeta çürümeye terk edilmiş durumda dedi.

Mustafa Çalışkan, otoparkta değeri 100- 150 bin lirayı bulunan lüks otomobillerin de bulunduğu 300 aracın bulunduğunu söyledi. Çalışkan, araçların hacizli, çalıntı ya da change olduğunu ifade etti. Otoparkta Avrupa plakalı araçların da yer aldığını söyleyen Mustafa Çalışken, bu araçların sahiplerine ulaştıklarını, ancak Türkiye'ye gelip almaları masraflı olduğu için çürümeye terk etmeyi tercih ettiklerini söyledi.

 

 

Bunun yanında 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı'da düzenlenen terör saldırısında ağır hasar gören araçların da halen otoparkta bulunduğunu söyleyen Çalışkan, işletmesinde maddi değeri 6 milyon lira olan motorlu araç bulunduğunu ifade etti.

Çalışkan, "Otoparkta yaklaşık 3 bin motosiklet, 300 otomobil var. Maddi yönden değerlendirmek gerekirse, bugünkü değerle 6 milyon liralık bir servet çürüyor. Gerek motosikletler ve gerekse otomobiller zamanında alınmadı, şu anda çürümeye terk edilmiş halde" diye konuştu.

Suriye'de iç savaşın başladığı yıldan sonraki günlerde özellikle Avrupa'dan çalınan ve kaçak yolla Suriye'ye götürülüp sahte şase ve plaka ile Türkiye'ye getirilmek istenirken ele geçirilen lüks otomobiller de otoparkta çürüyor.

6 yıldan bu yana alınmayan araçlar nedeniyle mağdur olduklarını belirten Mustafa Çalışkan "Devletimizin bu soruna bir çare bulmasını talep ediyoruz. Ciddi anlamda mağdur olduk, araçlar sığmadığı için ikinci bir otopark kiraladık. Devletimizden, bu araçların tasfiye edilmesini, tekrar ekonomiye kazandırılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • Tachiwaza 6 ay önce Şikayet Et
  Satıp yardıma muhtaç olanlara dağıtın.
  Cevapla
 • saalih 6 ay önce Şikayet Et
  poisin MOtorsikletleri kamyonlarla toplaması büyük bir hatadır. Ülke gençleri motorunu alan polisi çok iyi gözle görmemektedir. motorsikletlerin kamyonlarla toplanması yerine gerekli cezalar uygulanmalı ve motorsikletler sahiplerine iade edilmelidir.
  Cevapla
 • Hakan 6 ay önce Şikayet Et
  Plakanı taktırırsan, motor ehliyetini alırsan, adam gibi bir ruhsatın olursa, kaskını düzgünce takarsan kurallara uyarsan merak etme polis almaz motorsikletini.
  Cevapla
 • Kütahya'lı 6 ay önce Şikayet Et
  Aynı sorun sadece Hatay'damı ? Bütün illerde aynı.Tutuklu arabalarla dolup taşıyor
  Cevapla
 • zekarya 6 ay önce Şikayet Et
  hatayi chp kazaniyor ne zannettiniz bunlar hainler bu ulkenin gobekden dismani chp dir eger bunlar dis ulkelre satilsaydi parasida ulkeye kazandirilirdi gorun chp kimmis
  Cevapla
 • osmanlı 6 ay önce Şikayet Et
  abi ne içtin sen öyle ya ....bu nasıl bağlama...ne alaka...hataylılara hakaret ediyosun
  Cevapla
 • mmmm 6 ay önce Şikayet Et
  chp li değilim ama nerden nasıl bağladın bu haberi buraya bilmem.her ilde var bunlardan büyük küçük çaplı.
  Cevapla
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Bence bu kaynak değerlendirilmeli ve askeri ar ge çalışmalarına harcanmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle