Dünya devi Türkiye'de fabrikayı açtı! işçi alımları başladı

Ağrı'da, kurulacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı fabrika için iş başvuruları alınmaya başlandı. İlk etapta 150 kişinin alınacağı fabrikaya bin 500 kişi başvuruda bulundu.

GİRİŞ 18.07.2019 08:53 GÜNCELLEME 18.07.2019 10:34
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Ağrı Tekstilkent'te, 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan dev tesisin büyük bölümü tamamlandı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'daki mitingde müjdesini verdiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı Dünya spor giyim devi Nike'ın fabrikaya personel alımının başlaması kent sakinlerini heyecanlandırdı.

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Süleyman Elban'ın desteğiyle Ağrı'ya önemli bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

 

Kentte işsizliğin azalmasına katkı sağlayacakları için de gururlu olduklarını ifade eden Hüseyinca, şöyle devam etti:

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı. Dikim, nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı, kreşi, yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz."

"İSTİHDAM SAĞLAMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

Hüseyinca, işe alımda yoğun başvuruyla karşılaştıklarını belirterek, ilk etapta 150 kadar kişi alacaklarını bildirdi. Hüseyinca, "Sadece üretim elemanları değil, kreş öğretmeni, hemşire, muhasebe ve güvenlik görevlileri de alacağız. İlk etapta 150 kişilik kontenjana bin 500 kişinin başvurması hem büyük bir mutluluk hem de bu kadar işsizin olması üzüntü veriyor. Tabii ki bu işsizlere istihdam sağlamak çok güzel bir şey." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleriyle açıldığına işaret ederek, "Şu an binden fazla insanımız burada bekliyor. Herkes çok heyecanlı. Çok mutluyuz çünkü bu kadar insanın ekmek sahibi olması çok anlamlı ve güzel bir şey." dedi.

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Ömer 4 ay önce Şikayet Et
  Yorumlara bakıyorum da bizim insanımız ne kadar cahil. Bir fabrika açıldı diye
  Cevapla
 • savas 4 ay önce Şikayet Et
  cahil oylemi bu bolge tororle bogusuyor yatırım yapmak oyle kolaymı sanıyorsun yetişmiş eleman bulmak da cabası cahil acaba kim bunları dusununce
  Cevapla
 • mehmet emin 4 ay önce Şikayet Et
  Terörün olduğu yere kimse bir çivi dahi çakmaz . İnşallah terör tamamıyla biterde bu yatırımların devamı gelir güzel Ağrı'ya
  Cevapla
 • ugur Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Kimin marjası olursa olsun, önemli olan bu fabrikanin ihracat yapmasıdır.
  Cevapla
 • Selim asaf 4 ay önce Şikayet Et
  Savcı sayan başkanın çabası var Sağolsun başkan
  Cevapla
 • Şahan 4 ay önce Şikayet Et
  malesef reisimizin kiymetini bilmezler. bu kürt milleti biraz nankör. akp yapar yinede oy vermezler giderler hdp chp veririler onlarda fabtikaya bomba koyar havaya ucururlar sonra devler yine kürt lere karşı diye bahaneler atarlar ortaya.
  Cevapla
 • EFE 4 ay önce Şikayet Et
  Ağrı'da AkParti kazandı Savcı Sayan var ve çok güzel işler yapıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle