Sağlık Bakanlığı duyurdu! 29 bin sağlık personeli alımının tüm detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirtti. İlk olarak 12 bin sağlık personelinin alımının gerçekleşeceği; kalan 17 bin 689 personelinin de Eylül-Ekim aylarında alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı duyurdu! 29 bin sağlık personeli alımının tüm detayları
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 29 bin sağlık personeli alımının tüm detayları
GİRİŞ 10.07.2019 14:05 GÜNCELLEME 10.07.2019 14:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirten Koca, "Bunun ilk etabı olarak 6 bin 829 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık memuru olmak üzere odyolog, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi gibi alanlarda 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. Önümüzdeki ay olmasıyla ilgili bütün hazırlığımızı yaptık, kılavuz hazırlığımız bitti. ÖSYM'ye gönderdik." ifadelerini kullandı.

 

 

Sağlık Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili bütün çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelenEylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız. Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz."

 

 

Koca, yardımcı sağlık personeliyle ilgili son dönem sayıca giderek artan ama nerede kimlerin çalışabilirliliğinin net olmadığını bildiklerini söyleyerek, "Bununla ilgili de diyaliz teknikerlerinin nerede-nasıl çalışması gerektiğiyle ilgili bir yönetmelik düzenlememiz oldu. Yani daha önce hemşirelerin özellikle sertifikayla devam ettirdikleri bu hizmetleri, diyaliz teknikerlerinin var olduğu bir süreçte öncelikle diyaliz teknikerlerinin çalışmasını belirten bir yönetmelik. Benzer şekilde diğer yardımcı sağlık personeli için de bu yönetmelik hazırlıkları yapılıyor. Ağırlıklı çalışanlarımızın özellikle mesleki olarak eğitim aldıkları alanla ilgili yerlerde çalışmasıyla ilgili yönetmelik çalışmalarımız da devam ediyor." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
personel alımı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Sistem 6 ay önce Şikayet Et
    Atamaları yaparken puana bakılmamalı bence stajdaki başarısı okuldaki akdığı başarı bekgelerine hatta prjelere katılımına dahi bakılmalı çünki 90 puan alan hayta insanlar var af edersin enjekte yi bilmiyor atandımı sıkıntı yok böyle olmamalı hakkaniyet istiyorsan filitre şart kardeşim allah var yukarıda işi ehline veriniz
    Cevapla