Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi fabrikayı açıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelesini verdiği, uluslararası spor markası Nike'ın Ağrı'da üretim yapacağı fabrikanın inşaatında sona gelindi.

Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi fabrikayı açıyor
Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi fabrikayı açıyor
GİRİŞ 10.07.2019 17:06 GÜNCELLEME 10.07.2019 23:50
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

İşsizlik oranı göz önüne alınarak Ağrı Valiliğince kentte hayata geçirilen Ağrı Tekstilkent, 3 fabrikayla başladığı üretimde yeni taleplerle yurt dışına açılıyor.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'da düzenlediği mitingde müjdesini verdiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı 50 bin metrekarelik alana kurulan fabrika, ağustos ayı sonu itibariyle firmaya teslim edilecek.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekstilkent'in son dönemde firmalardan büyük rağbet gördüğünü söyledi.

 

 

Uluslararası spor malzemeleri üreten firmanın fabrikasının bu tesisler arasında olmasının kent için önemine değinen Elban, şöyle konuştu:

"Fabrikada inşaat çalışması hızla ilerliyor ve bitme aşamasına doğru gidiyoruz. Allah kısmet ederse ağustos ayının sonuna doğru fabrikayı bitirip üretici firmaya teslim edeceğiz. Dolayısıyla bu da bizim 3. etabımız olacak ve ilaveyle birlikte 4. etabımıza da başlamış oluyoruz. Ancak 4. etabın büyük bir bölümüyle ilgili yeni talepler var. İnşallah yeni taleplere uygun olarak da yeni fabrika binaları yapacağız. Dolayısıyla mevcut 1. ve 2. etaba ilave yapacağımız etapla birlikte 4 bini aşkın vatandaşımız orada iş sahibi olacak. Uluslararası spor firması için yaptığımız yer de devreye girince yaklaşık 9-10 bin kişi buralarda çalışmış olacak. Bu bahsettiğimiz sayılara 2 yıl içinde ulaşacağız."

Uluslararası spor markası için üretim yapacak firmanın da personel eğitim sürecine gireceğini vurgulayan Elban, "Firma personel yetiştirmek için hazırlıkları bitirdi. Bugünlerde ilk personellerini almaya başlayacak. 150 kişilik personelle başlayacaklar ve 2 yıl içerisinde alacakları sayılarla birlikte kişi sayısı 5 bine ulaşacak. Gümrüğümüzün de tekstil ve ihtisas gümrüğü olmasıyla ilgili resmi süreci başlattık. Ağrı sadece tekstille değil, inşallah daha sonra başka ürünlerin üretildiği bir şehir haline gelecek." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Türkiye Nike
YAZDIR
YORUMLAR 38
 • Şükür 3 ay önce Şikayet Et
  Marka oluşturamayışımızın kutlamasını anlamıyorum şimdi o işçilere sigorta yapılmayacak, maaşlar zamanında verilmiyecek fazla mesai yapılan paralar patronun cebinde kalacak buna mı sevinmeliyix aslında biz marka oluşturmalıyız
  Cevapla
 • ... 3 ay önce Şikayet Et
  Adana en uygun il
  Cevapla
 • heval 3 ay önce Şikayet Et
  süper bir haber gibi görünüyor
  Cevapla
 • nike ağrı ne alaka 3 ay önce Şikayet Et
  amerikan şirketi ulaşım lojistik kaliteli iş gücü tedarik ürtim tesisi ve hava koşulları gibi kriterleri ağrı da mı bulmuş yani. yemeyin bizi. bun bir iş var. ELİN ABD si nin illaki bir planı vardır. savcı sayan dikkatli olsun. görmeden bilemeyiz tabi ama pkk lıları falan çalıştırmasınlar orda yada ermenileri işe alırlar . para transferi falan çok dikkatli ollmalıyız
  Cevapla
 • yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
  hayrlı olsun ama nankörlük getirmesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle