Kamuda zam pazarlığı 1 Ağustos’ta

CHP’li belediyelerin işçi kıyımını değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memur zammı için hükümetle masaya oturacakları tarihi de 1 Ağustos olarak açıkladı.

Kamuda zam pazarlığı 1 Ağustos’ta
Kamuda zam pazarlığı 1 Ağustos’ta
GİRİŞ 12.07.2019 09:06 GÜNCELLEME 12.07.2019 09:22
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Konfederasyon genel merkezinde basınla buluşan Yalçın, memurlar için 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin 1 Ağustos itibarıyla başlayacağını belirtti. Yalçın, 3 milyon memur ile 2 milyon memur emeklisinin mali ve sosyal haklarının bu görüşmelerde belirleneceğini vurguladı.

 

 

20 MİLYON VATANDAŞI İLGİLENDİRİYOR

Görüşmelerin memur ve memur emeklilerinin aileleri de dikkate alındığında yaklaşık 20 milyon vatandaşı yakından ilgilendirdiğini ifade eden Yalçın, bunun da nüfusun dörtte birine denk geldiğini söyledi. Yalçın, hükümetin 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi kapsamında kamu işçisine 2019’un ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 4 zam teklif ettiğini hatırlattı.

 

 

MASA DEĞİŞMELİ

Toplu sözleşme masasının yapısının da değişmesini isteyen Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili konfederasyon dışındaki konfederasyonların varlığının memurların pazarlık gücünü daha da artırmadığını ifade etti. Başka bir soru üzerine Yalçın, toplu sözleşme masasında 3600 ek gösterge taleplerini de bir kez daha dile getireceklerini kaydederek, taleplerinin 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi olduğunun altını çizdi..

CHP İŞÇİNİN GLADYATÖRÜ

Görüşmelerin memur ve memur emeklilerinin aileleri de dikkate alındığın CHP’nin seçimde kullandığı “Martın sonu bahar” sloganına atıfta bulunan Yalçın “Martın sonu kara kış oldu. CHP, işçilerin garantörü değil gladyatörü oldu” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Harun 4 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah geçiniyoruz . Türkiye şartlarına göre . Ama gerçekten yıllardır memur maaşları konusunda gerçek bir iyileştirme yapılmadı .
  Cevapla
 • Fatih 4 ay önce Şikayet Et
  Memurların hakkını savunmaktan çık siyaset yapıyor Başkan sen memurun hakkına bak CHP MHP şu bırak sanki devlet bakanı yada gözü var gibim
  Cevapla
 • Garib 4 ay önce Şikayet Et
  Bayram ikramiyesi istiyoruz
  Cevapla
 • Taner 4 ay önce Şikayet Et
  Belirli illerdeki memurlarin maaslarina seyyanen zam yapilmali, gecimin ulasimin ve farkli turde zor nedenlerden dolayi bu illerde yasayan memurlara fazla maas verilmeli, ayrica lütfen artik bu esit ise eşit ucret konusunu masaya yatirin. Guvenlik birimleri arasindaki maas farki ucurum resmen...
  Cevapla
 • borucu 4 ay önce Şikayet Et
  yahu zaten 3 alsak da. 5 alsak da enflasyon denen canavar sayesinde 6 veya 8 cepte. ama bir kazanc olmuyor. masaya soylecekleri tek şey olmali. enflasyon uzerine 1.5 puan refah payı. en azindan enflasyondan yuksek olur zam oranimiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle