Trump'tan AB'ye tehdit: Çizgiyi aştınız

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği’nin (AB) Facebook ve Google gibi ABD merkezli teknoloji şirketlerini “mahkemeye vererek” “karşılıklı iş yapmayı imkansız bir hale getirdiğini” ve çizgiyi aştığını söyledi.

Trump'tan AB'ye tehdit: Çizgiyi aştınız
Trump'tan AB'ye tehdit: Çizgiyi aştınız
GİRİŞ 27.06.2019 10:56 GÜNCELLEME 27.06.2019 11:05
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, AB'nin karşılıklı iş yapmayı imkansız bir hale getirdiğini açıkladı.

 

 

The Financial Times’ın haberine göre Trump, Fow Business Network’e verdiği röportajda söz konusu şirketlere yönelik yasal eylemlerden ABD’nin sorumlu olduğunun altını çizerek, AB rekabet yetkilisi Margrethe Vestager’e değindi ve “Şu ana kadar onun kadar ABD’den nefret eden biriyle tanışmadım” dedi.

Avrupa rekabet kurumu, ABD’li teknoloji şirketlerine yönelik sert yaptırımlar uygulamaya karar vermiş ve Google’a üç kez dokuzar milyar dolarlık para cezası vermişti.

 

 

AB ile 2017’de yapılan bir anlaşmada Google, müşterilerini adil olmayan bir şekilde alışveriş platformuna yönlendirdiği iddialarını çözmek için 2.7 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

Mart ayında ise AB Google’a, 2006-2016 yılları arasında reklam şirketi aramalarında yasal olmayan eylemler yaptığı iddiasıyla 1.7 milyar dolar daha para cezası vermişti
AB’nin söz konusu eylemlerini eleştiren Trump, şunları söyledi:

“(Vestager) Bütün şirketlerimizi mahkemeye veriyor. Google ve Facebook’u bizim mahkemeye vermemiz gerekiyor, ve belki bunu yapacağız. Onlar Apple’a milyar dolarlık dava açıyorlar. Herkesi mahkemeye veriyorlar. Karşılıklı iş yapmayı imkansız bir hale getiriyorlar."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Yektoş 6 ay önce Şikayet Et
  Şu Türk Milletinin fevri çıkışları ve agresif tavırları karşısında derin ve stratejik siyasetine hayranım. Bence bu huyumuzu stratejilerimizi gizleyen bir bariyer mahiyetinde kullanabiliriz.
  Cevapla
 • Momedo 6 ay önce Şikayet Et
  Googlede arama yapıyorsunuz hemen aradığınız ürün veya adresle ilgili ilk aayfa dolusu reklamı olan şirketler çıkıyor. Diğer aite sahipleri de internet için para veriyorlar. Haksız rekabet gerçekten ve cezayla kalmamalı yaptırımda olmalı 3 gün ab de googla yasak koysanız googlemin kaybı kaç milyar dolar olur.
  Cevapla
 • sermet 6 ay önce Şikayet Et
  abd denen terör devletinden NEFRET eden 100 milyonlarca insan var yeryüzünde. KATİL ve HIRSIZ abd aynaya bak ve kendine çeki düzen ver
  Cevapla
 • kuddusi 6 ay önce Şikayet Et
  sonunuz yaklaşıyor siz dünyanın kanını nereye kadar emeceksiniz bir yerde dur diyecek olanlar olacak zorunuza gitmesin terorist kan emici abd
  Cevapla